Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '13

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
1645
 

Mutlu olmak için O kadar çok sebebim var ki....

Mutlu olmak için O kadar çok sebebim var ki....
 

Biraz evvel Doktorum Erkan Sarıyıldız'ın bir gönderisini okudum sosyal paylaşım sitesinde. 'Bugün kendine Mutlu olmak için bir sebep bul. Zor değil o kadar çok şey var ki. 'diye yazıyordu. Bugünlerde Erkan Bey'ın 'Ayak İzlerim' adlı yeni kişisel Gelişim kitabını okuyorum.

Bu yazı üzerine bir an durdum ve düşündüm. Mutlu muyum diye. Takriben bir aydır fizik tedavi ve çeşitli tıbbı  tetkiklerle uğraşıyorum. Dün yazımda da paylaştığım gibi ortopedik örnek bezi gibiyim. Örnek bezi ne diyeceksiniz belki. Hani şu ilkokulda Elişi dersinde yaptığımız üzerinde ilik, düğme, yama vs dikiş örneklerinin yer aldığı kumaş parçası. İşte ben de menüsküs, tendom iltihabı, karpel tünel sendromu, omurgada disk daralması, boyun fıtığı gibi arazlarımla adeta ortopedik örnek bezi konumundayım. Birazdan çıkıp fizik tedaviye gideceğim. O sebepten yazımı hızlı hızlı yazmaya gayret ediyorum. Bu tedaviler ve arazlarım sebebiyle sosyal yaşamıma bir süre ara verdim. Bugün çok sevdiğim arkdaşlarımla olan toplantıma sırf ulaşım zorluğu sebebiyle gidemiyorum.

Bütün bunlar arasında mutlu muyum diye düşündüm. Bir mutluluk kırıntısı bulabilirmiyim diye yaşamımı gözden geçirdim. Ne kırıntı. Düşüncelerim sonunda yaşamımda mutluluk nehirleri buldum adeta.

Evet mutluyum. Öncelikle okuyabilecek gözlere sahip olduğum için, yazabilecek ellere sahip olduğum için, okuduklarımı anlayacak ve yazdıklarımı toparlayacak akla sahip olduğum için mutluyum. İki  kızım, torunlarım, eşim sağlıklı ve başarılı olduğu için mutluyum. Kimseye maddi, manevi muhtaç olmadan yaşamımı sürdürebildiğim için mutluyum. Bedenimdeki arazların ölümcül olmadığı, bir gün geçebilme umudu olduğu için mutluyum. Tekrar yaz geleceği, sıcak, güneşli günlerin yaşamıma ışık saçacağı için mutluyum. Daha da önemlisi hafta sonunda İzmir'e gidip torunlarımı göreceğim, küçük İdil'imle evcilik oynayacağım için mutluyum.

Görüyor musunuz mutlu olmak için ne kadar çok nedenim var.

Teşekkürler Sayın Erkan Sarıyıldız. Beni sarsıp, bu düşünecelere sevk ettiğiniz için. yaşamımdaki mutluluk sebeplerimi tekrar bulup çıkartmama neden olduğunuz için çok teşekkür ederim. 

NAHİDE ÇELEBİ, Sema Bekmez bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Allah mutluluğunuzu daha da artırsın Oya Hanım. Böyle olumlu ve yapıcı düşünmek ne güzel. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Ve ayrıca sizin gibi değerli bir bloger arkadaşım olmasından çok mutluyum. İyi ki varsınız. Selam ve saygılarımla. Şen ve esen kalınız.

Dr Lokman Doğruöz 
 06.12.2013 16:50
Cevap :
Teşekkür ederim Sayın Yazarım. Ben de sizler gibi blog arkadaşlarım olduğu için çok mutluyum. Saygılarımla  06.12.2013 21:03
 

Can kardeşim, konu ile ilgili size bir fıkra: İki arkadaş karşılaşır :ola Tahsin nasılsan : Of nasıl olayım, başım ağırir, dişim ağırir, belim ağırir." Tahsin sorar: "Sen nasılsan? "Arkadaşı cevaplar : "Ele iyiyem, ele iyiyem Allah'ıma şükür. Saçlarım döküldü başımda saç yok, dişlerim döküldü ağzımda diş yok.Altıma edirem haberim yok. Yine de eyem." İnsanlar her koşulda mutlu olmasını bilmeli.Selam ve sevgilerimle öptüm.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 04.12.2013 16:38
Cevap :
Çok yaşayın Sevgili Nahide Hanım, beni çok güldürdünüz. Umarım altımıza edecek duruma gelmeyız. Sevgilerimle  04.12.2013 16:45
 

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Dilerim en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Bu yüksek enerji ile bunu çabuk başaracağınıza inanıyorum. Siz de benim bir kaç gündür yaptığım gibi hayatınızdaki mutlulukları topluyorsunuz. Ne kadar güzel. Keşke hep yapabilsek. Mutluluklar başka mutlulukları da çekiyor ve çoğalıyor. Böyle benzer benzeri çekiyor daima. Sevgiler, saygılar.

Sema Bekmez 
 04.12.2013 15:52
Cevap :
Evet Sema Hanım. dikkat ettim mutluluk bulaşıcı. Siz mutlu iseniz etrafınıza da bulaştırıyorsunuz. Mutluluğunuz daim olsun. Yüzünüz hep gülsün. Sevgilerimle  04.12.2013 16:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 826
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1059
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster