Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Aralık '06

   
  Kategori
  Gündelik Yaşam
  Okunma Sayısı
  519
   

  Mutlu olmak

  Mutlu olmak
   

  Neden mutlu yaşamak bu kadar zor oluyor? Bu dünyada kişinin kendini huzurlu hissetmesi ve sorunsuz bir hayat çok mu zor?

  Asla sonu gelmeyen yalanlar, aldatmalar, ihanetler; her gün duydugumuz, yaşadığımız olaylar hep aynı. Degişen bir şeyler olmalı ya biz değiştirmeliyiz bakış açımızı genişletmeliyiz. Olaylara farklı boyutlar katmalıyız yada daha çok okumalıyız ve daha da araştırmalıyız konuları.

  Hepsinden önemlisi yaşamalıyız, alabildiğine hür ve özgürce. Düşünmemeliyiz başkalarını kendimiz için kendi isteklerimiz doğrultusunda atmalıyız adımlarımızı bir daha gelecekmiyiz ki dünyaya veya tekrar genç olacakmıyız? Hayır bu cevabı hepimiz biliyoruz.

  Yeni aşklar, yeni heyacanlar, yeni umutlarla sarılmalıyız hayata. Kendimizden emin olmalıyız. Bilmeliyiz ki biz isteyince her şeyi değiştirebilir ve başarabiliriz.

  Her güne sil baştan başlayabiliriz. Hayat bizim, gelecek bizim yaşamalıyız her anın her dakikanın keyfini çıkararak iyi şeyler düşünmeliyiz, asla kararsız olmamalıyız.

  Mutlu olmak mutlu yaşamak adına...

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
   
   

  Dilekleriniz ve temennilerinizde haklısınız. işe önce kendimizden başlamak en iyisi. yaşatan ve düşünen can makamımızı bir arada tutabiliyormuyuz. aklımız gezmede her işi sorgular ve hüküm yürütür oysa bu çabayı kendini yaşatan can makamına göstermez. nefes alınız ne kadar tutabiliriz bize bahşedilen sınır kadar duyuyoruz ne kadarını görüyoruz ya mikropları her şey mükemmel bir yapıda. işte bunu kavradıkmı işe yakınımızdan başlamak gerekiyor yakındaki ışıgın faydası vardır daireyi yavaş yavaş genişletmek en hayırlısı. hayatta kazandıgımız ilk zafer. yaşam. hayatı oldugu gibi kabullenmekse mutluluk. tabiki dogru yer dogru kişi ve dogru zamanda hepsinin bir yerde olması ise mutlu yaşamdır. herşeyin gönlünüzce olsun. BAŞARILAR

  ZEYBEK 
   10.01.2007 1:34
   
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 1
  Toplam mesaj
  : 10
  Ort. okunma sayısı
  : 519
  Kayıt tarihi
  : 07.12.06
   
   

  16.05.1974 Doğumluyum . Özel bir hastanede çalışıyorum. Yazarak insanın kendini daha iyi ifade ed..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster