Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '09

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
550
 

Mutluca günler...

Adet olunduğu üzere sipariş tarzı algılamalar genelde sıkmıştır beni. MB yazarlarının emeklerine teşekkür ederek sevgililer gününün arefesinde sevgiye inat değil ama sevgililer gününe inat malum klişe konuya, sevginin önemine değinmeyeceğim bu kez. Sanıyorum kalıplaşmış zaman dilimlerine sıkıştırılan değerlerin ezikliğini empatik olarak hissediyorum böyle zamanlarda.

Sevgi gibi güzel bir değere o yapay -li takısı hiç yakışmıyor doğrusu. Takısız şekli de tek bir gün hatırlanacak kadar değersiz olmadığı için sanıyorum daha çok ihtiyacımız olan bir gün olmalı. Bence toplumsal ruh sağlığı günleri ilan etmemiz gerekiyor medyatikleştirebileceğimiz. Mesela toplumsal ruh sağlığımız için terapi günleri düzenlense kurumlarca. Ya da toplumsal kımıl zararlılarıyla mücadele günü. Ne güzel değil mi ? Prazit zararlılarından korunma günü.Pek çok benzeri türetilebilir değil mi bizim toplumumuza has günler? Başındaki dünya sıfatını kaldırır bizleştiririz günleri. Arasıra girip çıktığımız psikolojik kriz günlerini yok sayma günleri, bizim depresyonlu vatandaşımız günleri. ..Psikolojik kriz masaları kurulsa keşke. Terapiyle beş seansta zengin olma günleri. Bizim git gide sevgisizleşen toplumuzda kutlanacak o kadar güzel günlerimiz daha olabilir ki. En iyisi hepsi için ortak bir gün belirleyelim zaman tasarrufu adına.

Mutluymuş gibi yaşama günleri. Gerçi buna özel bir gün ayırmaya ihtiyacımız yok sanıyorum toplumca... Böyle karamsar bir yaklaşımın üzerine optimistçe bir temenni ile bitirelim isterseniz yazımızı. Sevginin dakikaları aşan zaman dilimlerinde hatırlanması dileğiyle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 158
Toplam yorum
: 86
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 289
Kayıt tarihi
: 20.11.08
 
 

 sanatsever bir yazma sevdalısı... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster