Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1030
 

Mutluluğa giden yol

Mutluluğa giden yol
 

Hiç dilinize dolandımı nazım hikmet in dizeleri “bu gün Pazar beni ilk defa güneşe çıkardılar” gök yüzünün sonsuzluğuna bakarak bu kadar hasret çekenlere hak vererek yaşamın tüm güzelliklerini içinize çektinizmi? . Hasretleri ve özlemleri de. Sonra dolaştınızmı içinizedeki gel gitli öykülerle. Yaşamın tadına varmak istedinizmi içinizdeki hasretler boy verdimi? Oysa ne çok hasretmişim sevdiklerime bunu hatırladım içimde derin bir hüzünle dedinizmi? Sonra düşündünüzmü ve kedinize sordunuzmu hüzün neyi çözerki? Ama ben inandım hüzün insancaydı. Ne zaman yüreğime hüzün çökse sevdiğim tüm dostlarım takılır aklıma. Aklımıza takılan bu zamanlar dostların gülümseyişidir oysa. Sıcacık yürekten gelen ve içimizi ısıtan sonra hüzünler tatlı düşlere bırakır yerini, kavuşma çoşkusu kaplar içimizi. Sanki yarın görüşecekmiş gibi mutluluk adalarımıza gideriz. Burada tüm hüzünlerden azade yaşanır tüm zamanlar. Mutluluk adalarımız olmasaydı ne olurdu kim bilir sonsuz hüzünlerin içide yaşamın çekilmezliği. Sonra sıcacık bir gülüşle gelen meltem esintisi yüzümüzü yalayınca

Bir aşk düşleriz belki sonrasında rüzgarla gelen ve bizi alıp götüren fırtınaya dönüşen. Mavilerden süzülen bir aşk, hasretlere ve özlemlere yazılı. Bir kuşun kanadında bir haber gelir kimbilir bu ıssız ve sensiz adaya senin kokunu getirir.

Tüm korkulardan uzak yaşamalı oysa insan, içindeki aşkın büyüsünde. Oysa tüm korkular etrafımızda sarar bizi. Sonra biz kendi korkularımızı çoğaltırız. oysa biz mutluluk adalarımız dan tüm korkularımızdan uzak yaşamak isteriz..

Sonrasında dalarız derin denizlerin en derin yerine o kuytuluklarda ki deniz kızını arayarak geçer belki ömrümüz.. Oysa deniz kızı yüreğimizin en derin yerindedir. Sonrasında aşka küskünleri gördüm onlara aşksızlığın hayata en büyük ihanet olduğunu söyledim. Düşlerin deki hayatı sundum. Oysa ne kadar çok özlemişti, tüm aşksız kalanlar aşkı. Sonra sensiz düşlerimi rafa kaldırdım dedi adam dedi kadın.. Tüm düşlerimde senin sıcaklığın ve yüreğinin saflığını yaşadım, söyledi adam / kadın.

Sonra o düşler de kalan sıcaklığın keyifli yansımalarından kendimize gökkuşağı yaptığımız. Tüm renklerin dansı ile. Hayat cıvıl cıvıl olur .dünya renga renk. Gökyüzü sonsuz mavi. Sevgiliden gelen her dem her ses insana yeni bir hayat olur.

Son gülüşü aklında kaldı belki susuz kaldığın zamanların suyu tadında. Beni susamışlığımla başbaşa iken hayat veren o gülüşün dedi sevgili diğer yandan susamış sevgiliye. O gülüş ki hayat verir cansız bedenlere. Sonrasında dokunuşlar tenimizde gezinir tüm sevgisiz zamanlara. Hayatın içinden akan akmayan tüm sularda yıkadık ruhumuzu aşk yapışık kaldı ruhumuza.

Ben aşka yazılı kaldım tüm zamanlarda sensiz düşlerde bile aşkı düşledim seninle. Senki yıldızlara yazdırdın adını ben tüm yıldızlarda seni gördüm. Her bahar mevsimi seni yeniden hatırlatır sevgiliyi çünkü sevgili bahar yüzlü bir kadın. Bahar gülücüklü, bahar kokulu herdem mavi...

Güneşsiz kalan zamanlarda aşkın sıcaklığına sığınır, tüm üşümüşler. Oysa sevgili dağların kuytuluğundaki berrak su damlasıdır kirlenmeyen.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bütün duygular insana dair...Korkuda, aşkda, hüzünde, coşkuda...Size bu kadar güzel cümleleri kurduran duygularınıza selam olsun.

Asi Rüzgar 
 04.11.2007 1:49
 

:)Yüreğine sağlık.

Esma KAHRAMAN 
 13.02.2007 16:56
Cevap :
yüreğinde sevgi taşıyabilenlere sevgiler...  14.02.2007 8:27
 

İnsanın içini ılık bir rüzgarla kaplayan bir yazı bu. Güzel ve içten bir tebessüm yaydı içime...Sebepsiz gülümsüyorum ve düşünüyorum şimdi. Yüreğinize sağlık...

guguk kuşu 
 13.02.2007 11:37
Cevap :
çok teşekkür ederim sizde bana güzel duygular yaşattınız yorumunuzla. sağolun.  13.02.2007 15:06
 

Merhaba günün ilk bloğunu okurken, yazınızı ilk okuyan olmak güzel bir duygu, hele de tasvir müthiş ise:) Duygularınızın hiç kaybolmaması dileğiyle...

drgayemm 
 13.02.2007 10:38
Cevap :
sizinde duygu dolu yaşamanız dileğiyle çok teşekkür ederim.  13.02.2007 15:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2659
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster