Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '08

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
565
 

Mutluluğu hak ettin

Mutluluğu hak ettin
 

''Hala bir umut vardı içimde.Ne çabukta bitirdi onca yılın hesabını.Kolayına mı geldi ne ayrılmak .Bunu kendi yapamamıştı da benden mi beklemişti .Kalbimi onaracak diye beklerken nasıl da bir anda yıkıp gitti !
Nasıl da inanmışım . Sevdiği ben değil ! tutunacağı bir dalmış meğer '' diye kendi kendine öfkeyle söylediklerini yine kendi dinliyordu.

Bunca hayal kırıklıkları, yanılgılarının çokluğundan yüreğini yordukça, içinden bir ses ''sevseydi bu kadar kolay kabullenmezdi ayrılığı ''diyordu . ''Hep ben uzattım ellerimi, hep ben dedim , hadi bir şans daha.Sanıyordum ki bu kez de o isteyecek. Ah.!.ah ! ne kadar da gururluymuş , korkakmış.'' diyen iç sesine cevap’’bilememişsin’’olması canını yakıyordu. ‘’Şansına yükledi hep olmayanları. Zamanı, fırsatları iyi değerlendiremedi de yine kabul etmedin, bekledin hep.. bekledin.! iyi de ne zamana kadar ? Hiç sormadın ki’’ diyen yüreğine sadece gözyaşlarıyla teselli veriyordu .

Mantığı , duygularını bastırmak için sürekli ‘’ Beklerken, seni mutlu edebildi mi ? Şikayetlerine sahip çıkabildi mi? İtirazlarında vurabildi mi masaya yumruklarını ? ‘’Hayır’’ diyerek direnebildi mi? Buna deymez miydin sen? Sense onun için ne çok şeylere göğüs germiştin. Hep kavga halindeydi seninle, senin her şeyi yoluna koyduğun halinle bile....o yüzden yarışa soktu kendini seninle, seni geçti işte...! orta yerde seni bırakarak ''git''dedin diye gitti.! Oysa o''git'' demeler ''gel''demenin fırtınasıydı , inadına gelmeliydi , inadına ….!
Sen ne için kavga ediyordun , O ne yapıyordu ki zamansız tavırları, zamansız dargınlığı değil miydi seni üzen? En ihtiyacın olduğu anlarda senin yanında olabildi mi? Ne seni anlayabildi ne de anlamaya çalıştı...''hep ben, hep ben ''dedi.Aradıysan, aradı...’’Gel’’ dediysen , geldi.Sevmek bu muydu..? Sen güldüğünde miydi sana gülmesi ’’ diyordu.

Yavaş , yavaş kendine gelmişti sanki .Ağlamak iyi gelmişti.İç sesini dinlemek de öyle.

Beyaz bir kağıda şunları yazıp , duvara astı ; ''Geçti artık. Geçti . Bu geç kalmalara şimdi ne desen boş . Yaşananları '' bir rüyaymış'' diyerek anmalısın ve bundan sonra da geriye bakmamalısın.
Ayaklarını aldığın dersle öyle bir yere vurmalısın ki , hızla umuda yükselmelisin.
Varsın resimler, şarkılar anılara kalsın, sen yarınında artık başka resimleri, başka şarkıları hayatına çağırmalısın.
Çünkü, mutluluğu hak ettin ''

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Size de mutluluklar diliyorum. Su dünyada mutlu olmak zor iştir.. Şair ne diyor: "Mutlu olmak ister isen gelme cihane " diye....

Abdülkadir Güler 
 13.10.2020 3:28
 

Yazınızda kendi ruh halimi buldum. Her şeyi bırakıp gidebilme onuru ve gururu ile hayata yeniden başlıyabilme gücünü gördüm. Helede ayaklarını aldığın dersle öyle bir yere vurmalısınki, hızla umuda yükselmelisin" sözünüze sonuna kadar katılıyorum. Yüreğinize ve kaleminize sağlık.

Güher 
 11.02.2008 13:25
Cevap :
hayat o kadar kısa ki bunu yıllar geçtikçe daha iyi anlıyorsunuz...bu nasihat gibi yazım çok yakınımda olan birineydi...paylaşımınıza çok teşekkür ederim.  11.02.2008 15:51
 

Ben sizin yazılarınızı büyük bir zevkle takip ediyordum ama hemşehrim Emekli Dedemin eşi olduğunuzu bilmiyordum .Çok sevindim saygılar sunarım.

binnaz delen atılkan 
 08.02.2008 15:03
Cevap :
;))) çaktırmadan yazıyordum ama fazla dayanamadım...  08.02.2008 20:12
 

Bu sefer de benim şairliğim tuttu.: Varsın şarkılar yarım kalsın / Varsın anılar kararsın / Varsın benliğimiz kaygularla dolsun / Yeter ki umutlar kararmasın / Umutlar hep yeşil kalsın... Selam ve saygı ile

Muzaffer Cellek 
 08.02.2008 11:10
Cevap :
yorumunuzu görmek çok güzeldi...İzmir'e selamlarımla  08.02.2008 14:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 590
Toplam mesaj
: 149
Ort. okunma sayısı
: 1308
Kayıt tarihi
: 09.12.06
 
 

Zonguldak doğumluyum. AÖF Mezunu olup, üç çocuk annesiyim. İki de torunum var. Şiir, doğa yürüyüş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster