Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ekim '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
2340
 

Mutluluk, içimizdeki çocuk

Mutluluk, içimizdeki çocuk
 

Kendimizi mutlu hissettiğimiz anlarda çocuklar gibi şen şakrak oluruz.Neşeli, eğlenceli ve keyifli oluruz.Herşeyi olumlu pencereden görürüz.

Asık suratlı yetişkinler, başkalarının neşe anlarına dahi, dudak kıvırırlar.Bir gün bir arkadaşım bana "Bu sabah çok neşeliyim, kendimi harika hissediyorum, hem de hiçbir sebep yokken dediğinde" bunu duyan annesi hemen lafa girip, "Her ay evin kirasını ne büyük zorluklarla ödüyoruz, bu konu da senin hiçbir fikrin yok, bu yüzden kendini çok mutlu hissediyor olmalısın" diyerek, arkadaşımın neşesini biranda söndürmüştü.

Bir başka arkadaşımın da babası, arkadaşımın hoşlandığı erkeğin, kendisinden hoşlandığını öğrendiği gün, arkadaşımın eve neşe içinde, gülümseyerek geldiğini görüp, "Düzelt şu yüzündeki aptal ifadeyi de, çabuk derslerine çalış" diyerek, arkadaşımın yüzündeki o güzel ifadeyi allak bullak etmişti.

Ciddi olarak bilinen insanların neşeli oldukları anlara pek fazla şahit olamayız.Çünkü onlar için neşe hafif bir duygudur.Bastırılması, gösterilmemesi hatta mümkünse yaşanmaması gerekir.Hala bazı yörelerimizde, gelinlerin evlilik törenlerinde, neşeyle eğlenmesine, dansetmesine, gülümsemesine kötü gözle bakılır.

Mutlu ve neşeli anlar ruhun enerji kaynağıdır.Kendi hayallerini gerçekleştirebilmiş, başarılı ve doyumlu insanların çocukluk neşelerini hiç kaybetmediklerine tanık oluruz.Çevrenizde asık suratlı ve ciddi, pek çok politikacı ve devlet adamı görürsünüz.Ama yaratıcıklıklarıyla, ortaya çıkarttıkları sanat eserleriyle dünyaya katkıda bulunmuş, sanatçı ve filozoflar, içlerindeki çocuğu kaybetmemiş insanlardır.Eğer kaybetmiş olsalardı, yaratıcı olamazlardı.

Mutlu olduğumuz anlarda, sesimizin betliğine aldırmadan şarkılar söyleriz, kilolarımıza aldırmadan, hoplayıp zıplar, dans ederiz.Mutlulukta, neşe, umut, merak ve yaratıcılık vardır.Bende kendimi mutlu hissettiğim zamanlarda hayal gücüm çok daha fazla çalışıyor, çok daha enerjik ve yaratıcı bir insan oluyorum.

Mutluluk, çocuk gibi olduğumuz anlardır.İçinizdeki çocuğu asla kaybetmeyin..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet gerçekten içimizdeki çocuğu kaybetmememiz gerekir, bu da ancak kendimizle, hayatla barışık olursak ancak böyle olur sanırım..Çünkü hayatı sevmek, insanları sevmek gerek. Yoksa kendimize ve cevremize vereceğimiz rahatsızlığın etkisi giderek artar..sen de içindeki çocuğu hiç kaybetmeme dileğiyle..kendine iyi bak, en derin sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 08.11.2007 18:31
Cevap :
Yorum ve katkıların için teşekkür ederim.Sevgilerimle.  09.11.2007 8:21
 

Kızımla bir otelin lobisinde iken ben ayaklarımı şöyleee rahatça uzatıp rahat bir şekilde tv izlerken, kızımın kaşı gözü oynadı.. anneee toplan ne bu duruş diye...) roller değişti sanırım.. Ben çılgın anne, ağırbaşlı kızım benim derleyip toparlıyor beni.. böyle olmaktan hoşnudum ben ...sevgiler..bırak çocuk bahçeye çıksın, ben bekliyorum orada

Halide 
 20.10.2007 19:00
Cevap :
Bence çılgınlığından asla taviz verme,sevgili Halide.İçindeki çocuk nasıl mutluysa,sende o şekilde davranmaya devam et.Sevgilerimle.  22.10.2007 9:12
 

Sağlıklı yaşamak dengede olmaya bağlı, dengede farklılıklar demektir. Yani üztümüz kadar sevinçli halimiz, öfke kadar sakinlik de gerklidir. ancak daha çok çevreyi kucaklayıcı olmaya iyimser olmaya bakmalıyız ama denge gereği tek yana doğru yoğunlaşmak da toplumsallığımızı engeller. Görüşlerinize katılmamak mümkündeğil.sevgiler.

Nariçi 
 19.10.2007 22:40
Cevap :
Yorum ve katkılarından dolayı teşekkür ederim.  22.10.2007 9:13
 

verdiğiniz örneklerin benzerleri görüyoruz çevremizde bazen, içlerindeki mutsuzluk ve huzursuzlukla yaşamak zorunda kalan zavallı insanlar bazen başkalarının mutluluklarını çekilmez, gereksiz bulabiliyor....oysa ne kadar anlamlıdır, insanın yüreğini ısıtır karşındaki bir insanın yüzündeki gülümseme... sevgiler

Dilek Fuçucı 
 18.10.2007 23:21
Cevap :
Yorum ve katkılarınız için teşekkür ederim.Sevgilerimle.  19.10.2007 8:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 60
Toplam yorum
: 255
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1928
Kayıt tarihi
: 14.06.07
 
 

22.06.1970, İstanbul doğumluyum. Finans sektöründe çalışıyorum. Sanata ve edebiyata büyük ilgi duyuy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster