Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ekim '14

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
194
 

Mutluluk anda

Mutluluk anda
 

Hiç bitmeyecek kadar zaman var sanıyor insan önünde, başında kavak yelleri esiyorken. Saymıyorsun ayları, yılları, günleri anları, nasılsa zaman bol yaşa yaşa bitmez. Hayal dünyasının da bir kotası varmış birde bunu gösteriyor şu kıymet vermediğin zaman. Öyle okkalısından patlatıyor ki tokatını tamda alnının orta yerine, ve yine Öyle bir sersemliyorsun ki ayılmamak ne çare. Tutuyor elinden seni en yakın aynanın karşına getiriyor o çok güvendiğin gençliğin. Aynalara derin derin bakıyorsun, çizgilerine yüzünün buruşmuş gülümsemesine, saçlarının arasından ışık yakan tellere
 
Biraz göbeğine, birazda son yılların modası bel simitlerine. Dik mi durmuyorsun boyun kısa gibi sanki, şu ellerinin üstündeki lekeler onlar sahi güneşin işimi yoksa yaşlılığın iz düşümlerimi.
 
Çok da yoruluyorsun son günlerde bir miskinlik var ki sorma gitsin. Mutfak masası da bıktı üzerindeki kalkmak bilmeyen yemek kırıntılarından işte kilolarında ondan pis boğazlı oldun hala kabul etmiyorsun.
 
Ya yalnızlık o pervane gibi dönüp duran yalnızlık oda geldi kadro tamam şimdi, sen hala yarın olsun mu demeyi düşünüyorsun, yarın olsun.
 
Ya yarın yoksa yarınlar hiç olmayacaksa, hani elini sımsıcak tutacak birisini bekliyordun ya işte oda yok ortalıkta, bütün uzanan elleri itivermiştin ya geri geri burnun bir karış havada.
 
O dikkate almadığın aylar, yıllar tükendi, ister inan ister inanma. Sen yarın doğacak güneşi değil bugün doğan güneşi sevmelisin sen yalnızlıkları değil gülümseyen gözleri sevmelisin. Sen geçmeyecek sandığın gençliği değil yüzüne yakışan çizgileri sevmelisin, sen senin istediklerini beklemeyi değil seni isteyip gelenleri sevmelisin. Aynada gördüklerini sevmelisin düşlerinde gördüklerini değil.Hayat işte tamda bitiş çizgisinde bir adım var her daim ölmemize..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 141
Kayıt tarihi
: 24.12.11
 
 

1965 Zonguldak doğumlu ve halen Zonguldak'ta yaşamaktayım.Yazarım ve çeşitli platformlarda sunucu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster