Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '10

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
1496
 

Mutluluk bakış açınızda...

Mutluluk bakış açınızda...
 

internetten alıntıdır


Merhabalar,

Olaylara karşı bakış açınızı değiştirmek ister misiniz? Öyleyse hikayemi dikkatli okuyun!

Kadının biri bir sabah uyanmış, aynaya bakmış, bir de ne görsün; kafasında sadece üç tel saç kalmış. Gülmüş ve "bugün saçımı öreceğim" demiş.

Ertesi sabah uyandığında ise şok olmuş; kafasında sadece iki tel saç varmış. Gülmüş ve "anlaşıldı, bugün saçımı ikiye ayıracağım" demiş.

Yine ertesi gün uyandığında, kafasında yalnızca bir tek tel saç kaldığını görmüş. Gülmüş ve "pembe renkli lastik tokamla saçımı at kuyruğu yapacağım" demiş.

Veeee...Kadın bir diğer gün uyandığında, kafasında hiç saç kalmadığını görmüş. Bu sefer daha da çok gülmüş, hatta kahkahalar atmış kendi kendine..."hele şükür bugün saç derdim yok" demiş.

Ne kadar da ibret alınası bir hikaye değil mi?

Mutlu olmanın bizim bakış açımızda gizli olduğunu anlatıyor. Saçımızın döküldüğüne üzülüp, her sabah uyandığımızda hıçkıra hıçkıra ağlasaydık belki büyük hastalıkların vücudumuzu ele geçirmesine izin vermiş olacaktık. Çünkü ben her türlü hastalığın, stres ve karamsarlıktan kaynaklandığını savunuyorum.

Oysa ki başımıza gelen her kötü olayın mutlaka bize yarayan bir kısmı olacağını düşünüp; bakış açımızı değiştirmeliyiz.

Herşeyden önce, kendimizi çok sevmeliyiz...

Hiç işe yaramadığımızı düşünsek bile, mutlaka birisi için dünyalara bedelizdir...

Bol bol aynaya bakın ve karşınızda gördüğünüz mucizeye şükredin...

Bu bloğumu okuduktan sonra bakış açınızı değiştirmeniz dileğiyle,

Sevgiyle kalın.

SEVİLAY

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet ya!bencede yazın böyle güzel yazılar çok ihtiyacımız var!hepimizin bende sizin gibi düşünüyorum sizinle güzel bir dostluk kuracağımı...görüşmek dileğiyle...

suzan yasar 
 26.02.2010 21:32
Cevap :
Dostluğumuzun devamı dileğiyle, sevgiyle kalın, mutlu kalın...  27.02.2010 11:13
 

mhb sevilay hanım!güzel bir konuya değinmişsiniz!biz gerçekten elimizdekilerin kıymetini bilmiyoruz şükretmeyide unutuyoruz çoğ zaman...herşeyden güzel anlamalr çıkarmak insanı daha mutlu eder.stressiz ve mutlu günler dileğiyle(mutlu olmak için sizide okumak bence yeterli)

suzan yasar 
 25.02.2010 17:01
Cevap :
Suzan Hanım, hemen sizden pozitif bir elektrik aldım nedense...Sanıyorum iyi bir dostluk bağı kuracağız...Hayata bakış açımı bir bilseniz, eminim yanımdayken hiç mi hiç hasta olmazsınız...Sıkıntılı ve stresli bir gününüzde mutlaka yazılarımdan birini okuyun çünkü bütün enerjimi yazılarıma veriyorum, çok faydasını göreceksiniz...Sevgiyle kalın...  25.02.2010 23:44
 

Merhabalar Sevilay Hanım, Bu hikaye yolu ile öğrenilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesini hatırlattığınız için teşekkürler. Şimdiye kadar yaşadıklarımız hep bakış açımızdan ve önyargılarımızdan kaynaklanmıştı. Özellikle başkaları ne der korkusu ile yaşayan büyük bir kesim var. Zaman zaman bizler de bu yanılgıya düşsek de, öğrenmeyi ve uygulamayı kendine ilke edinmiş insanlar arasında artık bu tip önyargılar giderek kaybolmakta. Önemli olan başımıza gelen olayları neden kötü diye nitelendirdiğimizdir. Örneğin; çalıştığımız bir firmanın hatası sonucu büyük bir zarara uğramış olabiliriz ve bunu öğrendiğimizde nefret oklarımızı müşteri temsilcimize yönlendirerek, olayın kişisel çatışmaya dönüşmesi yerine, bu durumu düzeltmek için onlara güvendiğimizi ve elimizden gelen desteği vereceğimizi belirttiğimizde, karşı tarafın güvenini daha çok kazanırız. Kötü olay yoktur, trajik olay vardır. Bakış açınızı değiştirince herşey sizin lehinize işler. Teşekkürler.

Turgay GEZİCİ 
 14.02.2010 13:15
Cevap :
Evet Turgay Bey; kötü olay yoktur, trajik olay vardır, kesinlikle katılıyorum...Çevremde olaylara bakış açımdan kaynaklanan mutluluğum bir türlü anlaşılamıyor. Benim hiçbir sıkıntım olmadığını, derdim olmadığını düşünüyorlar, bu yazıyla bazı şeyleri ispat etmeye çalıştım naçizane...Beğenmenize ve ilgilenip yorum yazmanıza çok memnun oldum, sevgiyle kalın...  18.02.2010 19:38
 

kadınlara bi tavsiyede bulun da başlarını kazıtsınlar.(Annayışım, aşşadaki arkadaşın kadının adını sorması kadar olduğundan, çoluk-çocuk başınıza huni geçirdiğinizden, .. Sahi deli misiniz toptan da başınızda yağ hunileri vaa?)

Yüksel ÖNAÇAN 
 10.01.2010 23:01
Cevap :
Önemli olan dış görünüş değildir, o sadece bir görüntüden ibarettir. Asıl olan bizim kişiliğimizdir, işte o hiç değişmez. Kişiliğimizi sağlam tutarsak da hiçbir sıkıntı ve zorluk bizi alt edemez...Yani kafadaki saçın bence hiç önemi yok, olsa ne olur olmasa ne olur? Bunlar benim fikrim, sevgiyle kalın!  11.01.2010 10:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 71
Toplam yorum
: 333
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1907
Kayıt tarihi
: 15.11.09
 
 

32 yaşındayım, evliyim ve yakışıklı bir oğlum var. Profosyonel pilates eğitmeni ve besin destek ü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster