Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mart '19

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
70
 

Mutluluk İçinizde

Size bu hayattaki en değerli şeyi söyleyeyim. Aklınızdan neler geçiyor? Aşk? A’ile? Para? Sevgi? Sağlık? Eğer aklınızdan geçen şey mutluluksa biraz bencilsiniz ama en azından dürüst olacak kadar da farkında. Mutluluk. Hayattaki en önemli amacımız mutlu olmak. Sağlık sizi mutlu etmiyorsa ya da aileniz ya da başkasına beslediğiniz sevgi, aşk ya da para bunların hiçbir değeri kalmayacak. Çünkü bunlar bu hayatı sürebilmek için yeterli değildir. Size veriler sunamam belki ama inancım mutlu insanların daha çok yaşadığı. Buradaki çokluk size yılları ifade etmesin zira demek istediğim doyumdur. Aşk, aile, para, sağlık bunlar mutluluğu etkilemez. Maalesef biz etkiler sanıyoruz. Oysa bunlar mutluluktan etkilenir. Mutlu insan aşık olabilir, aile kurabilir, para kazanabilir ve ruh sağlığı hepimizden iyi olabilir. Eğer mutsuzsanız bunları yapmaya gücünüz kalmaz. Bacakları olmayan biri, yarışta 2. olan bir koşucudan çok daha mutlu olabilir. Biri kendini mutlu etmenin yollarını bulmuşken diğeri daha iyisini yapamadığı için mutsuzluğu arar, ona kucak açar. Çok seversin ama çok fakat bu mutlu olacağınızı garantilemez. Eğer mutsuzsan o sevgi seni tek başına bir yere götüremez. Üzgünüm. En önemli şeyin mutluluk olmasından dolayı üzgünüm. Çünkü mutluluğu hiç yardım almadan sadece kendimiz bulmak zorundayız. Başkasıyla gelen mutluluk başkasıyla gitmeye meyillidir. Mutluluğu içinizde arayın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mutluluk kesinlikle zihinde bitiyor ve bedende ona eşlik ediyor..neyle besleniyorsan hayatta sana onu veriyor...İzin vermezsen onu kimse senden alamaz..

jale kasap 
 08.03.2019 6:28
Cevap :
Önemli olan neyle ne kadar mutlu olabildiğimiz kesinlikle. İçimizdekilerle savaşmak yerine olabildiğince kabullenmeli ve güzel olan her şey için mutlu olabilmeliyiz.  08.03.2019 12:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 391
Kayıt tarihi
: 28.04.14
 
 

Ama öyle anlat deyince de olmuyor ki. Ben 29 harfe, 2 satıra sığdıramam kendimi. Her şeyimi bilir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster