Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ekim '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
2900
 

Mutluluk nasıl bir şey

Mutluluk nasıl bir şey
 

Çok sevdiğim bir dostumla dün yürürken, önümüzde birden küçük bir sokak kızı belirdi.Üzerinde kirli ve yırtık giysiler, ayağı çıplak, saçları birbirine dolaşmış bir halde kimseye aldırmadan ve kimseyi rahatsız etmeden caddede bir o yana bir bu yana yürüyor; arada durup vitrinlere bakıyordu.Kimi zaman hızlanıp kimi zaman yavaşlıyor, bazen sıkılıp kendince figürleriyle dans ediyor, kendi dünyasının tadını çıkarıyordu.

Nasıl bir dünyası olduğunun, nelere sahip olup, nelere olamadığının farkında mıydı bilemeyiz; ama yine de mutlu görünüyordu.Mutluluk nasıl bir şey diye düşündük o anda arkadaşımla? Acaba mutlu olmak hayatı biraz umursamamak mıydı? Yaşadığımız anın tadını çıkarabilmek, yaptıklarımızı kendimiz için yapmak.Biraz özele dökersek yaşamı sanırım mutlu olabiliriz.Ama bunu da bencilliğe çevirmeden yapmak gerekli tabi ki.

Yaşadığımız pire kadar sorunları deveye dönüştüren bizler, yine kopan büyük fırtınalara sırt çeviren de bizleriz.Hayata hangi gözle baktığımız, bize mutluluğumuzu tartma şansı veriyor.Herkesin dilinde dolaşan "pozitif düşün, mutlu yaşa" sözü belki biraz da uygulamaya konabilir.Ama bunu her an da yapamayabiliriz, mühim olan gerektiği anda bunu uygulayabilmek.

gülsen tunçkal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok zor aman boşver demek...Ama denmesi gerektiğine inanıyorum

Sema CURUK 
 05.10.2006 12:45
Cevap :
Merhaba; evet bazen hayata karşı durmak zor görünür ama zaten hayatta zorlukları başardığımız takdirde bize gülümseyen yüzünü göstermez mi?  07.10.2006 9:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2015
Kayıt tarihi
: 29.09.06
 
 

Merhaba, İ.Ü. İşletme Fakültesi öğrencisiyim. Aynı zamanda da özel bir bankada çalışmaktayım. İstanb..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster