Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Aşk Yazarı Mustafa Çifci

http://blog.milliyet.com.tr/mustafacifci

29 Kasım '13

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
281
 

Mutsuz olduğunda

Mutsuz olduğunda
 

Mutsuz Olduğunda


Mutsuz olduğunda demir atabilecek kaç liman bulabilir ki insan yüreği, nereye sığınabilir ki? Benim hüznüm yalnızlığın verdiği o dayanılması güç olan boşluktan geliyordu. Sanki uçurum kenarlarından hep korkan birisiydim.

O günde aynı duyguyu hissetmiştim.

Yüksek, çok yüksek bir uçurumun kenarında tek başına kalmış, tek bir taşa basıyormuş gibi tedirginliğim üstümdeydi. Ve alt yanı kocaman bir çağlayanın döküldüğü yerdi. Bir an atlamayı çok düşündüm. Atlayacak ve hızla aşağılara düşmenin heyecanını yaşayacaktım. Ya da hiç bir şey hissetmeyecektim. Ama yapamadım. Her ne olursa olsun, ne hissedersem hissedeyim sonunda atlamış olacaktım. Ama korktum. Yapamadım. Usul usul, kenarlara tutuna tutana yol kenarına çıktım. Dönüş yolu da oldukça zahmetliydi. Oysa giderken çokta kolay gitmiştim. Sessizlik içinde, keçi yolundan aşağıya indim. Atlayamamış olmanın, korkunun bedelini yenilginin verdiği o zayıflık ve yapamamanın acısıyla ödemiş oldum. Ve hiç düşünemedim, gözümü kapayıp atlasaydım neler kazanacaktım kim bilir. Ama artık önemi yoktu. Ben iniş yolunu seçmiştim. Üstelik bacaklarımı, ayaklarımı dikenli çalılar kanatmıştı. Acısını bile hissetmiyordum. Çünkü yenilginin acısı daha da derinlerimde bir yerlerdeydi.

Bazen yemeklerin tuzu fazla, bazen de çayımızın şekeri az geliyor. Bazen de ikisi de bizi rahatsız ediyor. Hiç birini istemeden, bir ufuk çizgisinde güneşin batışını tek başına izlemek istiyoruz. Kalabalık alanlar sıkıyor bizi, ürkütüyor. Bazen de insan selinin içinde ellerimizin üşüdüğünü hissediyoruz. Sonra alıp başımızı kaçmak istiyoruz. Ama nereye kaçarsan kaç şunu çok iyi biliyoruz ki yalnızlık yok olmayacak...

Önemli olan o kalabalığın içinde sevgiyi bulabilmek. Sevgi olduğu sürece ne yemeğin tuzu ne çayın şekeri hiçbir şeyin önemi kalmıyor. Yeter ki sevdamız olsun, yeter ki gönülden sevebilelim, bizi sevenlerde bizim gibi sevsinler. Gökyüzü kadar güven olsun her yanımızda.

Yaşamın tadını veren sevdamız olsun, çayı şekersiz, yemekleri tuzsuz yesek de fark etmez.

Yazar: Mustafa Çifci- Aşk Yazarı www.mustafacifci.com

facebook.com/askyazarimustafacifci

t@mustafacifci

İnstagram:mustafa_cifci

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 277
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 525
Kayıt tarihi
: 16.04.13
 
 

Yazılarında insanı derinden etkileyen yoğun bir duygusallık, hüzün, karamsarlık ve yalnızlık vard..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster