Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Temmuz '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
3916
 

Mutsuzluğun bazı nedenleri vardır

Mutsuzluğun bazı nedenleri vardır
 

Mutsuzluk da, mutluluk da insanın kendi elindedir.

Mutsuzluğun bazı nedenleri vardır.

Mutsuz olmak istemeyen insan, kendini değiştirmeli, mutsuzluğun nedenini biraz kendinde aramalıdır.

Mutsuzluğun nedenlerinden biri, insanın içe kapanık olmasıdır. Sıkıntı ve dertlerinizi başka insanlarla, dış dünya ile paylaşmazsanız, o sıkıntı ve dertlerin altında ezilir, sonra mutsuz olursunuz.

Diğer bir neden insanın artık dünyada yaşamaya değer bir şey olmadığına inanmasıdır. Bu tür insanlar dünyaya kötümser açıdan bakarlar, iyimser açıya geçebilseler, düşüncelerinin yanlış olduğunu göreceklerdir. Onları iyimser bakışa geçirecek insanlara ihtiyaç duyarlar. Bunlar eşleri, çocukları, anne babaları ya da psikolog ve psikiatristleri olabilir.

Bir kız için yarışan iki erkekten, kaybedeni de mutsuz olabilir. Ona bu durumun her şeyin sonu olmadığı, insanın amacının o bayanla, ya da o bayan olmadan, rahat ve huzurlu yaşamak olduğu hatırlatılmalıdır.

Heyecan isteği ve can sıkıntısı da insanı mutsuz eder. Evlenen çiftlerin bir süre sonra ilk aylardaki heyecanı kaybettiklerinden dem vurduklarına sık şahit oluruz. Onlara göre heyecanın kaybolması, mutsuzluk sebebidir. Ama unutmayalım, mutlu bir hayat, sakin hayat yaşamayla mümkün olur. Çünkü sakin ortamlarda ancak kendimizi dinleyebiliriz. Her fırsatta doğaya çıkmak, şehirden dışarı çıkmak, dinlenmek birçok zaman insana iyi gelir. Akıllı insan, dertleri üstünde, gerektiği zaman düşünür, o zaman mutlu olur.

Mutlu olmak, kendimizi ve dış dünyayı tanımakla mümkündür ve de önce kendimizle barışık olmalıyız. Herkesin bize kötülük yaptığını düşünürsek, mutlu olmak mümkün değildir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 700
Toplam yorum
: 1696
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 2686
Kayıt tarihi
: 13.07.06
 
 

Tıp alanında doktor olarak çalışmaktayım, beyin cerrahi uzmanıyım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster