Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '18

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
764
 

Müzik ve Sesin İnsan Hayatına Etkisi - Frekanslar

Müzik ve Sesin İnsan Hayatına Etkisi - Frekanslar
 

Ses ve Söylenenlerin Suya Etkisi - Frekanslar


Her gün dinlediğiniz şarklar, duyduğunuz sesler ve kelimelerin herbirinin hayatına etkisi olduğunu biliyor musun?

Boşuna dememiş atalarımız "Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır" boşuna demiyor Kuran-ı Kerim iyi amellere sahip olan hoş söz söyleyen kurtuluşa erendir... 

Yapılan bir araştırmada suya belli sözler söylenmiş yada müzikler dinletilmiş ve bu şekilde dondurularak buz olması sağlanmıştır. Buz örnekleri mikroskobik ortamda incelendiğinde suyun sesin frekansına göre şekil değiştirerek donduğu anlaşılmış. Yine yapılan psikolojik araştırmalar ve tabiki yaşarken gördüğümüz olaylarda gösteriyorki ses frekansları bizleri ruhsal anlamda ve özellikle psikolojik anlamda etkiliyor. 

Bazı frekanslarda gergin, kaygılı ve korku dolu bazı frekanslarda ise sevgi dolu, neşeli mutlu olabiliyoruz. Duyduğunuz müziğin türü etken tabiki ama tek etken türü değil. Tabiki daha karamsar, ayrılık şarkıları ve arabesk şarkılar frekansımızı düşürerek karamsar ve mutsuz olmamızı sağlıyor. Bazı şarkılarda pozitif sözcükler içererek bize neşe ve hareket veriyor. Ama her şarkı pozitif görünerek aslında frekansı sebebiyle bize negatif etkilerde verebilir.

Sevgiyi Frekansı 528 Hz varken neden zehirli frekans 440 Hz?
Uzun yıllar boyu soğuk savaş dönemi boyunca frekansların önemini anlayan ülkeler bunu bir silah olarak kullanmaya başladı. Amerika tüm müzik piyasasını standart tuning uygulaması ile  sitres, korku ve mutsuzluğun zehirli frekansı A440 HZ ye sabitledi. Oysa A444 Hz frekansı (C=528 Hz) herşeyi iyileştirebilecek güçteydi. Şimdilerde ise bunu farkeden müzisyenler ve kitleler A444 Hz frekansını ele geçirmeyi başardı. 
 
Sistem sizi uyutmasın, modern köleler olmayın! 
Tabiki korkan, sitresli, kaygılı sürekli savaş arzularıyla yanıp tutuşan barış istemeyen bir toplum iyi tüketir iyi yönetilir ve asla gelişmezdi. Bilinç düzeyi düşün insanları yönetmek için harika bir teknik frekanslar. Bilinçli bireyler isek şu an neden mutsuzum diyerek anlık sitres ve kaygı sorunlarını soralım. Bir ürün alırken neden alıyorum gerçekten ihtiyacım var mı? Marka merakı yada özentiliği yerine kaliteli ürün, yerli malı yada yakın ülkelerde üretilen ürünleri kullanarak faydalı olmak(ürün ulaşım maliyeti ve enerjisinden tasaruf ve gıda ürünleri için donmuş bayat ürünler yerine taze ürünler kullanabilme), en son ne zaman birine sarıldın, tanımadığın birine yardım ettin, merhaba dedin bunları sorgulamak ve en önemlisi neden buradayım demek gerekir. Enerjimiz, frekansımız sürekli yüksek olursa kaygı, düşünce kargaşası ve mutsuzluk geride kalır.
 
Hadislerde Müzik Aletleriyle Yapılan Müziğin Yasak Olması
Peygamberimiz Hz Muhammed (SAV)'dan aktarılan hadislerde müziğe dikkat çekilen hadisler var. O dönemde bu etkileri anlatmak, bilinçlendirmek oldukça zordu ve bu nedenle dinlenmemesi gerektiğini beyan etti peygamberimiz şimdi ise bilinç sevimizi arttırabileceğimiz, bilimsel kanıtlar sunabileceğimiz zamanın teknolojinin çok geliştiği bir dönemdeyiz. Dediğim gibi farkında olmak, bilmek bilgi sahibi olmak çok önemli. Peygammerimiz kelam (kelimeler) önemlidir derken ne demek istedi şimdi anlamak daha mümkün... Seni seviyorum demek ile senden nefret ediyorum demek aynı frekansta değil elbette.
 
Frekans Arttırmak ve Çekim Yasası
İnsanlar aynı frekanstaki kişileri kendilerine çekerler yani "Ne Ekersen Onu Biçersin" insanlara nasıl davranırsan hayatta sana öyle davranır. Şimdi Merhaba de, Anlayışlı davran, Sinirlenme, Hor Görme sadece 2 gün sana nasıl davranılmasını istiyorsan öyle davran insanlara dene değişime çok şaşıracaksın. İlişkilerdede önemli olan aynı frekansta biriyle olmak ama en önemlisi beklemek değil vermek önce sen sev beklediğin şeyleri önce sen yap... Youtube'de frekanslar ile meditasyon müzikleri var özellikle bilinçaltı temizleme müziklerini öneririm günün sitresini kargaşasını alıp götürüveriyorlar...
 
Haydi şimdi güzel bir Adile Naşit şarkısı koy "Bune Dünya Kardeşim Seven Sevene" dinle eğlen o güzel günleri hatırla ve yükselt frekansını yüzün hep gülsün enerjin hep yüksek olsun...
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 279
Kayıt tarihi
: 13.04.18
 
 

E-iş Geliştirme, Sosyal Medya, İçerik Üretimi ve Dijital Pazarlama Alanında 13 yılı aşan çalışmal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster