Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '08

 
Kategori
Doğal Hayat / Çevre
Okunma Sayısı
383
 

Myanmardaki felaket

Daha önce çoğumuzun ismini bile duymadığımız bir ülke... myanmar yada burma. Nasır kasırgası ülkede yirmibin kadar insanın ölmesine ve kırkbin kişinin kaybolmasına neden oldu. Ülkedeki cunta yönetimi yardım kuruluşlarını ülkeye almıyor, halkı umursamıyor ve sadece ordu üyelerinin sokaklarını temizliyor.

Düşünebiliyormusunuz, bu askeri yönetim halkı umursamıyor sadece kendi rejimini düşünüyor. Ama bu yönetim düşünmüyor ki halk olmadığında yönetimin bir anlamı olmaz.

Hindistan meteroloji yetkilileri kasırgadan iki gün önce myanmar yönetimini uyarmış. Buna rağmen dikkate almamışlar. Bu ne demek, bu ne vurdumduymazlık. Ülkeni kasırga vuracak deniliyor ve o yönetim gerekli önlemleri almıyor.

Birde aldığım haberlere göre ülkeye yardım etmek isteyen kuruluşlarla vize pazarlığına girmiş. Ülke aç susuz sular altında, salgın hastalıklar var. Daha ne vizesinden bahsederler, Annamadım gitti yahu!!

BM sözcüsü, Nargis kasırgasından 5 gün sonra dahi kimseye vize verilmediğini belirterek, çok sayıda yardım görevlisinin Myanmarlı yetkililerin izin vermesini beklediğini ve bu sabah Bangkok'ta BM ve diğer büyük yardım kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda askeri rejimin bu tutumuna duyulan öfkenin dile getirildiğini kaydetti. Böyle bişey olabilirmi yahu. Varmı dünyanın başka yerinde böyle bir saçmalık.

Böyleleride çıkdıysa artık sırf dış dünyaya muhtaç olmadıklarnı kanıtlamak için yardım kuruluşlarını ülkelerine sokmuyorlarsa... Yani söleyecek söz bulamıyorumm böyle bir zihniyete!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yaşta bu duyarlılığa şapka çıkarıyorum. Sevgiler, kendine iyi bak.

Esma KAHRAMAN 
 13.05.2008 2:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 694
Kayıt tarihi
: 10.04.08
 
 

18 Yaşında bir universite öğrencisiyim. Yazmayı seviyorum. Bu alanda kendimi geliştirmek için onl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster