Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ocak '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1087
 

Namertler tatildeler,siz ölümü bekleyin çocuklar!

Namertler tatildeler,siz ölümü bekleyin çocuklar!
 

Görsel alıntı.


Onlar çocuktur, onlar ne kirli savaştan anlar, ne de temiz barıştan anlar.

Onlar baharın henüz yeni açtığı çiçeklerdir.

Onlar dalında tomurcuklardır. Onlar ana kucağını arzular.

Onlar, açlıklarının giderilmesi için süte, yürekten sevgiyle bakan iki göze, sımsıcak iki ele hasrettir çocuklar.

Kirli sevaşlara feda olmasın çocuklar

Yazmayalım, artık susalım diyoruz. Ne çare ki sözde dünyayı idare eden namertlerin yaptıkları haksızlıklar yüreğimizde 9 şiddetinde deprem yaratıyor.

İşte o zaman bir şeyler yazmaya mecbur oluyoruz. Ve İç dünyamızdan dış dünyamıza aktaramadığımız isyan yüreğimizi sürülen tarlaya dönüştürüyor.

Har dikenleri filizleniyor ve dünyayı sevk ve idare eden böyle namertler nefretimizi kazanıyor. İşte böyle anlarda yalnız kalmak istiyoruz. İçimizden şöyle sesler geçer.

Bu kadar üzerime gelme gece sen karanlık bir siyahsın,

Birkaç yıldız ve yalancı bir ay ile hepsi sabaha kadarsın,

Bu yalnızlığımda bu kadar üzerime gelme karanlık gece,

Ben bilirim senin varlığın akşam başlar seher vakti biter,

Yalnızlığım isyansız bir çığlıktır, ne fayda insanlar sağır,

Dalından kopan yapraklar yavaş, yavaş sararıyor, kuruyor.  

Rüzgârın oyuncağı olan yaprakların geleceği toprağın merhametine kalıyor.

Bakın çocuklar ne haldeler:

Aylardır kuşatma altında tutulan ve açlıktan insanların öldüğü Madaya’da Meydan Hastanesi Başhekim Amer Bahran’ın BM’ye mektup yazdı.

Amer Bahran mektubunda ” Şam’ın Madaya kasabasında açlıktan insanların ölmekte olduğunu, gıda, erzak ve ilaç yardımının tamamen tükendiği, halkın yabani otlar ve zeytin ağaçlarının yapraklarını yemek zorunda kaldığı için zehirlendiklerini.

Bazı insanların çimen ve kedi yediğini, ısıtma sistemlerinin ve elektriğin olmayışı nedeniyle açlığa kar yağışının ve soğuğunda eklendiğini dile getirerek acil yardım koridorunun açılmasını ve yardım gönderilmesini” istedi.  

Başhekim Bahran’ın gönderdiği mektuba ve maile BM Genel Sekreterinin Siyasi İşlerinden Sorumlu Yardımcısı Jeffrey Feltman aynen şu cevabı yazdı.

“ 24 Aralık 2015 saat 17: 00 den itibaren ofis dışındayım. BM 25 Aralıkta kapandı. 27 Aralık ile 30 Aralık arasında resmi tatildeyiz.31 Aralıktan 4 Ocak 2016 ya kadar ise senelik izindeyiz. Hepinize iyi tatiller. Bu bir otomatik mesajdır. Tekrar mesaj attığınızda aynı cevapla karşılaşacaksınız”  

İşte dünyayı idare edenlerin vicdanı, İşte dünyaya çocukları için sözde görev yapan pısırık Milletler görevlilerin akıldan, mantık ve merhametten uzak cevabı. ( Dünya haberleri )

UNICEF ise Şam’ın Madaya kasabında yaşam mücadelesi veren ve en temel ihtiyaç maddeleri karşılayamayan yaklaşık 42 bin kişinin 20 binden fazlasının çocuk olduğu bildirildi. 

Çocuklar sessiz, çocuklar kimsesiz, Bu çocukların seslerini, bakışlarını, gıdasızlıklarını, sağlıksız yaşamlarını Yüce Allah görüyor, biliyor. Elbette bunun hesabını pısırık Birleşmiş Milletlerin namert insanlarından sorar.

 

 

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli Burakgazi, bu güzel yazınızla, merhametin en güzel bestesini yapmışsınız. Yüreğinde sevgi ve erdemlerden bir nebze nasip almış olanların etkilenmemesi mümkün değil. Sözde dünya insanlarına barış, sağlık, eğitim, huzur ve refah sağlamaya yönelik amaçlarla kurulmuş bulunan BM kuruluşlarının amacının ne kadarını sağladığını, gülerek irdelerim. Türbünlere oynayan, siyasetin ve menfaatin öncelik oluşturduğu, FAO, Dünya Sağlık örgütü, Unicef, AGİT ve Birleşmiş Milletlerin Temel Örgütleri ile BM Güvenlik Konseyinin bütün üniteleri devede kulak göstermelik katılımları ile, adeta dünya vatandaşları ile alay ediyorlar. Bu yaraları sarmak için, 9,8 Milyar dolar harcamış, yardıma muhtaç bir Türkiye'nin katkısı nerede, ABD ve AB'nin 1/25 tutarındaki 410 milyon dolarlık katkısı nerede. Acımasızlar, külfeti biteviye Türkiye'nin sırtına yüklemek için, 3 milyar dolarlık yardımı sağlamak yolunda oyalamaya devam ediyorlar. Allah o günahsız yavruların ve ülkemizin yardımcısı osun. Selamlar.

Refik Başdere 
 12.01.2016 1:52
Cevap :
Kıymetli yazarımız Sayın, Refik Başdere; Yorumunuz önemli ve haklı sözlerle doludur.Bunlar beşli çetelerdir.Yeryüzündeki kirli savaşların müsebbipleri bu beşli çetelerdir.Silah tüccarları merhametten, vicdandan anlamazlar. Bu önemli ve haklı yorumunuz için teşekkür ediyorum.Yüce Allah görüyor, biliyor. Sabrımız ondandır.Saygılar sunuyorum.Hep sağlıkla, daima mutlulukla yaşamanızı diliyorum.   12.01.2016 15:25
 

Değerli Büyüğüm Sevgili Mehmet Burakgazi; 9 şiddetinde depremdi gerçekten! İçim ezildi Mektupta yazılanları yüreğim kaldırmadı. Ve o otomatik mesaj! BM görev amacını çoktan aşmış! Duyarlı yüreğinizle kaleme almış olduğunuz bu haberleri bizlerle paylaştınız, teşekkürler. Sevgi saygı ve selamlar...

Kendine Münhasır 
 11.01.2016 23:20
Cevap :
Kıymetli yazarımız Sayın Emine Gezkin; Bunlar dünyaya huzur ve güven getirmeyecekler, bunlar çocukları yarınların gençleri ve yararlı insanları yapamayacaklar.Ben bunlara beşli çeteler diyorum.Bunlar silah ticaretini ve kirli savaşları iyi bilirler. Çocukların gıdasız, sütsüz,anaların babaların gözyaşlarından hiç anlamazlar.Bunlar yüreksiz, duygusuz, merhametsiz ve vicdansız görevlilerdir.Saygılar sunuyorum.Hep sağlıkla, daima mutlulukla yaşamanızı diliyorum.  12.01.2016 15:22
 

Yazınızı ilgiyle okudum Mehmet Bey, duyarlılığınız bu önemli ve ruhlarımıza dokunan yazıyı yazmanıza vesile olmuş elinize, gönlünüze sağlık. Allah zalimlere ve vicdansızlara merhamet nasip etsin inşallah. Tekrar teşekkürler. Selam ve sevgilerimle.

Nermin Ayduran 
 11.01.2016 13:22
Cevap :
Kıymetli yazarımız Sayın, Nermin Ayduran; BM kuruluş amacı insanların barış içinde, sağlıklı ve mutlu yaşamlarını sürdürmek içindir. Bu beşli çete kuruluş amacının dışına çıkmış silah ticaretiyle, kendi huzur ve güvenleriyle ilgileniyorlar.Dünya ve dünya insanları bunların akıllarına gelmez.Behey namert bari üzüntülerini bildir, acilen toplanmak veya yardım göndermek için bir şeyler yapmaya çalış.Sanki sülalenizin tümü tatile çıkmış. Bunlar duygusuz, duyarsız, çocuk sevgisini tatmamış vicdansız ve merhametsiz beşli çetelerdir.Saygılar sunuyorum.Tüm ailenize sağlık ve mutluluk diliyorum  11.01.2016 15:59
 

Üstadım tatilde olmadıklarında ne yaptılar ki? Aldıkları talimatlar doğrultusunda hareket eden ve adına yönetici denen kişilik(siz)ler neyi yönettiklerini talimat aldıklarından öğreniyorlar.Hak ve adaletten yoksun kişiler çıkar peşinde par(ça)alanırlar.Saygı ve muhabbetlerimle.

E Ruhi YALÇIN 
 11.01.2016 12:06
Cevap :
Kıymetli yazarımız Sayın, E Ruhi Yalçın; Doğru söylüyorsunuz aynen katılıyorum.Bunlar ABD ve Rusya'nın kuklaları Bunlarda onlar gibi dünyanın huzurunu bozmak, çocukların ölümlerini seyretmek ve kendi varlıklarını sürdürmek istiyorlardır.Bunlar kuruluş amaçlarıyla ilgili dünya huzuru için hiç bir iş yapmıyorlar.Ben bunlara beşli çete diyorum.Biliyorsunuz çetelerde merhamet, sevgi, acıma hissi olmaz.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  11.01.2016 15:55
 
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7072
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2116
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster