Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
3269
 

Nanay canım nanay, nanay gülüm nanay, nanay seçim nanay...

Nanay canım nanay, nanay gülüm nanay, nanay seçim nanay...
 

Başlık sizi şaşırtmasın aslında böyle bir türkü var. Hani düğünlerde filan çalarlar, bizde oynarız; Nanaaay canım nanaaay... diye pek de eğlenceli bir türküdür. Diyeceksiniz ki; yıldız, bayram değil seyran değil hayırdır? Haklısınız, dönüşüm bu türküyle, pardon seçimle oldu.

Ben türküye kaldığım yerden devam edeyim.

Nanay gülüm nanay,
nanay canım nanay,
nanay bayrak nanay,
nanay miting nanay,
nanay fındık nanay,
nanay cumhuriyet mitingi nanay,
nanay seçim nanay,

Yahu biz ne nanay milletmişiz de vallahi de billahi de haberim yokmuş. Seçim sonuçları şu noktalarda %50 açıklandı. Bakıyorum AKP açık ara şampiyon, 2007 Temmuz seçimlerini omuzladı. Vatana, millete hayırlı uğurlu olsun. Biz dindar bir milletiz %99 müslüman bir ülkede bu sabah insanlar seçim sandıklarına, "hayırlısı neyse o olsun" diye dualar ederek gittiler. Demek ki hayırlısı AKP.

Fakat, benim esas anlatmak istediğim nanay millet oluşumuz.

Maşallah yeri göğü inlettik. Yollar kestik, protestolar çektik. Stokta bayrak bırakmayıp Cumhuriyet mitingleri düzenledik. Velhasıl mitingin alâsını düzenledik. Gümbür gümbür gümbürdedik. Vay be dedik, bizde ne cevherler varmış.

Daha geçen yıl fındığını bahçede ne yapacağına karar veremeyen, daldan toplayıp, harmanına sererken; kara kara düşünen benim köylüm:

Fındık mitinginde yeri göğü inleten, koskoca karadeniz yolunu kesip, İl Emniyet Müdürünü bile görevden aldıran, bahçesinde yetiştirdiği ürününün fiyatı açıklanmadığı için vekiline çıkışlar yapan, yuhalayan...

Bu yıl AKP'nin nasıl oldu da bir ay önceden fiyat açıkladığını yorumlama zahmetine girmeyen köylüm, çiftçim;

Geçen yıl, "ben senin fiyat açıklamanı bekleyemedim, tüccara yok fiyatına satmak zorunda kaldım. Yetmedi benim ürünümü, TMO gibi bir kuruma teslim etttin. Pürü perişan bıraktın"

"Bu yıl, bir ay önceden hemde seçimden önce patır, patır nasıl fiyat açıkladın" diye sorması gerekirken;

AKP'yi, Ordu'da birinci parti yaptı, geçen yıl yuhaladığı vekilini, tekrar parlemantoya gönderiyor.

Nanay milletiz vesselam.
Nanay gülüm nanaaaayy
Haydi oynayalım mı?
Bu iş burda biter...

Pes... pardon nanaaaayyyyyy

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

buna halktan olma gücü denir işte.Demek ki bağıran ların hepsi halk değil de diğerlerinini provokatörü olmasın sakın.çBBR de başbakanın hitabet tarzını ve de rakiplerini ezme gücünü unutmayın ve de şlaşırmayın.akp çoktan seçimleri bitirdi.sırada izmir,diyarbakır,eskişehir ve mersin var.

41 quapot 41 milliyet blogun anarşisti! 
 23.08.2007 13:36
 

Yazdıklarına bir de Amerikan düşmanlığını eklersek, Amerika'nın desteklediği bir hükümetin bu kadar oy alması daha da inanılmaz geliyor; sanırım birileri yalan söylüyor.

derinmavi.. 
 27.07.2007 20:36
Cevap :
artık bezdi canım siyarsetten diyeceğim,ama hayır biz kaçarsak ne olur sonumuz..  30.07.2007 8:13
 

pek bi nanayyyy.. oldu yıldızcımmmm...ben pek şaşırmadım sonuçlara. aynen üstüste dört seçim kaybetme başarısı gösterip de göreve devam kararı alan Baykala şaşırmadığım gibi. Oynayalım ağlanacak halimize. vardır yüce milletin bi bildiği...sevgilerimle hoşgeldin tatil kızı...

Neşe İleri 
 25.07.2007 13:37
Cevap :
Can bende senin banaz çayını okumaya uğraşıyordum.Dönüşü bilirsin? bu ayzıyı inan seçim daha entleşmeden ayzdım anca yayına aldılar biliyormusun? ben adamlara değil,Kendi memleketime şaşırıyorum.Hala da...  25.07.2007 14:24
 

Bununla ilgili bir blog da ben yazdım bugün, bi oku istersen. Yanıtını bulamadığım sorularım var benim de. Şöyle bir şey geçiyor sadece aklımdan, bu partiye çok zenginler ve çok fakirler oy verdi orta kesimden oy alamadılar. İşte o orta kesimdi Cumhuriyet mitinglerinde ülkesini savunan. Sayısı yeterli gelmeyen, diye düşünmek istiyorum ama... Sevgiler canım.

Özlem Akaydın 
 25.07.2007 13:21
Cevap :
iyiy de özlem;ya mitinglerde boy gösterenler,hani onların oyu,il içi sandıklarına baktım;yine değişen bir şey yok.Ama akıllısı da akılsızı da BAYKAL'ı siyasette istemedi.Geçende düğünde ahçılık yapıyorum Konuşulan şu,zam varmı? yok,eee adam varmı başka yok,baykal diyenlee verilen cevap ise "ADAMMI BEEE" diyorlardı,belki aradığın cevap budur.  25.07.2007 14:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 357
Toplam yorum
: 3042
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 1490
Kayıt tarihi
: 29.11.06
 
 

Deli-dolu, akıllı,  yalandan yere çamura yatan, normal değerlerde zekalı, esprili, şakacı, kendin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster