Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ocak '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1174
 

Narçiçeği, Nergiz Suzan Şanlıalp.

Narçiçeği, Nergiz Suzan Şanlıalp.
 

Suzan hanım, eşi Ergun bey... Ölüdeniz'de tekne turundayız. 18 Mayıs 2008


İnternet? Sanal. Milliyet Blog? Sanal,
Ancak bu sanal ortamda sevinçler de acılar da gerçek.
Yatağan'dan mutlu haberi bekliyorduk ki... yanıbaşımızdan gelen acı haberle sarsıldık, üzüldük.

15 Mart 2008'de Hisarönü'nde Şükrü Beyin yerinde, küçük bir buluşma düzenlemiştik. Ayşe kızı, Şükrüye oğlu ile gelmişti. Suzan hanım, Beyhan Biçkin Kozanoğlu, Sevim, Tijen, Esma, Murtaza Çiçek, Ahmet Üstündağ, eşim ve ben. 13 kişiydik.

Eşi Ergun bey ve arkadaşlarınca 'Suzan' diye hitap edildiği için bu ismi ben de benimsedim, bu sebeple çoğu zaman kendisine 'Suzan Hanım' demişimdir. Bu iyi, yürekli insanla tanışmamıza bu küçük buluşma vesile olmuştur.

Ardından ilk Ölüdeniz Buluşması'na ailesi ile birlikte katıldım. Insanların birbirini daha iyi tanıması için birlikte yolculuk yapmak iyi bir fırsat. Daha Fethiye'ye varmadan sanki yıllardır birbirimizi tanıyor gibiydik. Ölüdeniz'de de beraberdik. Sonrasında hemen Izmir'e dönmedik, buraya kadar gelmişken daha önce görmedikleri Saklıkent'i ziyaret etmelerini önerdim. Dönüşte Kayaköy'de gözleme yedik, Civciv satın aldık. Büyümüşler. Karaburun'dalar...Birlikte güzel bir gün daha yaşadık.

Günler geçti, bir sene sonra yine Ölüdeniz Buluşmasına katıldık. İki araç, ardarda.Unutulmaz bir tatil daha yaşadık. Birlikte.

Telefonlaştık, evimize geldiler, evlerine gittik, Bademler'e gittik.

...

Kitap yazdı. Imza günü bile yaptık. Kitaplarımızı imzaladı.Bülent Göncü'ye, Muzaffer Cellek'e, Hülya Kırımoğlu'na, bana... Bu yıl İzmir Kitap Fuarına bile katılacaktık.


İki yıla sığan bu kısa sürede o kadar unutulmaz, güzel anılar bıraktın ki...Suzan hanım,

Evet! Bu dünyadan sen de geçtin,

Ve biz seni unutmayacağız

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Size bahsettiğim gibi artık MB'tan tamamen soğudum. Ama o gün tesadüf eseri MSN'dan posta kutuma bakıp sevgili ablamızı kaybettiğini duyunca cenazeye koşa koşa geldim. Evet, kendisini resimlere bakınca hatırladım ve 15 Mart 2008'de sizin tarafınızdan düzenlediğiniz Şükrü'nün Yeri'nde ki toplantıda beraber olduğumuzu anımsadım. Kendisini ve ailesini sizin tanıdığınız kadar tanımadığım halde sizleri o gün yanlız bırakmadım ve beraber cenazeye katılıp mezarlığa ve oradan da rahmetlinin evine beraber gidip ailesinin acısını paylaşmamı sağladınız. Bundan çok memnun oldum. Ruhu şad olsun mekanı cennet olsun. Saygılarımla.

Ahmet Üstündağ 
 31.01.2010 10:58
Cevap :
Sevgili Ahmet, sağol. O gün sen de fotoğraflar çekmiştin. Hatırlayacağını söylemiştim. Selamlar, görüşmek üzere.  01.02.2010 7:58
 

Biraz ütopik olabilir. Nasıl olsa senede bir Ölüdeniz'de toplanılıyor. Orda bir arkadaşımıza sembolik bir ödül verip adını Narçiçeği Ödülü koyabiliriz. Ödüle aday kişilerin önerdiği bloglar okunup, oylamayla birinci seçebiliriz. Tıpkı senin Nergiz Abla'nın öyküsünü okuduğu yerde. Saygılar.

Eşit Ağırlık 
 28.01.2010 20:19
Cevap :
Yaparız tabii ki. Coşkun beye konuyu aktarırız. Selamlar,  29.01.2010 9:14
 

çok zor sevgili İlyas Bayram. Nergizimizin gittiğine, onu bir daha göremeyeceğimize,senini duyamıyacağımıza, bir daha yazmayacağına ,Fethiyeye gelmeyeceğine , Karaburunda buluşamıyacağımıza.....inanmak çok zor.Ailesini sok sevggili evlatlarını hiç yalnız bırakmayalım. Bilirim siz çok vefalı bir dostsunuzdur. Gereken her şeyi gönüldren yaparsınız.Ama hiç bırakmayalım ve hep birbirimize hatırlatmayı görev bilelim. daha da ötdesini...şuanda hiç bir şey düşünemiyorum. Başımız sağolsun.

Neşe İleri 
 28.01.2010 12:02
 

Yokluğun gün be gün içimde büyüyor çok üzüldüm gidişine, çünkü aşacağına inanıyordum. Yenecektin, yeni kitaplar yazacaktın, daha çok buluşlacaktık daha neler neler... güle güle uğurlar olsun sana. Değerli arkadaşlığını yaşayabildiğim ve aklımın yerinde olduğu sürece hep sevgi ve hüzünle anımsayacağım. Sessiz telefonlardan sonra kar çiçekleri ağlamaya başladı, biliyor musun. neden orada olamadığımı da biliyorsun. İlyas bey güllerimizle uğurlamış seni. anlattı bana. ben orada olmayı ve seni uğurlamayı isterdim uğurlar olsun yazıyorum ama bugün de inci tanelerisin gözlerimden akan. dinmeyen.. Çok üzgünüm.

Ezgi Umut 
 27.01.2010 16:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1731
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 2476
Kayıt tarihi
: 13.04.07
 
 

6 Mayıs, bir Hıdırellez günü "Merhaba dünya" demişim. Geçen elli küsur yıl. Bir şarkı vardır Osma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster