Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '14

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
2274
 

Narlıdere'de bu kez kafalar karışık!

Narlıdere'de bu kez kafalar karışık!
 

Narlıdere'den bir görünüş


Narlıdere’de siyaset kazanı kaynamaya başladı. Kenti yönetmeye talip olan dokuz başkan adayı, ekipleriyle birlikte sürdürdükleri çalışmaların temposunu giderek artırıyorlar.

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, 2009 yerel seçimlerinde yüzde 70.72 oy alarak tekrar seçildi. Bu desteğin yine arkasında olduğunu varsayan Batur, çalışmalarını aynı havada sürdürüyor.

Dışarıdan bakıldığında, mevcut başkan Abdül Batur yarışın favorisi gibi görünüyor. Ancak halkın nabzını yokladığınızda ise farklı bir durumla karşılaşıyorsunuz. Bir beldenin sorunlarını en iyi bilenler muhtarlardır. Mahallenin her sorunu öncelikle muhtara iletilir. Muhtar da ona iletilen sorunu belediyenin yetkililerine duyurmakla yükümlüdür.

Gelin görün ki Narlıdere’de muhtarların çoğu dertli ve sıkıntılı.  Belediyede kendilerini dinleyecek bir yetkili bulamamaktan yakınıyorlar. Dolayısıyla da halkın isteklerini karşılayamadıklarını söylüyorlar. Durum böyle olunca sorunlar birikiyor ve doğal olarak tepkiler artıyor.

Görüştüğüm kişiler mevcut yönetimin yorulduğunu ve Narlıdere’nin yeni yüzlere ihtiyacı olduğu görüşünde birleşiyorlar. İddialara göre, kentsel dönüşümle birlikte Narlıdere betonlaşmaya mahkûm edildi. Çok katlı lüks yapılar inşa edilirken insan unutuldu; çocuklar ve gençler düşünülmedi. Mini futbol ve basketbol sahaları yapılmadı. Bazen ben de görüyorum, çocuklar Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı’nda çift kale maç yapıyorlar.

Ana caddedeki kaldırımlar, dükkân sahipleri ve işportacılar tarafından işgal edilmiş durumda. Özellikle cumartesi ve pazar günleri kaldırım işgali had safhaya ulaşıyor.

Yıllar önce ilan edilen projelerden bazıları gerçekleştirilmedi.

Uzun lâfın kısası, Narlıdereli’nin kafası biraz karışmış durumda. Derdine derman olacak isim arıyor. Hemen bir araştırma yaptım. O isimlerin arasında bir bayan adı öne çıkıyor. Adı, Gülseren Sönmez.

Avukat Gülseren Sönmez, bağımsız aday olarak belediye başkanlığına talip olmuş.

Sloganı:

‘’Sorun değil, çözüm; tüketen değil üreten; bölen değil bütünleştiren; rant için değil halk için yönetim’’

***

Görünen o ki Narlıdere’de bu kez zorlu bir seçim bizi bekliyor ve hiçbir aday vatandaşı çantada keklik görmemelidir.

 

 

 

 

   

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 233
Toplam yorum
: 181
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 975
Kayıt tarihi
: 07.01.10
 
 

İzmir doğumluyum. Ege Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu mezunuyum. Kısa denilebilecek bir sür..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster