Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Haziran '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
2643
 

Nasıl bir erkek arıyorsun?

Nasıl bir erkek arıyorsun?
 

Bir konuşma sırasında adamın biri kadının birine sormuş:

"Nasıl bir erkek arıyorsun?"
Kadın bir süre sessiz kaldıktan sonra adamın gözlerinin içine bakarak sormuş:
"Gerçekten bilmek istiyor musun?" Adam biraz isteksiz, "Evet" demiş.

Ve kadın baslamiş anlatmaya...
"Bugün ve bu yaşta bir kadın olarak, bir erkeğe onun benim için benim kendime yapabileceğimden fazla ne yapabileceğini soracak konumdayım.Kendi masraflarımı karşılayabiliyorum; bir erkeğin ya da bir başka kadının yardimina gerek duymadan evimi idare ediyorum. Böyle olunca,"Sen masaya ne koyuyorsun?" sorusunu sorma konumundayım.

Adam kadına bakmış. Paradan söz ettiğini düşünüyormuş. Kadın hemen bu düşünceyi düzeltmiş: "Sözünü ettigim, para değil. Ondan öte bir şey istiyorum. Hayatin her alanında mükemmeliyeti arayan bir erkeğe ihtiyacim var."

Adam arkasına yaslanıp kollarını kavuşturarak kadından biraz daha açıklama istemiş.

Kadin başlamiş anlatmaya:"Kendini zihnen mükemmelleştirmeye çalışan birini istiyorum,çünkü sohbet ve zihnen uyarılma arıyorum. Basit bir adama ihtiyacım yok. Ruhen mükemmelleşmeye çalışan birini arıyorum, çünkü dengesiz bir birleşmeye ihtiyacım yok.İnananlarla inanmayanların bir araya gelmesi felakete yol açar.
Bir kadın olarak yaşadıklarımı anlayacak kadar duyarlı, ayağımı sağlam basmamı sağlayacak kadar güçlü bir erkek arıyorum. Saygi duyabileceğim birini arıyorum. Ona boyun eğmem için onu saymam gerekir. Kendi işini yürütemeyen adama boyun eğemem. Boyun eğme konusunda sorunum yok yeter ki buna değer biri olsun.
Tanrı kadını erkeğe eş ve yardımcı olarak yaratmiş. Kendine yardım edemeyen adama ben yardım edemem."
Kadın aklından geçenleri böyle döküverdikten sonra adama bakmış.Adam yüzünde şaşkın bir ifadeyle oturakalmış:

"Çok fazla istiyorsun." demiş.

"Değerim çok fazla." diye yanıtlamış kadın.Blog Not: Bugün mailime düşen bir yazı idi bu yukarıda okuduklarınız. Aslında "ben kadınım" diyen herkesin ortak düşünceleri olduğuna inanıyorum. Sadece paylaşmak istedim. Yazının kaynağını araştırdım, ancak bulamadım. Kim yazdı ise teşekkürlerimi sunuyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Emin ol normal insana hasret kaldım. Gülünecek yerde gülen, ağlanacak yerde ağlayan ama adam gibi bir adam istiyorum. Ama sanırım en zor olanı; "normal" bir adamı istiyorum.:)) Olursa; maviyle ve sevgiyle ama.

derinmavi.. 
 22.06.2007 11:29
Cevap :
Yokkkk...  22.06.2007 11:52
 

Nasıl bir erkek aradığından önce,ben böyle bir kadın arıyorum :))) Bu yazıyı yazan bence hatun..Yazı baştan aşağı kadınca.."Boyun eğme" kısmı dahil..Hatta en kadınca olan kısmı orası diye bilirim..:)

Kenan Soyalp 
 14.06.2007 18:50
Cevap :
Ben de tam yazıdaki gibi birini arıyorum. Bence herkes o yazıdaki gibi birilerini arıyor. Peki neredeler?  14.06.2007 18:58
 

yazı çok güzel. şurada bir belirsizlik var: tanru kadını eş ve yardımcı olsun diye yaratmış?? pek katılmıyorum.sevgiler.

Zadig 
 09.06.2007 12:54
Cevap :
EEE o zaman şunu da eklersek belki tam olur hıımm; "ve tanrı erkeği kadına eş ve yardımcı olsun diye yarattı" şimdi daha anlamlı oldu sanırım. Sevgilerimle...  09.06.2007 23:01
 

Her şey evet ama ne kadar güçlü olursa olsun bir kişinin karşısında boyun eğen zaten "ben yokum" u kabul etmiş demektir... Niye erkek "her noktada" üstün olmak zorundadır??? Yaaa arkadaşım, bir kadın yoksa bir erkek zaten ayaklarının üzerinde duramaz çoğu zaman... Bu öyle işte... Bi ara blog yazayım ben gene... Sevgimle...

Barış 
 06.06.2007 0:06
Cevap :
Ben bu yazıyı hazırlarken aklıma ilk takılan şey "boyun eğme" faslı olmuştu. Sonra yazıyı tüm hatunluk hislerimle okuduğumda anladım ki "boğun eğmek" derken aslında "aşk"tan söz ediyor.Birini boyun eğmekten değil. Canım Barış Kucak dolusu sevgiler benden sana.  06.06.2007 8:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1145
Toplam mesaj
: 191
Ort. okunma sayısı
: 3229
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ya herşeyim ya hiçim.... Birbirinden güzel fotoğraflarıyla yazılarımı destekleyen canım arkadaşı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster