Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Eylül '09

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1596
 

Nato, Isaf ve biraz insaf

Nato, Isaf ve biraz insaf
 

NATO, ISAF ve Biraz İnsaf


Batılı dostlarımızın barış için bastıkları tetikler yine hedef şaştı. Olsun ölenler Müslüman nasıl olsa bir özür her şeyi düzeltir.

Afganistan'da NATO saldırısında patlatılan tankerlerde göz göre göre 90 sivil hayatını kaybetti. 04/09/2009 günlü haber böyle düştü gündeme.

Yapılan açıklamalarda tankerlerin Kunduz nehrinden geçirilmeye çalışırken çamura saplandığını , tankerlerin yükünü azaltmak için vanaları açıldığında yaklaşık 500 köylünün, hava saldırısı olabileceği uyarılarına rağmen yakıt almak için toplandığını ifade edildi.

NATO güçleri ise Kunduz'un Ömer Hel köyü yakınında şafaktan önce düzenlenen hava saldırısında "çok sayıda isyancının" öldürüldüğünü, sivil kayıp olup olmadığının araştırıldığını açıklamıştı.

-ISAF: "HEDEF MİLİTANLARDI"

NATO liderliğindeki Afganistan Güvenlik ve Destek Gücü (ISAF) basın sorumlusu Christine Sidenstricker, olayı anlatırken, Afgan yetkililerin iki petrol tankerinin kaçırıldığını bildirdiğini, NATO'nun da onları bir nehir kıyısında saptadığını söyledi.

Sonuç malum yine sivil kayıplar, yine masum insan ölümleri.

Başta ABD, AB ülkeleri olmak üzere kendilerini dünya barışının teminine adamış tüm medeni ülkeler ( biliyorum bazıları bunları yazıyorum diye bana kızacak ama olsun) ellerinden gelen çabanın fazlasını harcasa bile bazen hedef şaşıyor.

Uzaydaki gözleri sayesinde yerdeki sineğin cinsiyetini tayin eden teknoloji ne hikmetse insanları sivil yada silahlı diye ayıramıyor. Ne denir: NATO, ISAF, biraz İnsaf.

Resim: www.rawa.org/temp/runews/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ama sadece Nato' ya, Isaf' a değil; İNSAN' a insaf ! Değil mi ki; insanın insana yaptığını başka hiç bir şey yapmıyor. Saygı ve selamlarımla...

Münevver Saral 
 09.09.2009 17:02
 

NATO ya da ABD....8 yıldır sürdürdüğü işgal sürecinde yeni sezonda(!) 30 bine yakın askeri takviyede bulunacak ve sayı 70 bina dayanacak... Obama'nın şeffaf ve demokratik açılımı da bu olsa gerek

cevat KIŞLALI 
 09.09.2009 16:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 405
Toplam yorum
: 240
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 899
Kayıt tarihi
: 19.04.07
 
 

Okumayı ve kendimce yazmayı severim. Samimi eleştirilere açık biriyimdir. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster