Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Nisan '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
313
 

Nato-Cento-Veto

Nato-Cento-Veto
 

Nato-Cento-Veto. Rasmusseni Veto ettik. Nato zirvesi karıştı. Avrupa Birliği Üyesi olan devletler, üstümüze çullandılar. Rasmussen Nato Genel Sekreteri ya olacak, ya olacak, dediler. Başbakan da cevaben dedi ki. Olmaz sa ne olacak? Diyalog, böyle devam ederken, devreye Obama ve IMF girdi. İşte burada ne olduysa oldu. Rasmussen Nato Genel Sekreteri oldu. Ardından Yandaş medya ve TV den, satır başları gelmeye başladı. Danimarkadan yayın yapan PKK nın ağzı Roj TV, kapatılacak. Danimarka basınında yayımlanan Hz. Muhammed karikatürleri için özür dilenecek. Rasmussen İslam ülkeleri ile iyi ilişkiler kuracak. Cak, cak. Cek, cek, cuk, cuk. Vay be. Nasılda korkuttuk, derken, asıl satır başını, Başbakan açıkladı. IMF ile anlaştık. Kredi 40 Milyar Dolar olabilir. İşte bu. Başbakan, araya koyduğu virgülden sonra dedi ki: Felaket tellallığı yapanlar, sevinemeyecekler.

Obamanın danışmanları, Başbakanımızın nasıl ikna olacağını biliyorlar. Bu nedenle Obamanın talimatı ile IMF işi bitirdi. Para, para, para. Napolyon bir kez daha kazandı. Bir 40 milyar daha versinler, APO, DTP Genel başkanı olur. Bir 40 Milyar daha, Kürtlere özerk bölge veririz. Al gülüm, ver gülüm. İşte ekonomi politikamız bu. Kriz bundan dolayı bizi teğet geçiyor. Satılacak daha çook şeyimiz var. En son teğeti de satarız, olur biter.

Şimdi, benim bu yazdıklarımı okuyup, yorumlayanlar diyecekler ki: Ee, ne var bunda? Burada olan şu: Avrupalılar ve ABD, bize hep, ikinci sınıf muamelesi yapıyorlar. Burda da öyle oldu. Bizi ikna edebilmek için, Dolar kullandılar. Oy almak için, buz dolabı, çamaşır makinesi, fırın, çekyat, kömür, yiyecek, para dağıtanların , en iyi anlayacağı dil, paranın dili. Onlarda bunu kullandılar. Roj TV, Karikatür, İslama hakaret, bunlar işin hikaye kısmı. Bunlarda her hangi bir değişikliğin olmadığı, yakında görülecek. Giderek şiddetini artıran, küresel kriz, ortalığı kasıp kavururken, IMF nin vereceği kredi, Ancak doğacak çocuklarımızın borcunu artırır. ABD ye ve AB ye bağımlılığımız artar. Kapı önünda bekler dururuz. Cebimizde Obamanın verdiği "hamili kart, yakinimdir" kartı, sıkışık durumlarda, bizi idare eder mi, bilinmez. Allah yardımcımız olsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 316
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster