Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Aralık '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1056
 

NATO’ya güvenirsek bizi kutup ayıları yer

NATO’ya güvenirsek bizi kutup ayıları yer
 

Sahip çıkacaklarmış görüntüsü var ama NATO Rusya gibi bir süper gücü karşısına alamaz. Biz hep domates hesabıyla uğraşıyoruz ama krizden sonra garip şeyler oldu. Bazı ülkeler Rusya ve bizden yana guruplaşmaya başladılar. İki cihan harbinde de benzer şeyler olmuştu.

Rusya daha kafadan “Türkiye ile savaşmayacağız” diyerek çok doğru bir şey yaptı. Eğer ortada bir belirsizlik olsaydı iki ülke yanında destek ve toplanmalar korkutucu seviyeye gelebilirdi. Savaş arayan, aranan bir ülke için uçak düşürülmesi yeterli sebep. Ve henüz bu işin sonuna gelmedik.

Akdeniz’deki yığılmaları ben aslında ciddiye almıyorum, göstermelik çünkü. Ama Rusya’nın fikrini değiştirebilir. Yani Rusya NATO bana saldırır düşüncesiyle tedbirlerini artırabilir. Rusya’nın amacı savaş değil; çünkü o da biliyor NATO’nun Türkiye’nin yanında yer almayacağını. Yani Rusya bizimle savaşa girmez. Ancak NATO Rusya’yı bizimle savaşa sokabilir.

Rusya’yı sıkıştıran yığılma hamleleri artarsa Rusya Türkiye üzerinden karşılık vermek ister ki bu da savaş demektir. Bir de Allah göstermesin kötü senaryoyu düşünürsek Rusya ile tek başımıza savaşacağımızı bilmeliyiz. Bu durumda Rusya’nın 8400 nükleer başlığını atlatırsak diğer üstünlüklere rağmen şartlar eşitlenir. Bizim karşı koyamayacağımız tek güç budur.

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

NATO sadece destek kuvvet; güvence TSK.

Muharrem Soyek 
 08.12.2015 20:34
Cevap :
Kızılorduya karşı biraz zayıf bir güvence...  09.12.2015 19:51
 

O 8,400 nükleer başlığın her biri kaç Çernobil eder acaba? Yani bir veya birkaç tanesi 77 milyonu yok etmeye yetebilir. Tabii nükleer serpintiden dalga dalga bütün dünya zarar görür, Rusya dâhil! Bu yazınızı şu "kahraman savaşkanlar" okusun! Öneriyorum. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 08.12.2015 17:08
Cevap :
Gerçekten böyle mi? Bu kadar olduğunu bilmiyordum.  09.12.2015 19:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5784
Toplam yorum
: 14577
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster