Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Girişimci bir pazarlama uzmanı olarak İstanbul'da enerji ve gayrimenkul satış, pazarlama ve danışmanlık hizmeti vermekteyim...

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Araba kullanma korkusunu yenebilirsiniz

Araştırmalara göre ülkemiz, trafik kazalarında ilk 10 ülke arasında görünmektedir. Bunun başlıca sebepleri trafik kurallarına uymamak, aşırı hız, emniyet kemeri takmamak ve benzeri davranışlarla büyük oranla insan hatalarından kaynaklanmakla beraber, araç ve yol kusurlarının da etkisi vardır... Araba kullanma korkusu, sürüş fobisi veya trafik fobisine neden olan medyada yer alan trafik kazaları haberleri ve yaşanan olayların sıklığı dikkate alınırsa, muzdarip pek çok kişinin terapiyle iyileştirilmesi gerekir, değil mi?

01 Eylül 2016 02:58
Avukatları nasıl bilirsiniz?

Hukuk fakültelerinde İnsan Hakları dersleri boş mu geçiyor? Meslek tercihinde liyakata göre mi karar veriliyor? Barolar, bazı avukatların -haksız ve hukuksuz- eylemlerini denetliyorlar mı? Hukuk konusundaki şikayetler yalnız bunlardan mı ibaret? Demokratik tercihinizi, doğru kullanıyor musunuz? Haksızlık yapan, yapanın yanında menfaat sağlamamalıdır. Sonuç: "Balık baştan kokar." (İdarenin tutumu bozuk olan toplumda her şey bozuk olur.) Hukuk ve eğitimde ivedilikle revizyon yapılmalıdır.

29 Haziran 2015 17:20
Adalar' da günübirlikçi sorunu

Eski İstanbul'un gerçek beyefendileri ile hanımefendileri günümüzde yerini maalesef kuru kalabalığa bırakmış durumda... Oysa nicel nüfusun aşırı olmasından ziyade başta yaşadığımız mekan olan doğaya ve diğer insanlara saygıyı hayat felsefesi olarak benimsemiş nitelikli insanlar esastır; yani kısaca nüfusun aşırı çok olmasından ziyade nitelikli insanlardan oluşması esastır.

19 Mayıs 2015 17:43
 
Toplam blog
: 65
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1649
Kayıt tarihi
: 22.06.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Söz uçar, yazı kalır. | Verba volant, scripta manent. | Spoken words fly away, written words remain.