Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Kasım '12

 
Kategori
Tarih
Okunma Sayısı
2127
 

Nazi katliam kampları

Nazi katliam kampları
 

İlk Nazi toplama kampı Münih yakınlarındaki Dachau 1933'te açıldı ve 29 Ağustos 1933'te ilk yahudiler gönderildi. Auschwitz Polonya’da ün yapmış başka bir Nazi kampıydı. 1933–1945 arasında bu kamplarda fırınlarda diri diri yakılarak veya gaz odalarında boğularak öldürülen toplam insan sayısı milyonlarla ifade ediliyor, kesin sayı bilinmiyor ama 6 milyonu aştığı kesin. Bu kamplarda katledilenlerin çoğu Yahudi, ama büyük sayıda Roman (çingene), homoseksüel, sakat, Polonyalı aydın ve Sovyet savaş tutsakları da vardı.

Rasih Bensan 12 Kasım 2012

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba,Çok önemli bir konuya değinmişsiniz.Bundan bir süre önce, Gestapo'nun bazı elemanlarının eline düşen sakat bir kızın öyküsünü anlatan bir roman okumuştum, orada sergilenen vahşetten tüylerim ürpermişti.Aradan yıllar geçti ama o günleri yaşayanlardan bir kısmının hala sağ olduğunu gazete haberlerinden öğreniyoruz.Günümüzün Alman idarecileri sergiledikleri bu vahşet karşısında insanlıktan özür dilese de maalesef o acılar kolay kolay unutulmuyor.Almanlar özür dilerken bizdeki yobazlar ne yapıyor derseniz? Hiiiç.Onlara bakılırsa ortada söylendiği gibi bir vahşet yokmuş, mesele kasıtlı olarak abartılıyormuş.Yazınızın finali de biraz kasıtlı olmuş dersem darılır mısınız?Almanların Ruslarla savaştığı doğrudur da, acaba esir aldıklarından kaç tanesini binlerce KM geriye götürüp yakarak sabun yaptığı sorusu da mutlaka sorulmalıdır.Sorulmalı derken, Rusların esir aldığı binlerce subayı Katiyn ormanlarında başlarına kurşun sıkarak infaz ettiği de göz ardı edilmemelidir.Saygılarımla.

Ümit İpekçeker 
 12.11.2012 14:29
Cevap :
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim neden alınayım ? Rusların yaptığı vahşeti de Komünist Rusya'nın Doğu Avrupa'da yaptığı katliamlar başlıklı yazımdan okuyabilirsiniz.  12.11.2012 16:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 414
Toplam yorum
: 132
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1905
Kayıt tarihi
: 05.05.12
 
 

BİLİM özellikle astronomi ve çeşitli konularda araştırmacı ve yazar Amatör fotoğrafçı, Ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster