Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

kevser şekercioğlu akın

http://blog.milliyet.com.tr/kevser

24 Temmuz '11

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
622
 

Ne biliyorsun belki...

Seni merak ediyorum, aramamak için zor tutuyorum kendimi. Hayır, amacım didiklemek, meraklarımı gidermek, sorgulamak, kurcalamak değil. Olan olmuş hayırlısı olsun, bundan sonrasını da yaşayarak göreceğiz. Bu süreci atlatmanın çok zor olduğunu biliyorum sadece. 

 

Dün gece kızlar uyanınca “Allahım lütfen rüya olsun” diye bir cümle duydu kulaklarım kendi sesimle. Ne kızların uyanması ne de seninle konuştuklarım rüya değildi. İçim daraldı bütün gece, durup durup uyandım ya da uykum bölük-pörçük, kalitesiz ve nefessiz gibiydi. Sabah sersem gibiydim, seni arayana kadar konuştum kendi kendimle. Öyle birbirinden alakasız zamanları tekrar-tekrar yaşadım ki! Çok yoruldum yaşanmışları yeniden ortaya dökerek didiklemekten. 

 

Nazan Öncel’in “Ne biliyosun belki iyi değil bu gece” şarkısını dinlediğimiz akşam, senin o şarkıyı bizi susturarak dinlediğin geldi aklıma. Nasıl da farkında olmuyoruz bazen birbirimizin değil mi? Kendi sudan sebepli sıkıntılarımız daha mı önemli görünüyor görmeyen gözlerimize. Benim içim acıyor kendi kör gözlülüğüme. Klip sık aralıkla yayına girdikçe dikkat kesilmiştik dinlerken. Benim kendimce nedenlerim vardı şarkıyı sevmek için senin nedenlerini neden sormadım ben? Senin de paylaşmamak için nedenlerine kafa yordum, bahaneler uydurdum seni savunmak adına. 

 

En son dışarıda çay içtiğimizde yalnız olamadığımız için bile suçladım kendimi. Aslında bütün bunların artık çok önemsiz olduğunu da bilmiyor değilim. Her şeyi kabullenecek yaşlara ne zaman geldik biz? Daha dün gibi bir paket sigarayı paylaşıp, kitaplarımızın arasına sakladığımız. Biletlerimi saklayıp beni otobüsten indirdiğin zamanlar, okul kırıp, okula en yakın çocuk parkında sallandığımız. Öyle çok şey yaşadım ki şu kısa zaman diliminde, çok yoruldum anlatamam. 

 

Bu gün Burgaz’ın arkasından denize girdik tekneyle. Babası Elif’i ilk kez denize sokarken de sen vardın aklımda, uzun süreden sonra ilk kez yüzerken de. Günü seninle açtım seninle kapattım anlayacağın. Bazen nasılsın diye sorarız birbirimize “İyiyim” der karşımızdaki insan sorunun karşılığında, güven vardır o iyiyim cevabının içinde, öylesine sıradan bir cevaptır ki ama huzur vardır içinde. Evet, yine saçmalayama başladım ama sen benim ne demek istediğimi biliyorsun, gözlerime bakıp neyi neden söylediğimi kendimi anlatmadan, söylediklerimin altında yatan sebepleri... Ben bilemedim affet, öyle güçlü göründün ki her zaman sanki orada hiç değişmeden kalacak gibi. Neler yaşamışsın oysa. Ben seni iyi bilirken sen hangi şarkıların sözlerinde avuttun kendini. 

 

Suskunluklarda hep kanar insanın yaraları, ençok kansız yaralar acıtır insanın canını, hiç dinmez içinin yangını bilirim ben bunca konuşmaya. Ne kadar konuşursan konuş hep eksik kalır kelimeler, yetmez yaşadıkların, bazen bir şey aniden batar kılıç gibi keser soluğunu, gidene değil kendinedir sorguların. Yarım-yamalak-eksik-tartısız-kimsesiz-ağlamaklı ama dimdik bakar gözlerin, gücün her şeyin tamdır ama sen eksik olursun bazen kendine, iyi hissetmezsin o gece kimseye göstermeden sessizce. 

 

Hangi zaman dilimlerinde iyi olmadığını bilmiyorum, nasıl baş ettiğini de iyi olmadığın zamanlarda. Ben sana bu geceyi sormak istiyorum canım arkadaşım. Nasılsın, iyi misin? İyi olman için ben ne yapabilirim lütfen söyle. Biz birbirimize bunu alışkanlık etmedik hiç bir zaman ama seni seviyorum. Sen benim çocukluğum, genç kızlığım, genç kadınlığım, yetişkinliğimin bire bir şahidisin. Senin iyi olman benim de iyi olmam demek bir çok açıdan. Hani kız arkadaşlarla ilgili bir yazı dolaşmıştı internette hatırladın mı? Evet, kız arkadaşlar ömürlerinin her döneminde çok lazımmış kızlara. Eğer sende bu küçük kızla devam etmek istiyorsan ben burdayım canım arkadaşım. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Anne olunduğu ilk aylar, yıllar bazı hayat molaları olabiliyor bunu bilirsiniz, hele ikiz annesi olunduğunda yeni bir yaşam stili karmasaşı yaşıyorsunuız ,tabii ki dostluklar rafa kalkmıyor . Yaşanmışlıkları özlüyorsunuz , dinlediğiniz bir şarkı sözü paylaşımlarınıza doğru meltem esintisi yaratıyor.Ama ben yaşadım diyorum ki; kalındığı yerden her iki dostta isterse devam edilebiliyor .

Güldal Berker 
 03.08.2011 13:14
Cevap :
Merhabalar, anne olunduğu zaman molalar oluyor keşke bu molalarla ilgili olsaydı sıkıntımız ki arkadaşım bütün bu karmaşık durumlarda hep yanımdaydı ama ben göremedim onun yaşadıklarını. Ben onunla kışı da yazı da baharları da çok severek yaşadım umarım hep yaşamaya devam ederiz. Sevgilerimi yolluyorum  03.08.2011 16:46
 

..birbirleriyle böyle güzel anlaşabilen, birbirini özleyen, hatta tüm zamanlarını birlikte geçirmek isteyenler birbirlerine: "Ahret," der, ahretinden bir diğerine bahsederken:"Ahretliğim....... ." diye bahsederdi. Paylaşım için teşekkürler, saygı öncelikli sevgiler.

Yüksel ÖNAÇAN 
 30.07.2011 13:13
Cevap :
Bazen bir sevap paylaşılır ahretlikle bazen de kimseyle paylaşamadığın kabahatlerin... Kızlara kız arkadaşlar her vakit gereklidir, herkes herşey gelip geçicidir zamanı geldiğinde ama gerçek kız arkadaşlar her zaman... Saygı öncelikli sevgine aynı karşılıkla  31.07.2011 10:21
 

Merhaba güzel kadın.. Seni özlemiştim. Seni gördüğüme sevindim yazı ile de olsa... Evet. Bazen öyle olur. Biz kendi derdimize düşmüşken arkadaşımızın hangi şarkıya hüzünlendiğini, hangi şarkıda demlendiğini fark edemeyebiliriz. Mutlu sanırız. Ona onun etiketi olur. Onun da dertleri sıkıntıları olduğunu düşünemeyiz. Tabii ki biz ona o etiketi yapıştırırken o da bunun zarfını ıslatır, o etiketin alt yapısını kendi elleriyle hazırlar. Hayatta bazı kişilere bazı görevler verilmiştir sanki... Ya da o onun görevi olmuştur. Bu hayatın dengesi midir bilemeyeceğim ama zaman zaman insanın gözlerinin ta içine bakmak lazım. Gerçek durumunu anlamak için. Dikkat ettin mi bilmiyorum ama hiç kimse hiç kimsenin gözlerinin içine bakmıyor artık. Belki de gözlerimiz çapaklandığından. Belki de gitgide bencilleşmemizden bilemiyorum ama sen bu yazıyla bencillik değil ama sanki bir parça ihmal etmişliğin itirafını yapmış gibisin ki; hepimizin yapabileceği iyi niyetli bir hata... İkizlerini öpüyorum. Seni de..

Ayrıntıda gezinmek 
 25.07.2011 1:52
Cevap :
Bende sizleri özlüyorum arkadaşım. Evet, kelimelerinizi özlüyorum, yazı yazmayı özlüyorum, arkadaşlarımla sohbet etmeyi özlüyorum ama hiç şikayetçi değilim inan. Yazıda bahsettiğim canım arkadaşımı da bu yüzden mi ihmal ettim, olabilir de olmayabilir de. O hep orada, güçlü duruyordu bilemedim. O mutlu ama ben değilim işte. Biz birbirimizin gözlerinin içine baktığımızı düşünüyordum ama... Benimler diye söylemiyorum görsen öpmeyi bırakır yersin onları öyle güzeller. Bende öpüyorum sevgilerimle  25.07.2011 15:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 362
Toplam yorum
: 1585
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 865
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1965 Akçakoca doğumluyum. Evli ve dört kız annesiyim, küçük bir kızın  anneannesiyim. A.Ü. Halkla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster