Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ekim '06

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
783
 

Ne çokmuşuz meğer!!

Ne çokmuşuz meğer!!
 

Bir hafta kadar önce Milliyet blog sayfalarına katıldım. Buradaki enerjiyi görünce çok mutlu oldum ve trafikten başım döndü. Ne kadar çok hevesli insan varmış memlekette yazmak, anlatmak ve tartışmak isteyen. Uzun bir çöl yolculuğu sonunda bir vahaya gelmiş gibi hisettim kendimi. Hurma ağaçları altında oturdum şimdi, hem dinliyorum hem konuşuyorum bir yandanda türlü türlü meyvelerin tadına bakıyorum. Mis gibi Türkiye kokuyor burası.

Esasında yıllardır aklımda bu sitenin çok daha ilkel bir versiyonunu kurmak vardı. Lakin teknik birisi değilim ve bir konsept üzerinde mutabakata varamadım. Kotarabileceğim bir iş değildi bu açıkcası. Sonra geçen hafta bir blog yazarının yazısının linkine rastladım milliyet.com.tr'de ve gündelik hayatımda büyük bir değişiklik oldu. Hergün saatlerce buradayım, her yere yetişmeye her yazarı tanımaya çalışıyorum.

Bu sitenin enerjisinin sebebini anlamaya çalışıyorum. Yurtdışında durum böylemi bilemiyorum. Fakat fazlaca edilgen geçmiş öğrencilik hayatımız, tamamen edilgenlik üzerine kurulu televizyon kültür empozesi ve yani fikirlerle gelmenin pek tercih edilmediği genel ebeveyn tavrı ve ahlaki çevre nedeniyle bütün potansiyelimiz içimizde sıkışıp kalmıştı. Kimbilir? Kimbilir belkide çok büyük bir grup terapinin parçalarımıyız hepimiz? Depresyonumuz mu eriyor kar gibi?

Aylarca sokağa çıkamamış ve evde çıldırmak üzere olan çok enerjik bir apartman çocuğu düşünün. Yaz geliyor okul kapanıyor ve çocuk dedesinin köyüne gidiyor. Sabah horoz sesiyle kalkıyor, tavuklara yem veriyor harika bir kahvaltı yapıyor, çoban köpeğinin iki aylık 9 adet yavrusuyla güreşiyor, dereye gidip balık tutuyor ve o güzelim temiz havada o kadar çok yoruluyor ki akşam kar gibi çarşaflarda deliksiz bir uyku çekiyor. O çocuk gibi hissediyorum kendimi.

Bu organizasyon bana huzur veriyor. Tüm teknik ekibe ve katılımcılara sonsuz teşekkürler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Verimlilik sorumu yanlış yerde sormuşum. Hala yazdıklarının hepsini okuyamadım.Blog dünyası benide sizler gibi içine çekermi bilmem.. Bir zaman bir yerde okumuştum ;artık kimden alıntı yaptıysam kusura bakmasın ;birşeyler yazıp yayınlamak onları sonsuza salmaya benzer diyordu.Yazdıktan sonra senin olmaktan çıkıyor.Okuyan herkesle etkileşip başka bir hal alıyor.. Okundukça başkalarına ait oluyor. Bu cesaret isteyen birşey. Yinede yalnız olmadığını bilmek güzel olsa gerek...Paylaşmanın şerefine..

DUYGU GÜRGEN 
 13.11.2006 21:11
Cevap :
Güzel bir tespitmiş. Evet yazdıkların senin olmaktan çıkıyor, bir bütünün içine akıyor ve onun parçası oluyor. Bu durum cesaret istiyor olabilir fakat karşılığında verdiği çok daha fazla. Gecenin bir vaktinde bilgisayarımı açıyorum ve yorumunu görüyorum. Cevap veriyorum. Esasında ikimizinde daha fazla anlaşılmaya ve daha fazla dinlenilmeye ihtiyacımız var ve bu platform bize bunu sağlıyor. Henüz hiç yazı yayınlamamış olsanda, sende buna isteklisin ve hazırsın gibi geliyor bana...İlk yazın ne zaman?  13.11.2006 22:40
 

katılıyorum müthiş bir şey bu blog olayı. 8 senedir internet kullanıcısyım. abartısız hiç bir net uygulaması bağlamamıştı beni bu kadar. o derece yani. bazen kantarın topuzunu kaçırıyorum farkındayım. ama her şey kontrolüm altında :)

Tuzluk 
 25.10.2006 20:12
Cevap :
selam dostum, ben kantarın topuzunu sürekli kaçırıyorum. biraz toparlanmam gerek artık. kendine iyi bak  26.10.2006 7:16
 

Duygularını tüm samimiyetimle payaşıyorum. Buraya üye olduğumdan beri arkadaşa ihtiyaç duymamaya başladım. Ayrıca, içimde keşfedilmeyi bekleyen bir yazar varmış, haberim yokmuş. Hatta şimdi bu yaşımda gidip üniversite sınavlarına girsem de bu işin eğitimini alsam mı diye düşünmeye başladım. Ben de teşekkür etmek istiyorum bu fikrin asıl sahibinie ve tabii ki Milliyet' e. Sevgiler...

Melda 
 16.10.2006 19:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 295
Toplam yorum
: 3950
Toplam mesaj
: 280
Ort. okunma sayısı
: 726
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Bugün ölseniz mesela, ya da hafifletelim biraz hadi, bu giriş çok karamsar oldu. Bugün ortadan kay..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster