Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

zirve özden özpınar

http://blog.milliyet.com.tr/fidanlar

26 Aralık '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
440
 

Ne isteriz?

Ne isteriz?
 

Yetişkin bireyler olduğumuzda geleceğe dair hedeflerimiz, hayallerimiz en güzel uğraşımız olarak başlar. Eğitimimizi tamamlamak kendimize ailemize toplumumuza yararlı insan olmak iyi yaşamak mutlu olmak herbirimizin hedefidir. Bunlarla birlikte mutluluğumuzu paylaşarak çoğaltmak içinde aile kurma özlemi en güzel hayellerimizdendir. İki seven insan bir yola baş koyar. Hiç tükenmeyecek, toz kondurmayacak sevgilerine güvenleri sonsuzdur.

Ortak yaşam bireyleri güçlendirir. Ana baba evinden ayrılmışlar artık sorumlulukların yönetimi ellerindedir. Farklı kişilikler, farklı davranışlar... Saygı gösterirler incitmemek, incilmemek adına. Çatışmalar, söylemler yaşamamak adına sessiz kalınır, bakışlar gizlenir.

Ne kadar eğitimli olunsa da köklerimizden gelen alışkanlıklar bizi sarmalamıştır. Demokratik aile ortamını sağlıyan çift parmakla gösterilebilir. Çocuklarda içine girince sorumluluklar katlanır. Aileyi, yaşama hayali olarak katanlar , hedef olarak katanlardan biraz daha çabuk kırılırlar.Yaşam ağır, monoton gelir. Yeni pencereden bakmak için hızlanırlar, önünde ne varsa ezer geçerler.Bilmezlerki ezdikleri asıl kendileridir.

İnsan sabırlıdır. Her acıya göğüs gerebilir. İnsanın katlanamayacağı tek şey insanlığının çiğnenmesidir.Toplumdaki yerleri adına, çocuklar adına katlanılır durum alan evlilikler dışarıya karşı göstermelik şekilciliktir.Aslında bireyin kendini oyalaması aldatmasıdır.Bu halin uzun devamında ruhsal çöküntüler başlar..Şekilciliklikten vazgeçmek de yürek ister.

Dalgalar, rüzgarlar, yağmurlar dış etken olarak kayaları un ufak yaparlar. Bunu ailede etkenler olarak uyarlarsak sabrın her daim selamet getiremiyeceğini söylemek isterim.Saygının olmadığı yerde ne aşk ne sevgi kalır.

Aşk, sevgi , kadın - erkek, çocuklar, aile sözcükler ne kadar sıcak, nekadar yumuşak.

İnsan olarak ne isterizki karşımızdan?.Öylesi basittir isteklerimiz..Anlaşılır olmak, varlığımızın birazcık değerliliğin kabulüdür ve sürekli saygıdır.Bu öğelerle aşk ömür boyu var olur.Sevgi süreklliğini korur.

Hayallerle yaşama tutunur, ruhumuzu besleriz. Ancak aile hayalimizi hedflerimiz arasına koyarsak inanıyorum ki daha uzun aşkların yaşanacağı evlilikler varolacaktır.

Saygı –aşk-sevgi üçgeninde varolunuz. Sevgiyle.....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 363
Toplam yorum
: 1384
Toplam mesaj
: 158
Ort. okunma sayısı
: 347
Kayıt tarihi
: 09.12.07
 
 

Buca Eğitim Enstitüsü mezunuyum. Emekli öğretmenim. İzmir'de yaşıyorum. Adaletin, yalınlığın, sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster