Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '16

 
Kategori
Tiyatro
Okunma Sayısı
302
 

Ne izleyelim? "Karşı Yaka Işıkları"

Ne izleyelim? "Karşı Yaka Işıkları"
 

“Karşı Yaka Işıkları” ile farklı bir tiyatro oyununu tecrübe etmeye, kendinizle yüzleşmeye hazır olun.
 
2015 yılında yazdığı "Açık Ruh Ameliyatı" kitabıyla farkındalık ve motivasyon alanında seminer ve eğitimler veren Dr. İzzet Memi, bu sezon farkındalık üzerine yaptığı çalışmalarına yeni bir boyut getiriyor.
 
Murat İpek’in senaryosunu yazdığı, Ferit Koen’in yönettiği "Karşı Yaka Işıkları" adlı tek perde oyunda, İzzet Memi’nin oyunculuğu ile hayat verdiği yaşamın kenarına itilmiş genç bir kağıt toplayıcısının anlattığı ilginç hikayede içsel bir yolculuğa çıkacaksınız. 
 
Oyun, farklı sosyal imkanlar içinde büyüyor ve farklı deneyimler yaşıyor olmamıza rağmen hepimizin hayatın içinde ortak kaygılara sahip olduğuna dair şaşırtıcı ama o kadar gerçek bir vurgu yapıyor.
 
Oyun süresince kağıt toplayıcısının iç sesinde öğretilerin, kalıpların, yargıların psikolojik dinamiklerimizi birbir nasıl etkilediğini ve kendimizden uzaklaştıkça mutsuzluklarımızı kendimizin yarattığımıza dair yaşam sembollerimizi görecek, aynı sesin her duygu geçişinde iç görünüzün kapılarını etkili bir biçimde araladığına şahit olacaksınız. 
 
Oyunun finalinde, gerçekleştirilen kısa söyleşide ise izleyiciler, dalgaların incittiği taşları bile rahatsız etmekten korkan oyun kahramanının, sıcacık ama savrulmuş dünyası üzerinden kendileri ile bir kere daha tanışma şansı yakalıyorlar.
 
Kapanışta, seyircilerden gelen soruların cevaplandığı bölümde ise bu özel oyunun, kişilerde yarattığı hisleri birebir gözlemleyecek ve merak ettiğiniz sorulara İzzet Memi’nin gözünden samimi cevaplar bulma imkanına sahip olacaksınız.
 
İzleyiciye farklı bir deneyim sunan Karşı Yaka Işıkları, 15 Haziran’a kadar İstanbul, Bo Sahne’de sergileniyor olacak. Kendine farklı bir açıdan bakmak, gelişim hatta belki de değişim yolunda yeni bir adım atmak isteyen herkesin oyunu mutlaka görmesini tavsiye ediyorum.
 
Şimdiden iyi yolculuklar ve iyi seyirler...
 
 
Künye
Yazan: Murat İpek
Yöneten: Ferit Koen
Oynayan: İzzet Memi
Müzik: Serpil Günseli
Düzenleme: Uğur Cümbüşel
Stüdyo: Jingledak
Dekor: Sırrı Topraktepe
Işık: Ayşe Sedef Ayter  
Ses: Uğur Burak Demirel
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 727
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1591
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Bir fikirden bir başka fikre, gerçeği bulana kadar bir halden başka bir hale geçip duruyorum. İnc..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster