Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Eylül '15

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
487
 

Ne kadar ekmek o kadar köfte

Ne kadar ekmek o kadar köfte
 

Aldığın risk kadar yaşarsın hayatı. Hiç bir risk almıyorsan, aslında yaşamıyorsun demektir. Ne kadar ekmek o kadar köfte derler ya aynen öyle , ne kadar risk o kadar dolu bir hayat. Finans piyasalarında da öyle değil midir daha fazla kazanma ihtimalin aldığın risk oranıyla doğru orantılıdır.
 
Çevremdeki ve çoğu kişinin tanıdığı insanlara baktığımda mutlu olan hayatı keyifle yaşayanların mutlaka risk aldıklarını gördüm. En çok gözlemlediğim de sıfırdan başlayıp imparatorluklar kuran insanların hikayesi. Mutlu ilişkileri olan, gerçek aşkı yaşayan insanlarda öyle, eminim şu an ki durumlarını elde etmek için kim bilir ne büyük riskler almışlardır.
 
Şimdi kendi hayatıma dönüp bakıyorum da uzun zamandır bir monotonluğun içinde kısılıp kalmışım , nedeni de uzun zamandır riskten kaçınır olmuşum. Hayatımın rengi gitmiş siyah beyaz bile değil gri bir duman sarmış her yerimi.
 
Halbuki geriye dönüp baktığımda aldığım her risk bana güzel bir anı bırakmış. Aldığım her risk hayatımda ayrı bir tat bırakmış. Aldığım her riskle gerçekten yaşadığımı hissetmişim.
 
Ve bugüne kadar küçük büyük tüm riskler güzel tatlar bıraktı yaşantıma ve tüm hayatımı anlamlı kıldı. Hiç birinden pişman olmadım.
 
Hayatta her zaman yaptıkların değil  yapmadıkların için pişman ol derim :)
 
Şimdi hayatımı yeniden anlamlı kılmaya başlıyorum. 40 yaşın güzelliğiyle gelsin yeni riskler, yeni deneyimler, yeni heyecanlar...
 
Geriye dönüp baktığında yüzünde tebessüm oluşturan, kalbini çarptıran anıların yoksa sen yaşamamışsın demektir.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

YAŞAMIN KENDİSİ RİSK DEĞİL MİDİR? Önemli olan karar verebilmek, gidip gitmemek , yaşayıp yaşamamak,ğlenip eğlenmemek gibi ..... önemli olan bunları elindeki imkanlar doğrultusun da gerçekleştirebilmek. saygılar

the blueworld 
 13.01.2016 15:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 232
Kayıt tarihi
: 22.03.15
 
 

LİSANS MEZUNUYUM FİNANS SEKTÖRÜNDE ÇALIŞIYORUM İLGİ ALANLARIM; Kitap okumak, insan davranışlarını..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster