Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ağustos '16

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
66
 

Ne kadar samimiyiz?

Ne kadar samimiyiz?
 

İnsanın kendisinin, özünün değişmesi, gelişmesi, arınması uzun bir süreç…. Saçınızı kestirmeniz vb kadar kolay olmuyor bu değişim. Önce insanın bunu keşfetmesi gerekli, sonra da bunun için uğraş verm


İnsanlar  her gün daha fazla şey satın almak istiyorlar. Sanki hep bir şeyler eksik, sürekli bir açlık söz konusu gibi…. Belki de insanın dış görüntüsünü değiştirmesinin, içini değiştirmesi, geliştirmesinden daha kolay olduğu içindir.

İstemedikleri işte çalışan insanlar…aslında istemedikleri bir çevrede bulunanlar… sırf belki daha çok sevilir, daha çok kabullenilir diye istemedikleri şekilde davrananların sayısının oldukça fazla olduğunu düşünüyorum.

Belki bir t-shirt alsa, ev, araba alsa belki geçer. Belki mutlu olması için ikinci bir ev vs vs alması gerekiyordur. Muhtemelen çoğu insan, bir dönem böyle hissetmiştir. Bir kısmı gerçek mutluluğun, var oluşun,  maneviyatın önemini kavrar; geri kalanlar ise aynı kısır döngünün içinde kalırlar.

İnsanın kendisinin, özünün değişmesi, gelişmesi, arınması uzun bir süreç…. Saçınızı kestirmeniz vb kadar kolay olmuyor bu değişim. Önce insanın  bunu keşfetmesi gerekli, sonra da bunun için uğraş vermesi. Ama insan bir kere bu yola girdi mi, neredeyse her şey değişiyor. Çünkü  benzer, benzeri çeker.

Sen değişirsen ama gerçekten değişirsen; her şey değişir. Kuşların cıvıltısını daha çok duyarsın ya da yaprakların rüzgarla salınırken ki hışırtısını…Kimilerine göre buna; bu iç huzuruna ulaşmak için çabalamaya değer.. Kimileri de farkında olmadan arayışına devam eder.

Hatta başkasının mutluluğuna kızan insanlar tanıdım. Kendisi mutsuzken başkası “ nasıl, neden mutlu olabilir ki? Çok saçma, kesin rol yapıyor olmalı. Evet mutlaka ki; rol yapıyor, dünya, hayat bu kadar kötüyken üstelik kendisi mutlu değilken buna olanak yok.”  

Hepimizin, tüm dünyanın samimiyetin verdiği iç huzuruna kavuşmasını dilerim.

Kucak dolusu sevgilerimle,

21.03.2016

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 160
Kayıt tarihi
: 12.05.16
 
 

İnsan psikolojisi, sosyolojisi, İşçi hareketleri tarihi, müzeler, sergiler, doğa gezileri, tabii ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster