Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Aralık '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
633
 

Ne kadar seviyoruz?

Ne kadar seviyoruz?
 

Kim için herşeyi göze alırsınız? Senin için ölürüm diye kime söyleriz genelde?Sevgilimize ya da eşimize tabi çoğunlukla.

Ben daha yeni evlendim 4 gün oldu, yani daha evliliğin tozunu yutmadım:) Getirisi nedir, götürdükleri nelerdir henüz bilmiyorum ve neleri göze alır?

Bunu sormamın sebebi ben hemşireyim ve şu an nöbetteyim bir hasta yattı az önce. çok şıkışmıştı. Tek akciğerli bir hasta, bir sürü ilaçları var kendi kullandığı. Sadece hap da değil bir sürü benim bile görmediğim ilaçlar. Ve bu hasta evli.

Hastanın tansiyonunu ölçerken birini sevmek neleri göze aldırıyor ve nelere göğüs gerdiriyor diye düşündüm. Genelde hepimiz önce dış görünüşe, vücudun doğru işleyişine bakarız. Tamamen sağlıklı insanlar daha dikkatimizi çeker çünkü çoğu zaman. Cesaret edemeyiz böyle insanlarla bir birlikteliğe ve zaten birlikte olmak aklımıza da gelmez. Ama bu hastamın eşi ilaçları bütün titizlikle kendi elleriyle hazırladı ve yaptı. Herşeyi görmeyi bunları ve bunlara benzer herşeyi yaşamayı kabul etmiş. Çok büyük bir sorumluluk üstlenmiş.

Acaba dedim ben de böyle olsaydım benim müstakbel eşim 4 gün önce yine benimle evlenir miydi? yada ben onunla böyle bir durumu varken evlenir miydim?ya siz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

insan sevdimi gözü hiç birşey görmez eğer birine aşık oluyorsan onu tüm benliğiyle kabulluniyorsun herşey kalpte bitiyor bence aşk ne hastalık ne sakatlık nede başla bişey dinliyor insan aşık oldumu gözü aşkından başka hiç birşey görmüyor tek iki bedende atan tek kalp misali inşallah ömür boyu mutlu olursun

republe 
 07.02.2007 10:05
 

Dilerim sağlık ve huzur içinde nice mutlu yıllar geçirirsiniz. farklı bir yorum getireceğim düşüncelerinize.Yüreklerin aynı frekansta çarpmasıyla başlayan duygusal yakınlaşma,sevgi,aşk ve ardından gelen evlilikle yuvalar kuruluyor. Yürekler aşktan küt küt çarparken insanın genelde kimyasal durumu ön plana çıkıyor.Biraz da cazibeyi arttırıcı özelliğinden dolayı fiziksel özellikler de heyecanı tetikliyor.Biyolojik tarafına pek dikkat edilmiyor. Diğer bir ifadeyle,biyolojik yapı(Sağlık) bozuk olunca duyguların aktivasyonu zayıflıyor,vücut direncini sağlayıncaya kadar aşk,meşk kimsenin aklına gelmiyor.Sağlığın tekrar düzelmesiyle birlikte ruh sağlığı da düzeliyor. Aşkı yaşayan insanlar için ise,artık partnerinin mutluluğu kadar mutlu olabiliyor,adeta onun için nefes alıyor. Belki dört gün önce eşinizi sağlıksız görseydiniz sizin de vurguladığınız gibi bazı duygular aklınızın köşesinden bile geçmeyecekti.Ama şimdiden sonra O'nu (gerçekten seviyorsanız) kendinizden önce düşüneceksiniz.

Halil16 
 09.01.2007 15:19
 

evlenirken sormadılar mı size hastalıkta sağlık da falan diye:))

Lyssa 
 16.12.2006 14:23
Cevap :
sormazlar mı sordular tabii,hatta tüylerim diken diken oldu.Çok ciddi bi soruymuş meğersem...  16.12.2006 19:32
 

ömür boyu mutluluklar diliyorum. her şey gönlünüzce olsun.

Deniz 
 15.12.2006 15:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 606
Kayıt tarihi
: 10.12.06
 
 

Tam bir kova burcu kadınıyım. Çok akıl veririm ama kendime bulamam. Arkadaşlarım hep önceliklidir. Ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster