Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mayıs '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
486
 

Ne kadar sürer?

Ne kadar sürer?
 

Geçen yıl evli çiftlere aile içi iletişim semineri veriyordum. Seminer evli çiftlere yönelik ama salonda 2 erkek 70'ten fazla kadın var. Erkekler nedense tercih etmiyorlar katılmayı. Gelen kadınların çoğu da kocalarından şikayetçi zaten.

Durum böyle olunca sürekli şikayet dinliyorum tabii.

Evlilikten beklentilerin farklı olmasından, erkeklerin evliliği herşey yolundaymış gibi götürmek istemelerinden bahsettikten sonra, biraz da mizahi olarak erkeklerin gençken daha ketum ama hastalanınca ve yaşlanınca daha konuşkan olduklarından bahsedince bir bayan arkalardan söz bile almadan sorusunu aceleyle soruverdi:

- Bu yaşlılık dediğiniz kaç yaşıdır? Yani, benim kaç yıl daha beklemem gerekiyor?

Maalesef bazen mutlu bir yuva kurmak için kurulan evlilik kurumu doğru işlemiyor. Evlilikleri ayakta tutacak, güzelleştierecek olan da paylaşımdır. Her anlamda paylaşım; duygu, düşünce, konuşma, cinsellik...
Mutlu bir evlilik diliyorum sizlere...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

...Kendinden alçak değil de yüksek olana ihtiyaç duyar ya insan... Haydi bir konu "sana".. Yaz bunu! Sen anladın?

Mehmet Arda 
 17.06.2008 12:15
Cevap :
İnşallah yazarım. Çok güzel bir konu bu:)  17.06.2008 12:37
 

Erkekler evlilikleri için uzun süre bir problem olmadığını düşünüyor ya da problem varsa çok üstüne durmuyor konuyu kapatıyor.. sonra mutsuzluklar,ayrılıklar. Kadınlar kadar ince düşünebilse keşke çoğu erkek.. Seminerlerinize erkeklerin daha çok katılması dileğiyle.Sevgiler Melike.

Kalbin Ritmi 
 01.05.2008 14:33
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim.  01.05.2008 14:56
 

Değerli cetuşa, Yağmurun veya karın yağması için elbette bilirsiniz, bir oluşum gereklidir. Bu anlamda hiç kimse (Erkek veya kadın) elini yıkayarak kenara çekilmesin. İnsanlar neden aldığı maldan (Benzetmede lütfen kasıt aranmasın!) kısa sürede soğumaktadır? Ya alırken parası yetmemiştir, ya seçeneği olmamıştır, ya da kendisi için uygun olanı seçmesini bilememiştir. Bir şekilde bilerek veya bilmiyerek pişman olacağı bir uygulama da bulunmuştur. Şimdi; şartlar değişti, (aklı başına geldi) başlamaktadır sorunlar (aslında bahaneler) hikaye budur. Delikanlılık (kadın ve erkek için) nedir? Kaderine (aslında yanlışına) rıza göstermektir. "Ya... Nedenmiş O!" diyenlere de bir çift çözüm olacaktır; Kendinizi güçlü konumdakinin yerine değil de zayıf konumdakinin yerine koyarak bir kez daha düşünsünler. Yine "Ya... Nedenmiş" diyecekler mi. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 01.05.2008 14:09
Cevap :
Yorumunuzu tebessümle okudum elinize sağlık!  01.05.2008 14:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 80
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 2059
Kayıt tarihi
: 07.11.07
 
 

Psikolojik Danışmanım, iki tane dünya tatlısı çocuğum var. Fanatik Beşiktaşlıyım... Psikolojiye d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster