Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Şubat '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
97
 

Ne Koltukmuş..

Sürekli olarak Erdoğan'ı tek adam olmasını eleştiriyoruz. Ülkede her istediğini yapıyor yaptırıyor bir dediği iki olmuyor şeklinde konuşuyoruz..

Eğri oturup doğru konuşalım..

Peki, Erdoğan tek adam da, Kılıçdaroğlu ne?

Baykal'dan koltuğu devraldıktan sonra yapılan dokuz seçimin dokuzunu da kaybetmesine rağmen, konuşmaya sıra geldiğinde 'CHP bir demokrasi partisidir demokrasi kurallarına uymaya çalışan partidir' diyen bir genel başkan nasıl koltuğunu bırakmaz bırakmamak adına ayak diretir?

Bu bir tek adam'lık değil midir?

Öyle ya hiç bir seçimde başarı gösteremedin. Başarı gösteremeyince demokratik teamüller gereği genel başkanlık koltuğunu terk etmen gerekirken ve de 24 Haziran seçimlerini kazanamamış olsa da (bana göre kazanmıştır) büyük başarı sağlamış Muharrem İnce'ye kongrede koltuğunu vermemek için her türlü direnmeyi gösterdiysen, bunun neresi tek adam'lık değil söyler misiniz?

'Çekilmem de çekilmem' diyorsunuz Genel Başkanlıktan..

Var mı CHP'de böyle bir şey?

Var!

Kılıçdaroğlu'da böyle bir şey var..

O halde sadece Erdoğan'ı değil, Kılıçdaroğlu'ya da tek adam profilini yakıştırmak gerekir diye düşünüyorum..

Aday belirleme noktasında istediği isimleri aday göstermeye çalışıyorsa ve bu nedenden dolayı İstanbul İl başkanı istifa ediyor ve tekrar istifasını geri alıyorsa burada tek adamlıktan söz edilmez de neden söz edilir söyler misiniz lütfen..

Erdoğan için ne kadar haklı eleştirimiz oluyorsa, Kılıçdaroğlu için de aynı doğrultuda eleştirilerimiz var.

CHP'yi bir arpa boyu yol aldıramayan Genel Başkana başka hangi sıfat yakıştırılır bilmem ama bildiğim tıpkı Erdoğan benzeri tek adam olduğu'dur Kılıçdaroğlu..

Gerçi aile boyu tek adam modeli ile yönetiliyor ülke..

MHP de aynı şekilde Türkeş'in vefatı sonrasında koltuğunu elinden bırakmayan bir Bahçeli ile karşı karşıya olduğunu görüyoruz..

Üçlü tek adam modeli..

Bakınız burada yazıyorum. Kılıçdaroğlu'nun bu tutumundan dolayı İstanbul'u ve Ankara'yı alamayacaktır. Oysa her iki büyükşehiri alabilmesi için koşullar o kadar uygun ki nasıl söylesem bilemiyorum. Sırf son günlerdeki döviz artışı ve buna bağlı olarak vatandaşa yansımış olan olumsuzlukları öne çıkararak siyaset yapması bile yeterli olabilir ama Kılıçdaroğlu'da dürüstlüğünden öte artı bir donanıma sahip değildir siyaset bağlamında. Dolayisiyle her geçen gün partisine daha fazla zarar vermektedir. Zannediyorum CHP'nin ağır topları 31 Mart'tan sonra bu işin icabına bakacaklardır diye düşünüyorum..

Sat kurtul pardon ver koltuğunu Muharrem'e kurtulsun CHP..

Ne koltuk muş bu böyle..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2154
Toplam yorum
: 1099
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 456
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster