Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '09

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
244
 

Ne mutlu Türk'üm diyene

Ne mutlu Türk'üm diyene
 

CANIMIZSIN


Bir ülke düşünün ki artık neredeyse bir parçacık toprağa mahkum edilmek üzere. Ve kalan toprak parçasını topladığınızda bir şehir bile yapmıyacak kadar küçültülmüş bir toprak parçası. Ne kadar düşmanımız varmış ki bizi devamlı yıkmak için uğraşmışlar ve bu uğraşlarını şu milenyum denilen yıllarda bile devam ettirmektredirler. Evet bu kalan toprakların ne olduğunu anlamaya çalışmamış olan kişilere, hayatını sadece ulusunu ulus yapmaya adayan bir insanın bugün ölüm yıldönümü 71 nci sene-i devriyesi. Nedendir anlayamam hala düşmanlıklar içinde olan insanlarımız var, neredeyse o ölümsüz insanın kurmuş olduğu meclisinin içinde bile. Sizler hiç bir ulusu batmak üzereyken halkıyla bir olarak kurtaran bir kahramna tanıdınımız mı eyy kendini bilmez insancıklar.

Bir dakika durun da aynada kendinize bir bakın insan olduğunuzu ve sizlere insanlığınızı armağan eden insanı düşünün. Biz neydik, nereye gidiyorduk, ne olucaktık diye bir an düşünün fazla değil bir an düşünün lütfen sizden rica edİyorum.

O insan öyle bir kişilik ki bunu kelimelere sığdırmak çok zor. Zor olanı başarmakda ancak onun gibi sonsuz deha düşüncesine sahip bir insana verilmiş Allah tarafından. Yıllar geçti öyle sonsuz bir insan doğdumu, bunu bir sorun lütfen kendinize ve o şekilde anın ATATÜRK'ümüzü.

Sonsuzluk denilen ancak onda bulunabilir bu dünya yaşadıkça o da yaşıyacaktır tüm ruhumuzda.Sevgiyle anıyoruz ATA'mızı ve anacağızda her zaman, her anımızda. Ne mutlu ki ATATÜRK'ümüz var ve onun düşüncelerini anlatabiliyor ve onun düşünceleri ile geleceğimize bir nebze yön verebiliyoruz.

NE MUTLU TÜRK'üm DİYENE

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 547
Kayıt tarihi
: 11.03.08
 
 

1960 Yılında Bandırma'da dünya'ya geldim ilkokulu Merzifon'da, Orta okul ve Lise'yi İzmir'de okudum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster