Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Eylül '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
79
 

Ne oluyor bize?

Korkusuzca gidiliyor vatan uğruna. Ve biz vatani görevimizi yapmak için titremiyoruz. Davullarla, zurnalarla, şenliklerle gidiyoruz. Korkmadığımızı, can-ı gönülden vatan aşkıyla yandığımızı göstermek için. Fakat yapılan siyasi planların, kalleşlikler arasında gülümseyen kötü niyetlerin, pusuların ve yanlış stratejik planların kurbanı oluyoruz. 

Tekrar ve tekrar korkmuyoruz. Her sene 3 defa binlercemiz yolunu tutuyor bilinmezliğin. Evvela vatanımızı seviyoruz. Bu uğurda göğsünü mermilere germiş bir ceddin torunlarıyız. Lakin öyle bir hal aldı ki terör, öyle bir hal aldı ki siyaset; bazen, neden diye bağıran bir sorgulamanın pençesinde kalıyoruz.

Gündem değişiyor ve biz gazeteyi kapatıp kenara koyuyoruz. İçimizde ki ateşi bi kenara koyup üzerine su döküyoruz ve daha sonra o ateş yeniden alevleneceği günü bekliyor. 

Yeni nesil barlarda, kafelerde dolaşırken, bana duyarsız olmadıkları konusunda tek bir kanıt gösteremiyorlar. Günümüz çağında organize olmak bu kadar kolayken hala farklı işlerle meşgulutiyetimizi artırıyoruz. Sadece 'ah' çekmek diş kovuğunu doldurmuyor.

Olayın siyasi penceresi, şu penceresi bu penceresi beni zerre ilgilendirmiyor. Ben insancıl penceremden bakıyorum ve gördüklerim, söylediklerim oluyor. Söylediklerim, eylemlerim. Sizin de öyle olması temennisi ile.

 Biz uyursak acılarımız da uyur mu Olric ?

- Uyusa da fark etmez efendimiz, sabah bizimle beraber kalkar.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Asıl duyarsızlık barlarda değil siyasette. Yoksa neden verilen şehitlerin sayısına alışmış olalım ki? Sağlıcakla...

Asi Güvercin 
 25.09.2012 19:29
Cevap :
Tabi ki.Duyarsız kalanlara duyarsız kalmayacağız. Umarım bir yerden başlarız ve her şey daha güzel olur.. Teşekkürler.  26.09.2012 21:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 124
Kayıt tarihi
: 10.09.12
 
 

09.12.1989 Samsun doğumluyum. Kategorize etmekten ve edilmekten hoşlanmayan biri olarak mesleğimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster