Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mayıs '07

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
1949
 

Ne oynasak?

Ne oynasak?
 

Sanat ve dolayısıyla sanat eğitiminin toplumsal yaşantıdaki işlevi çok önemlidir. Sanat eğitimi, estetik ve müzikal duyguların gelişimine katkıda bulunduğu gibi, hayatta başarılı olmuş sıhhatli insanların yetişmesine de imkân sağlar. Yapılan araştırmalarda da görülmüştür ki, her hangi bir sanat dalıyla ilgilenen çocuklar daha az şiddete meyilli olmaktadırlar ve uğraştıkları branşlar zekâ gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Ayrıca sanat eğitimi, bir ülkede sanat düzeyinin de oluşmasında belirleyici bir rol oynamaktadır.

Bu doğrultuda 1998 yılında Dr. Benal Tanrısever tarafından kurulan BT Müzikevi’de doğru eğitim yaklaşımı ve yönlendirme ile herkesin bir enstrüman çalabilecek gerekli beceriyi öğrenebileceğine inan bir kurum.

Müzik eğitimini yurtdışında yapan piyanist Benal Tanrısever, verdikleri eğitimde en büyük hedefin müziği öğrencilerine sevdirmek ve hayatlarının bir parçası olarak uzun seneler bu birlikteliğin devam etmesini desteklemek olduğunu söylüyor. Verdikleri eğitimler arasında Enstrüman öncesi müzik eğitimi (Eurhythmics), Bireysel enstrüman eğitimi, Solfej ve teori eğitimi ve Müzikal tiyatro eğitimi bulunmakta. Ayrıca BT Müzikevi , ABRSM (The Associated Board of Royal Schools of Music), LCM (London College of Music Sertifika Programı), Ohio Kent State University, The Juılliard School of Music gibi uluslar arası akademik kurumlarla da işbirliği yapmakta.

Gelelim BT Müzikevi ile alakalı asıl haberime…

BT Müzikevi’nin yaşları 8 ile 12 arasında değişen öğrencileri 03.06.2007 Pazar günü saat 17.30’da Afife Jale Tiyatrosu’nda “Ne Oynasak” isimli bir müzikal sahneliyorlar. Senaryosunu Neşe TÜRKEŞ, Yönetmenliğini Neşe TÜRKEŞ ve Bertan DİRİKOLU, Müzik Direktörlüğünü ise benim yaptığım bu müzikalde BT Müzikevi’nin öğrencileri oyunculuk, müzik ve dansı bir araya getirerek büyük ve zor bir performans sergileyecekler. “Ne Oynasak” müzikali “Oz Büyücüsü”, “Mary Poppins”, “Kral ve Ben”, “Neşeli Günler”, “Cats” ve “Grease” gibi birçok ünlü müzikalin farklı bir kurguyla bir araya gelmesinden oluşan bir müzikal. Öğrencilerimizin Broadway sanatçılarını aratmayacak performansları kesinlikle görülmeye değer. Yani müzikallerden hoşlananlar için kaçırılmaması gereken bir performans...

İnanıyorum ki BT Müzikevi, Dr. Benal Tanrısever yönetiminde, yer aldığı yardım kampanyaları ve Sosyal Yardım Faaliyetleri adına düzenlediği konserleriyle adını bize sıkça duyurmaya ve daha birçok başarılı projeye imza atmaya devam edecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kızım geldi aklıma:-) henüz doğmamış olan... infonuz güzel, bloğunuz uzmanlık alanlarım dışında... sevgılerımle güzel kızım:-)

yeşilsoğan 
 28.05.2007 19:19
Cevap :
Teşekkür ederim yorumunuz için :) Kızınız doğunca onunla da çalışırım inşallah :) Sevgiler...  28.05.2007 20:58
 

ne güzel bir haber bu böyle...gerçekten desteklemek, yanlarında olmak gerek bu küçük yeteneklerin, geleceğin sanatçılarının...kendi adıma gitmeye çalışacağım.

beenmaya 
 28.05.2007 10:34
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Gelebilirsen çok mutlu olurum. Hem tanışmış da oluruz :)  28.05.2007 20:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 290
Toplam mesaj
: 173
Ort. okunma sayısı
: 1984
Kayıt tarihi
: 29.07.06
 
 

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı “Piyano” ve “Kompozisyon ve Orkestra Şefliği” ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster