Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
298
 

Ne Şam'ın şekeri, ne İran'ın nükleeri

Ne Şam'ın şekeri, ne İran'ın nükleeri
 

Dem, bu dem. Saat, bu saat. Önce, one mınute, Sonra Suriye de süit, Irak, Pakistan, İran. Şam'ın şekeri, İran'ın nükleeri. Başbakanımız, Arapların kahramanlığına soyunurken, PKK da Haburdan girip, bizim kahramanımız oldu. Avrupa'nın, planları da tuttu. Araplara yanaşın, Avrupa'nın da imtiyazlı ortağı olun, demişlerdi. Adım, adım, hazmettire, hazmettire, o yöne gidiyoruz. Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete.

İran, Şahı devirip, mollalara teslim olunca, 100 yıl geriye gitti. Onlar şimdi adeta orta çağı yaşıyorlar. Bizde de o çağı özleyenler çok. Hurafeler, cadı avları, din savaşları, mezhep kavgaları, terör, yılgınlık, bezginlik, yokluk, yoksulluk ve tüm bunlardan beslenen, elit gurup.

Benim, çocukluğumdan hatırladığım iran, modern bir ülke görünümündeydi. Öyle kalsaydı, bugün sahip oldukları petrol geliri ile, bölgenin en güçlü devleti olurdu. Ama öyle olmadı. Avrupa ve Amerika, öyle olsun istemediler. Mollayı desteklyip, Şahı devirdiler. Sonuç ortada. Bir korku ülkesi. Hem kendi insanları için, hem avrupa için, korku salıyorlar. Mollalar, ülkenin varını yoğunu, nükleere harcarken, halkı ekonomik zorluğa mahkum edip, bastırıyorlar. Bizim başbakanımız da, bunu beğeniyor ve alkışlıyor. Önce Allah korkusu ile işi yürütüyorlardı, olmadı. Şimdi nükleer korkusu ile işi kotaracaklar. Tanrıyı, korku malzemesi olarak kullananlar, inanıyorum ki, bir gün, Tanrının gazabına uğrayacaklardır Tanrı ile korkutmak yerine, Tanrı ile sevmeyi öğretmek, insanı ve insanlığı yüceltebilirdi. Mevlanayı, Yunus emreyi, Hacı Bektaşı, Pir Sultanı, dilinden düşürmeyen, Başbakan, Ahmedi Necata, nasıl kardeşim der, anlamıyorum. Her fırsatta, Osmanlıya olan özlemini dile getiren, başbakanımız, Osmanlı Padişahlarının bile, Araplardan uzak durduğunu bilmesi lazım. Sağ olsunlar, bizden uzak dursunlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 325
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster