Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Eylül '18

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
169
 

Ne Yazsam Acaba? Karar Veremedim Bir Türlü!

Ne Yazsam Acaba? Karar Veremedim Bir Türlü!
 

Bundan böyle tek rakibim, Einstein! Artık sadece Quantum Fiziği yazabilirim.


Bu ara kara kara düşünüyorum, ne yazsam acaba, diye? En çok rayting alan dizileri mi yazsaaam, yoksa bol dedikodulu sosyete ve magazin haberlerini mi?

Her gün fal mı açsam astroloji yazılarıyla; yoksa en klişe, en sıradan, en bilindik fıkralarımı sıralasam?!

Yok, yok. En iyisi, ansiklopedik bilgileri derleyip, “ mitoloji tarihi, mitolojik kavramlar “ diye kakalamak millete! Hele bir de üç-beş kek pasta tarifiyle şöyle afilli başlıklar salladım mıydı havaya!.. Gelsin tıklar! Tıkbank açarım belki de! Sanal alem de de çok iyi müşteri bulurum haaa! Öyle böyle değil.

Yoksa illümünati’yi mi anlatsam?.. Gerçi bu ara pek popüler değil ama… Bir olta da oraya sallayayım! Yazı içeriğini umursayan mı var? Kimse; özgün, emek verilmiş, üzerinde çalışılmış,  düşünülerek yazılmış satırlar aramıyor ki. Azıcık da asparagas soslarsam araya… Değme yazarlara taş çıkarırım alimallah! Sen sağ ben selamet!

 Ciddi şeyler okunmuyor. O vakit ben de “ Sevgiliyi geri getirme, pişman etme, süründürme duaları “ icad ederim! Arkasından bi de “ Nasıl iyi sevgili olunur? “ serisi patlattım mıydı; Türkiye’nin en sevilen, en okunan yazarı olmam; an meselesi, an!.. Dileyen herkesle de iddiaya girebilirim söylediklerim için.

Bir başka yol daha geldi aklıma şimdi: İnternet sitelerindeki, günlük gazetelerdeki herkesin bildiği, okuduğu haberleri sanki ilk defa burada ben yazıyormuşum havasıyla yayına mı versem?! Alır başını gider okunma sayıları… Gerisi kimin umurunda?!

İçeriğe uysa da uymasa da sadece başlık performansına dayalı, tek bir çarpıcı, yaratıcı sözcüğe bakan eften püften şeyler mi sıralamalıyım; “ Bunlar benim yazılarım, hadi okuyun bakalım! “ Diyerek?…

En sağlıklı besinleri anlatırsam mı daha çok okunur, en zararlı olanları mı? Estetik, rejim, diyet yazıları mı kaleme alayım, yoksa günlük maç yazıları mı döktüreyim?

Yukarıda saydıklarımın en kralını yaparım ama… O tür yazılar tarzım değil. İçime sindiremem. Kendime yakıştıramam.

Ama birader! Ama arkadaş! Bakıyorum da, bazılarımızda “özgün yazı yazma “ çabasının, arayışının zerresi yok. Kopyala yapıştır! Oldu da bitti maşallah! Suyundan da koy!

Sürekli haksız rekabet yaratanlar, bu yolla dolaylı olarak belden aşağı vuranlar canıma tak etti artık. Madem öyle, döşenirim içeriksiz ama albenili, janjanlı yazıları… Sıralayıveririm dedikodu haberlerini… Olur biter. Gel keyfim gel!

Orijinal yazmaya ne gerek var canım; değil mi?! Kopyacılığın, taklitçiliğin, kolaycılığın, yaratıcılıktan yoksunluğun bir cezası mı var bu ülkede?

Ne Yazsam acaba? Karar veremedim bir türlü! Ama siz de hiç yardım etmiyorsunuz ki! Acık omuz versenize şu kardeşinize. N’olur? Acık kopya şey etseniz, pullarınız mı dökülür?

 Anlaşıldı efendim. Sizden bana hayır yok. En iyisi ben, kendi göbeğimi kendim keseyim yine.

Quantum Fiziği’ni anlatayım bundan sonra! Belki bilim dünyasına bi faydam dokunur!

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aslında, her şeyi yazmışsınız. Bendenizin duygu ve düşüncelerine de tercüman olmuşsunuz. Teşekkür ederim. Gayet geniş bir yelpazede de kopya vermişsiniz! Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 14.09.2018 8:22
Cevap :
Valla komutanım, ben yapmıyorum ama... Yapana da engel olma niyetinde değilim. Hani madem yapıyorlar bu işi... Akıllarına gelmeyenleri de ben hatırlatayım dedim onlara(!) Gerisi herkesin vicdanına kalmış. Dileyen, " emek hırsızlığına " devam edebilir gönlünce. Bence bi mahsuru yok. Cemce sevgilerimle...  14.09.2018 11:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1309
Toplam yorum
: 3574
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1679
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek O..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster