Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
553
 

Necati Doğru: Özür diliyorum!

Necati Doğru: Özür diliyorum!
 

Necati Doğru


"Saklayıp gizlemeyi kalemime yakıştıramam; hiç eğip bükmeyeceğim. Belge gerçek çıktı. Belgenin sahte olduğunu; “Orduyu darbeci gösterme ve iktidar partisi AKP’yi mağdur-mazlum sayma niyeti bulunduğunu, bazı gazetecilerle aydınların bu kötü niyetin aleti yapıldıklarını” yazdım.

Ben bu kez yanıldım.

Aralarında profesörlerin de bulunduğu Adli Tıp uzmanlarının açıklamasına göre, belgeyi Taraf Gazetesi’nde ilk kez yayınlayan genç muhabir Mehmet Baransu’nun haberi doğru çıktı.

Belge sahte değil.

Özür diliyorum.

Bu durumda; orduda darbe ortamı yaratarak halkın seçimle getirdiklerini iktidardan silahla uzaklaştırma eğilimi taşıyanların var olduğunu benim de kabul etmem ve bu niyeti eleştirmem, kınamam gerekiyor."

Ve şöyle devam ediyor:

Siz okurlarım şahitsiniz.

Yıllardır şunu savundum:

Seçimle gelenler!

Seçimle gitmeli!

Hep böyle yazıp durdum.

Değişmiş, dönmüş değilim.

....

Adli Tıp “Belge gerçek” diyor.

Doğruysa, orduda darbe niyetleri olanlar var. Bunun hesabı sorulmalıdır. Hesabı verilmelidir. Benim kalemim de yine “Unutma! Unutturma!” köşesi açıp “Belge gerçek çıktı, hesap soruldu mu, kaç gün oldu?” diye yazmayı sürdürmeli.

Sürdüreceğim.

Darbeciliği savunamam.

Seçimle gelenler!

Seçimle gitmeli!

Asker askerliğini yapmalı.

Politikacı demokrat olmalı."

Biz ne dedik şimdiye kadar, bu koşullara artık demokrasi içinde katlanabiliriz, herkes işini yapsın dedik.

Orduyu, kimseyi yıpratmak değil derdimiz demokratik bir ülkede barış içinde konuşarak sorun çözmekten yanayız dedik. Birbirimizi anlarsak sorun çözülür hale gelir dedik. Karşılıklı etkilenirsek değişiriz dedik. Yemediğimiz küfür kalmadı.. Bir sürü lakabımız oldu..

Necati Doğru'ya şimdi lakap mı takacaksınız takdir edip örnek mi alacaksınız?

İlgili blog: Orduyu yıpratmak nedir?

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=200967

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aklın yolu bir. Neden 5 ay sonra diye tutturanlara sormak lazım. 5 gün, 3 ay veya 5 yıl sonra çıksaydı orduda darbeci cuntaların varlığı kanıtlanmamış mı olacaktı? Bu ne biçim mantıktır anlamak mümkün değil. Ordu siyaset yapmasın deyince ordu düşmanı oluyorsunuz. Yapsın, yapsın, darbeler yapsın, seçimle geleni beğenmezse alaşağı etsin. Gerçek demokrasi budur zaten! Sevgiler, selamlar...

moonlight1 
 29.10.2009 16:19
Cevap :
vatan gazetesi yazarı subay çıksın diyo.. bi başka benzeri tutum. bu ülkenin kaderinin böyle tepeden tezgahlarla belirlenmesine razı mısınız değil misiniz? bundan hiç rahatsızlık duymuyor musunuz? bu tüm toplumu adam yerine koymamak farkında değil misiniz? bağımsızlık özgürlük dediğiniz kendi kaderimizi belirleme hakkımızı kazanmaktan geçmez mi? bu hal irtica ve bir saltanat düzeni değil mi.. olmayan bir irtica korkusu ile oligarşik faşist bir düzeni savunmak çağdaşlık adına yapılan. oysa tam tersi demokratik özgür sistemlerde karanlık barınamaz. evet kendilerinden yana olan hukuk hukuk, kendilerinden farklı olmayana yaşama hakkı tanımayan düzende en garanti demokrasi. neyse ki azınlık bu insanlar, ezbere davranmaktan vazgeçerler birgün.. :) selamlar sevgiler..  29.10.2009 16:36
 

Sevgili kardeşim Salih ERDAĞI, özür dilemek bir erdemdir, ve onun gereğini yerine getiren kişi ise kim olursa olsun erdemli bir insandır. Sayın Necati Doğru severek okuduğum yazarların arasındadır. Aslında bu konuda biz yazım vardı ama sonra yayına vermekten vazgeçtim. Sevdiğim yazarları açıklayan bir yazıydı.. Bilmem sonradan vazgeçtim, nedenini de bilmiyorum. niçin vazgeçtim.. Ayrıca boyle bir Türkiye istemezmisiniz diye bir yazım olacaktı, gelişen olaylar, çıkan belgeler, bu yönde.. Sevgi ve saygılarımla..

Ohannes 
 29.10.2009 15:46
Cevap :
Merhaba.... o kadar ahkam kesenin içinde bi tek Necati Doğru eğriye eğri doğruya doğru dedi. bu tuttumlar tercihler belirleyecek ülkenin geleceğini.. selamlar sevgilerimle...  29.10.2009 16:23
 

Değerli Salih ERDAĞI Bey, İzninizle sık tekrar ettiğim bir karşılaştırmayı vermek istiyorum. Bilirsiniz, Norveç, bize göre (İnsanı, imkanları ve arazi verimliliği) çok sınırlı olmasına karşın, Avrupa'nın en yüksek gelirine sahip ülkedir. Kişi başına düşen milli gelir yıllık, 92.000 USD. (Merak edenler bizim gelirimizle karşılaştırarak aradaki çok büyük farkı görebilirler.) Norveç'le Türkiye'nin tek farkı vardır. Orada okunan kitap sayısı toplam nüfuslarının 6 (altı) katıdır. Bir kişi, yılda altı kitap okumaktadır. Ülkemizde ise okunan kitap sayısı nüfusumuzun altıda biridir. Yılda, 400 milyon kitap okumamız gerekirken, sadece 15-16 milyon okumaktayız. Burada anlaşılması gereken; meseleleri, kişisel bilgimiz olmadığından, duyduklarımıza göre (başkalarına göre) fikir oluşturduğumuzdur. Yani; başkalarının ayak izlerinden giderek onların amaçlarına hizmet etmekteyiz. Bu nedenle; halkına saygı duyanlar, onlara sadece bilgi vermeli, halkı yönlendirmemelidir. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 28.10.2009 10:24
Cevap :
merhaba bizlerde değiştirme derdinde değil birbirimizi anlama kendimizi daha iyi anlatma çabasında olmalıyız. dürüst yalansız bir yol izlemeliyiz; düşmanlığı değil dostlukları çoğaltmayı becerebilmeliyiz. hepimizin biricik hayatı var.. sağolun katkınız için sevgi ve saygılarımla..  28.10.2009 13:01
 

Biraz beklemelisiniz, acele etmeyin derim. Unutmayın ki her şeyin içi boşaltıldı. Bu gün doğru denilene, yarın yalan deniliyor. Çok fazla soru işaretleri var. Mesela, neden 5 ay sonra?..

Saime Eren 
 27.10.2009 23:56
Cevap :
merhaba siz olsaydınız hemen o yapı içinde ortaya çıkabilirmiydiniz. bu açıklamanın zamanı mı olur. tuhaflık bu tip çalışmaların yapılması mı açıklanma zamanımı? Tuhaf olan 5 ay sonra açıklanması mı sürekli darbe planları ile karşılaşmamız mı? Ordu kendisini devlet sanmaktan vazgeçerse bir hukumuz ve toplumun varlığını koruyacak bir devletimiz olacak..irtica tehdidi varsa benzer tehditlerle nasıl hukua dayanılarak başa çıkılıyorsa bununla da çıkılır. Mesele toplumun siyasetin ekonominin vesayet altında tutulmak zorunda olunduğuna inanılması en doğruyu biz biliriz inancı...herşeyin içi boştu zaten her şey yalan ortaya dökülüyor.. Bu ülkede gerçek vatanseverler ortaya çıkıyor. selamlar...  28.10.2009 13:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 443
Toplam yorum
: 1131
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1236
Kayıt tarihi
: 13.09.07
 
 

MB zengin kültürel bir eksen; düşüncelerimizin buluştuğu, tartıştığımız, birbirimizi etkilediğimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster