Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '09

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
832
 

Necip Koni - İzmir / TR. (Bölüm:1)

Necip Koni - İzmir / TR. (Bölüm:1)
 

NECİP KÖNİ. ADANA-TR İzmir'deydi.


Günlerden 10 Ocak 2009 Cumartesi saat 12.30. Evim de bilgisayarımım karşısında blogları okurken cep telefonum çaldı. Karşıma çıkan Mustafa Mumcu’ydu.

“Alo”

“Beni başkasının sayfasında hep tenkit edersin ha Ahmet.”

“Ağabey ben bir şey yazmadım ki.”

“Fazla konuşmada bak yanımda kim var”

“Kim”

“Necip Köni ağabeyin. Bak kendisine veriyorum.”

“Alo, Ahmetçiğim nasılsın.”

“Necip ağabeyim iyiyim. Sen şimdi İzmir’e mi geldin?”

“Küçük oğlumum acemilik dönemini bitirip yemin törenine katıldım. Yarın Ankara’ya yolcu edeceğiz. Onun için geldim.”

“Sizi nasıl görebilirim”

“Bir saat daha buradayım. Gelirsen görüşürüz.”

“Bir saatte gelemem de yarın olsa”

Şimdi sorduğun soruya bak. Adamın doğru dürüst vakti yok. Gel görüşelim diyor sen 1 saat içersin de gelemem diyorsun. Bir an önce nasıl hazırlanacağım diye düşünürken bu ara Necip Beyin telefonunu istedim. Verdi. Bu sefer ben aradım.

“Ağabey seni görmeyi çok isterdim. Ama şimdi çok az bir süre var ya.”

“Sen yine kafanı takma ben bir daha ki sefere geldiğim de görüşürüz.”

Ah! Allah’ım ne zaman bir daha gelir ki. Ölüm var kalım var belki hiç göremeyebilirim. Ne yapsam acaba. Gitsem mi gitmesem mi? Hazırlanabilir miyim? Hazırlanamaz mıyım derken bu ara jet hızıyla duş alıp eşimin gelmesini bekliyorum. Yanımda küçük kızım Melila var. Büyük kızım da okulda kursta. Tam ayakkabılarımı giyeceğim an eşim Selver Hanım geliyor.

“Adana’dan Necip ağabey gelmiş.”

“Kim o?”

“MB yazarı. Mustafa ağabey’in yanındaymış ben gidiyorum. Kırk yılın başında bizi görmeye gelmiş 1 saat sonra Mustafa ağabeyin yanından gidecekmiş. Sen annemlere git ben arkadan gelirim.”

“Tamam!”

Bu ara bir yere gitmesin ve beni beklesin diye tekrardan Necip ağabeyi arıyorum.

“Alo”

“Ağabey ben karar değiştirdim. Yola çıkıyorum ve yanına geliyorum.”

“Karşıyaka’dan İlyas ağabeyin de geliyor.”

“Tamam, görüşürüz.”

“Bekliyorum!”

Aşağıya hızlı adımla iniyor ve bisikletimi de alıp pedala basıyorum. İki çeşmelikten aşağıya bisikleti salıyorum. İki çeşmelikten Kemeraltına girilen yoldan kalabalığın içine dalıyorum. Biraz sonra Mustafa Mumcu’nun bulunduğu büroya giriyorum.

Evet, bir yıla aşkın merhaba dediğimiz bloğunu okuduğumuz yorumlarla kendisine misafir olduğumuz ve bize verdiği cevaplar da genel de büyük harf kullanan değerli yazarımız Necip Köni Bey karşımdaydı.

Devam edecek.

Necip Köni - Adana / TR bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

BEN DUN AKSAMA DOGRU ADANA`ya GELDiM...EKSiK OLMA BANA KARSI GOSTERMiS OLDUGUNUZ iLGi ve ALAKAYA COK COK TESEKKUR EDERiM... GERCEKTEN BENi ve OGLUM EGEHAN`i COK COK MUTLU ETTi... SENiN BiSiKLET ASKINADA HAYRANIM DOGRUSU... iZMiR`de GECiRMiS OLDUGUM (3,5) MUTLU GUNU, iYi ve GUZEL BiR ANI OLARAK HATIRALARIMDA SAKLAYACAGIM.... SEVGiLER ve SELAMLAR... NECiP KONi - ADANA / TR

Necip Köni - Adana / TR 
 13.01.2009 10:47
Cevap :
Ben de sizleri tanımaktan çok mutlu oldum efendim. Sizi görmeseydim inanın çok üzülürdüm. Her şey içim Mustafa Mumcu ağabeyime de teşekkürlerimi iletiyorum. Demek ki beni seven dostlarım da var. Allah sizlerden razı olsun. Ahmet Üstündağ - İzmir / TR  13.01.2009 11:28
 

Bloğunu tesadüfen gördüm. Anasayfa'ya o kadar sık bakmama rağmen denk gelmemişti. Dostluk Kategorisini de aradım ama bulamadım.
Güzel bir şekilde dile getirmişsin konuyu. Dizi Blog olacak galiba, hayırlı uğurlu olsun! Benim yazım da Anasayfa'da çok az durdu. 2 gündür resim galerisi yayına girmedi. Editör kardeşlerimizin bir düşüncesi vardır. Senin saçlarını düzeltirken çekilmiş resmin de var. Ali İhsan Uğuz arkadaşımızın resmini çektiysen o gün, bana gönderir misin? Selamlar, sevgiler.

Mustafa Mumcu 
 11.01.2009 19:39
Cevap :
Bende yayına verdikten sonra belli bir süreden sonra kontrol ettiğim halde bloğu göremedim. Benden sonra arka arkaya bloglar girildiği için olsa benim blog geriye düştü. Galiba yayına gündüz vermemek lazım. Neyse. Şimdi de Necip Bey'i anlatacağım. Ben o an kameramanımı kaldırdığım için için Ali İhsan Uğuz'u çekemedim. Özür dilerim. Sevgi ve saygılarımla.  11.01.2009 20:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 1220
Toplam mesaj
: 179
Ort. okunma sayısı
: 3161
Kayıt tarihi
: 02.01.07
 
 

Hiç bir motorlu araca binmeyi sevemedim. Daha doğrusu sevdiremediler. Onun yerine iki tekerlekli ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster