Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Aralık '06

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
772
 

Neco gerçeği

Neco gerçeği
 

Hayatını müziğe eşine ve çocuklarına adamış bir erkek var karşımızda. Şimdi ise kendisi ile ilgili verdiği bir karardan ötürü herkes tarafından yargılanır oldu. Erkeklere iyi mi yoksa kötü mü örnek oldu diye düşünüyordum son olaylardan sonra. Aslında göreceli bir kavram bu. Bir çok kırkını aşmış erkek onun yaptığını gıpta ile takip ediyor, bundan eminim. Gıpta ettikleri 32 yıllık eşini bırakıp başka bir kadın seçmesi değil aslında. Kendisinin de belirttiği gibi başka bir kadın değildi onun seçtiği, başka bir hayattı. Yeni, huzurlu ve mecburiyetlerden uzak istediği gibi yaşayabileceği bir hayattı.

Bir çok erkek çalışmaktan yorulmuş, büyük şehir hayatında boğulmuş, depresyona girdiğini bile farkedemeyecek kadar yoğun stres altında bunalmış durumda. Neco gibi onca yıl ailenin direği rolünü üstlenmiş, eşi ve çocukları için varolmuş, kendisini onlara adayıp, ayakları üstünde durmaları için çalışıp çırpınmış binlerce erkek var. Artık kimsenin ona ihtiyacı olmadığını gördüğü zaman haklı olarak herşeyi yoluna koyduktan sonra "Hadi gidelim buralardan." demesi "Artık sıra bende biraz da kendim için yaşayayım" demesi kadar doğal bir şey olamaz. Burada yanlış olarak görünen tek bir şey var, o da erkeğin yıllarını verdiği eşinin bu karara saygı gösterip onun yanında olmaması.

Neco'yu iyi örnek alanlar, bir cesaretle ve yapabilecek durumları varsa, iş, para koşullarından bahsediyorum, eşini ve gelmek isterlerse çocuklarını da alıp büyükşehir keşmekeşinden uzaklaşma kararı alıyor. Kötü örnek alanlar ise başka bir hayatı değil de, öncelikle yıllanmış eşi bırakıp yeni bir eş seçimine gidiyor. Neco öyle yaptı zannediyorlar. Bir kadına aşık oldu ve aşkı için herşeyi terk etti gitti diyorlar. O kadar basit değil işte. Erkekler bir kadın için hayatlarını bu denli değiştirebilecek kadar cesaretli değillerdir. Salt aşk yaptıramaz bunları. Muhakkak aşkına ek olarak erkeği cesaretlendiren başka duygular vardır. Özgürlük gibi, hayalini kurduğu hayatı yaşamak gibi, özlediği huzuru bulmak gibi.

"Hayatımda aktif olarak yaşayabileceğim 10 yılım daha var." diyor Neco Ayşe Arman'la yaptığı röportajda. Bir insanın farkında olduğu bu 10 yılı aktif olarak yaşamak istemesinden daha doğal bir şey var mı? Kimseler çok görmesin bunu ona. Bütün sorumuluklarını yerine getirmiş biri olarak şimdi de kendine karşı sorumluluğunu yerine getirmek istiyor.

Neco gerçeği şudur ki, hayatındaki bayan, hayatından bir gün çıksa da Neco kararını vermiştir. Neco geri dönmeyecektir. Çünkü Neco yeni aşkıyla değil yeni seçtiği hayatla mutludur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sizin dediğiniz gibide olsa yaptığı sizce hoş görülür birşeymidir?Kaldıki geride bıraktığı insanlara gün gelecek ihtiyacı olacak o zaman hangi yüzle dönebilir yanındaki genç bayan 10 yıl sonra onu çekmek isteyecekmidir o olmasa bile hastalandıgı zaman ona bır bardak suyu verebilecek bırı olabılırmı sızce yanında bu kararı verirken nasıl yanlızsa gelecektede öyle kalacaktır bence.

Neşe 
 31.01.2008 21:47
Cevap :
Ne geçmiş önemli ne de gelecek. Neco şu anını en iyi şekilde geçiriyor ya önemli olan o. Şu an mutluysa insan gerisi boş. Ömrümüzü hep ikinci ve üçüncü şahıslar için geçirerek yaşayacaksak hiç yaşamayalım daha iyi. Benim fikrim bu. 10 yıl sonrasını siz de düşünmeyin bence. 10 yıl sonra kimin ne olacağı belli değil. Sevgiler  01.02.2008 14:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 144
Toplam yorum
: 713
Toplam mesaj
: 146
Ort. okunma sayısı
: 2879
Kayıt tarihi
: 30.10.06
 
 

İzmir Cumhuriyeti'nde yaşıyorum... Sarmaşık Sanat Atölyesi'nde ebru sanatı ile uğraşıyorum. En es..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster