Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Nisan '18

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
97
 

Neden?

Neden?
 

Uzun bir süredir sorgulama içersindeyim. Bana neden bunu yaptı diye. Neden çekip gitti? Neden bir şey demedi? Hadi gitti neden hala benle uğraşıyor?

Kafayı yeme durumundan halliceyim. Bir insanı sürekli soru sorma haline bırakmak aslında en büyük acımasızlıktır.

Ki o da bana bu acımasızlığı yaptı. Çekip gitti ama etkisi hayatımdan bir gün bile gitmedi.
Eh be adam madem gittin neden bu yaptıkların demek çok istedim hemde çok. Ama hiç bir zaman bu cesareti kendimde bulamadım. Aslında bu korkaklığım ondan değil. Ona olan aşkımdan. Ya karşısına geçip gözlerine baktığımda kendimden bir parça görür de ona tamamen bağlanırsam diye. Gerçi hala tam kopmuş sayılmam ama yine korktum hemde çok.

Geçenlerde yine karşı karşıya kaldık onla. İçimden bir şeyler koptu sanki. Böyle sanki kapanmayan bir yaram varmış ta o sızlarmışcasına sızladı kalbim. Mırıldanmaya başladım yanından yürüyüp geçerken ah be adam bakma bana öyle diye. Aklımı da senle bırakma. Zaten kalbimi aldın gittin. Hem hayatında biride var mutluluk nidalarını atıyorsun hemde bunu bana neden yapıyorsun? Beni her gün neden biraz daha öldürüyorsun?

Beni sevdiğini mi düşüneyim yoksa kendince hiç suçum olmasada bir intikam mı aldığını...

O kadar yoruldum ki her gün neden be neden demekten. Sessizce gittin benim çığlıklarıma rağmen. Uzattığım elimi ittin hem de hiç düşünmeden. Bunca şeye rağmen hala neden bu yaptıkların bir söylesen.

Beni sorularımdan artık kurtar bir cevap ver bana yada çek git . Al hayatımdan bıraktığın etkini. Al ki bende kurtulayım bu dengesiz durumdan. Her gün başka bir ruh haline bürünmekten. İnsanları acımasızca kırmaktan kurtulayım.

Nedenlerimden, kendimi suçlamalarımdan. Kendine yaptığım o kadar haksızlıktan, hatalarımdan...

Kurtar beni çığlıklarımdan ve sessizce olan savaşımdan.
Al benden nedenlerimi ki artık kendime kalayım sorgulamayayım yaptıklarını. Beni sevmiyor gitti diyeyim.

Bu yüreği daha fazla yorma ne olur...

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsanlar tek başlarına dünyaya gelir ve de vakti geldiğinde giderler. Zaten bu nedenle de "her koyun kendi bacağından asılır" şeklinde bir deyimimiz vardır. Herkes tek başına varlık savaşını verir ve bu bilinçte de olmalıdır. Ancak şu da var ki kimse bu dünyada tek başına yaşayamaz ve aklın gereği de iletişim içinde olacağımız insanları çok iyi seçmemiz gerekir. Yanlış kişilerle ilişki kurup mutlu olmak istersek de hüsrana uğramak Allah'ın emridir. Çünkü kimse başka bir insanı mutlu etmek zorunda değildir ve herkes kendi mutluluğunu kendi gücü, aklı ve imkanlarıyla sağlamakla mükelleftir. Bu nedenle de kimsenin başka birini "sen beni mutlu etmedin" diye suçlama hakkı yoktur. Siz beni mutlu etmek zorunda mısınız? Hayır! Ama siz mutlu olmak istiyorsanız doğru insanları seçmek zorundasınızdır. Öyle di mi??? Kendinize çok çok iyi bakın, selamlar

Matilla 
 11.04.2018 9:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 172
Kayıt tarihi
: 14.10.17
 
 

..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster