Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mart '09

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
1002
 

Neden anne olmak istedim

Neden anne olmak istedim
 

taraflıhaber.com


13 yılın sonunda ikinci kez anne olmaya karar verdim... Nasıl bir cesaret benimkisi bilemiyorum. Kızımın bebeklik dönemlerinden çıkışı, ilk çocukluk devresi ve ergenliği... Hepsi birbirinden güzel ve zor dönemlerdi... Ama son zamanlarda kızımın benden bağımsızlaşmaya başlamasıyla kendime daha fazla vakit ayırabildiğim ve kendime ait yaşamımın farkındalığını arttırdığım bu dönemde ikinci bir çocuğa karar verdim, özgürlüğümün tadını çıkararak yaşarken..

Neden tekrar anne olmak istedim? Günledir bu soruyu soruyorum kendime... Aynı şekilde etraftan da geliyor daha çok “ Bunca yıldan sonra zor olmayacak mı? ” şeklindeki moral bozucu sorular… Bu tarz soruları “ kardeş olsun kızıma (zaten büyümüş olan), yalnız büyümesin gibi klişe cevaplarla geçiştirsem de kendimi yanıtlayamıyorum bir türlü... Özgürlüğüme düşkün olan ben, yıllarca bu duyguyu tekrar yaşayabilmek için beklemiştim zira. Üniversite yıllarındaki gibi gezi, sergi, sinema aklıma eseni yapabilmem için kızımın büyümesini bekledim... Yaklaşık 2 yıldır yaşadığım bu lüksten vazgeçmek zorunda kalacak olmam ciddi buhranlara da itiyor beni dönem dönem...Tabi bu duygusal geliş gidişlerin hamilelik hormonlarına bağlı olabileceğini de düşünmek lazım.

Biz bu dünyadaki vademizi doldurduktan sonra kızımın yalnız kalma ihtimali elbette bu kararı vermemdeki etkenlerden biriydi. Ama tek başına yeterli değil... Çünkü günümüzde kişinin hayatını mahveden kardeş örnekleri de azımsanmayacak kadar çok..

Anneliği tatma isteğim de olamaz sebep, zaten 13 yıldır bu duyguyu her hücremde doya doya hissediyorum.

Anne olmak istedim çünkü, koynuma yatırıp, mis kokusunu içime çekerken katıksız sevgi alışverişinde bulunabileceğim bir bebeğe ihtiyacım vardı... Hepimizin özünde var olan, ama çeşitli sebeplerle zaman zaman kanallarını tıkadığımız ve bu yüzden hayatla uyumlanamadığımız bu dönemde sevgimi aktarabileceğim o bebek çok şükür ki çok bekletmeden beni kabul etti. Yedi haftadır birlikteyiz onunla…

Sevgimle büyütüyorum seni canım bebeğim, tıpkı doğduktan sonra da yapacağım gibi…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 40
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 839
Kayıt tarihi
: 20.09.08
 
 

Sadece YAZIYORUM.... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster