Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Kasım '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
511
 

Neden armağan etmeli?

Neden armağan etmeli?
 

vatan sağolsun


Neden mi varlığınız Türk varlığına armağan olsun. Çünkü her nefes alışınızı bir borç kabul edersek, bu yükün altından kalkamayacağınız için varlığınız armağan olsun. Çünkü sen o kürsüde bu kelimeleri sarfederken aslında demokratik bir tavır sergilediğini sanıp, o demokratik ortamı sana sağlayanlara bir özür borçlu olduğun için, varlığın armağan olsun. Senin, temsil ettiğini düşündüğün potansiyelin birçoğunun senin gibi düşünmediğini bildiğin halde, hala sesinin bir sinek vızıltısı kadar çıktığına şükretmek gerektiğini bilmen için, varlığın armağan olsun. Vatanımızın güvenliğini sağlayan kahraman evlatlarımızın, ailelerinin ve TÜRK halkının sabır sınırlarını zorladığın halde, hala sana o kürsüde söz hakkı veren milletimizin, sınırsız tahammülüne mazhar olduğun için varlığın armağan olsun.

Aslında bu ülkede sizin gayretleriniz ve birilerinin yangını alevlendirmek adına yapmış olduğu çabalarının çürük bir meyve vereceğini hepimiz biliyoruz. Ortaya çıkan bu çürük meyveden ne siz nasiplenirsiniz ne de şu dilinizin asıl sahibi, umut bağladığınız kimsecikler. Şu zamana kadar çeşitli isimlerle nitelendirilen ve sizin abarttığınız kadar büyük bir sorunun olmaması tabi ki sizler adına üzücü bir durum. Bilinmesi gereken bir gerçek var. Eğer ortada bir sorun varsa ve ısrarla bu soruna bir isim koymamız gerekiyorsa bu sorunun tek adı; “Bölücülük Sorunu” dur. Bu ülkede bölücülük yapan her kimse varsa, bu ülkenin varlık sebebine göz dikmiş ve sorunun adına ismini veren grupçukların bir piyonu olmuştur. Bu oyunda çok büyük bir ağırlığa sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz, ama gerçek şu ki siz bu oyunda çok iyi bir şekilde kullanılan gerçek bir piyonsunuz.

Bu güzelim ülkedeki birlik ve beraberliğin sizleri üzmesi kadar doğal bir durumdan da bahsedemeyiz. Yıllardan beri sağlı sollu kaşınan ülkemiz sorunlarının altından istediğiniz neticelerin çıkmaması sizin nafile çabalarınızın bir neticesidir. Onu bunu bırakın kursağınızdan geçen lokmaların bile abd- ab ortak yapımı bir lokma olması, sizlerin nasıl bir düşünce yapısına ve nasıl bir kültüre ait olduğunuzun açık bir dedilidir. Bırakın artık kürt kardeşlerimizin sözde savunuculuğunu yapmayı. Emin olun sizin yediğiniz lokmalar bizim kürt kardeşlerimizin kursağından geçmemiştir. Sözde temsilcisi olduğunuz kardeşlerimizin sizle aynı kültürden olduğunu burada dile getirmemiz onlar için çok büyük bir ayıp olacaktır. Neden yıllardan beri çırpınmalarınızın bir sonucu olarak istenilen desteği kürt kardeşlerimizden bulamadınız. Neden mi ben söyleyeyim. Çünkü ülkemizi bir ve beraber gören, mozaiğin sağlam temellerini oluşturan, sizle aynı fikirde olmayan kürt kardeşlerimiz size cevap olarak diyor ki

Varlığımız Türk varlığına armağan olsun.

…saygılarımla pusula

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

-HESAP PUSULASI- Ne güzel yazmışsınız ...Üstüne söz etmem ...Öğretmenim saygılarımla ...

Nil ALAZ 
 07.12.2010 0:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 423
Kayıt tarihi
: 10.10.10
 
 

1984 Samsun Bafra doğumluyum. 2009 Sınıf öğretmenliği mezunuyum. Çiçeği burnunda bir öğretmenim. Mes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster