Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Nisan '08

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
703
 

Neden ben de diğerleri gibi...

Elindeki telefonu kapatıp sinirle fırlattı kanepenin üzerine. Onunla her konuştuğunda, her karşılaştığında, sanki bir önceki sefer görüştüğü, konuştuğu insan o değilmiş hissine kapılıyordu. Sürekli değişiyor, sürekli inkar ediyor, sürekli çelişkiye düşüyordu. Tersine çevirmediği, ihanet etmediği bir şey kalmıyordu ardında. Sanki azılı bir katil gibi her saat içindeki bir parçayı daha öldürüyordu. Geriye hiç bir şey kalmıyordu ondan. Tuhaf olan ise bu değişimin adı büyümekti ona göre. O büyüyordu! Kendini keşfediyordu.

Aklına az önce telefonda söyledikleri geldi. Tekrar sinirlendi. “Neden böyleyim?” dedi. “Neden ben de diğerleri gibi değilim?” “Neden onlar gibi sadece işittiğim kelimeleri değil de, o kelimelerin arkasında yatan nedenleri görüyorum? Kendileri bile aslında bana neyi itiraf ettiklerinin farkında değilken neden ben hep cümlelerinin ucundaki o kahrolası açıklayıcı cümlecikleri de görüyorum?”

Durdu kaldı odanın orta yerinde öylece. Duyduğu öfkenin davetsiz bir misafir gibi karşısında iyice belirginleşmesini izledi. “Yine geldi işte” dedi. Bu sefer ne kadar süreceğini görmek için bekledi. Kendini bu öfkeyle mücadele ederken seyretmek ona tuhaf bir keyif veriyordu. Sanki o an da öfkeli olanın kendisi olduğunu unutuyordu. Elindeki sigaradan derin bir nefes çekip, tavana doğru üfürdü. “Elbet günün birinde sen de kendi hakkında ki gerçeği öğreneceksin. Bu senin için hiç de kolay olmayacak.” Bu sözü ona mı söyledi, yoksa kendine mi kendisi de pek bilemedi!

Açtığı camdan içeriye süzülen soğuk havanın etkisiyle içi ürperdi, o anda tuhaf bir hisse kapılarak kendini dünyada yapayalnızmış gibi hissetti. Kollarıyla sardı kendini. Bu yapayalnızlığını fırsat bilip ona öğretildiği için bir robot gibi sürekli tekrarladığı şeyleri bir kenara atıp, kendi beyniyle, hakkıyla düşünmeye çalıştı.

Onu rahatsız eden şeyleri eğer şimdi yıkamazsa, bir gün onların kendini yıkacağını anladı.

15 Nisan 2008
Haşim Arıkan
http://hasimce.blogspot.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

öfkeli olmak hele kırmak öfkenin ardına saklanarak büyük bir şımarıklık bana göre de. Kendini kırabilir insan bu acıtmaz o kadar da fazla ama kırarsa çevresindekileri o zaman hayat acımasız bir ders mutlaka verir kendisine. Tepkili ama huzurlu, bilinçli ama kırmadan güzel ve sağlıklı günlere arkadaşım

kevser şekercioğlu akın 
 16.04.2008 21:08
Cevap :
Çok teşekkürler arkadaşım yine okudun, yine okudun:)) Sevgilerimle  18.04.2008 16:56
 

okuduğum için gene keyifliyim. Öfkemi aldım sana geliyorum...

Engin Allı 
 16.04.2008 18:49
Cevap :
Sağolasın dostum:)) Sevgilerimle  18.04.2008 16:49
 

"neden ben de diğerleri gibi...." sorusu zihne düştüğü anda, üzerinde korkmadan çalışmanın zamanı gelmiş demektir... her sayfana uğradığımda sayfa sayfa içindeki insanı tanımaya gayret eden ve kendi üzerinde çalışan bireyi buluyorum... sonra bana bakıyorum... iyi geliyor...

ilke Veral Coşkuner 
 16.04.2008 18:46
Cevap :
İyi gelmesine sevindim. Çok teşekkürler :)) sevgilerimle  18.04.2008 14:49
 

insan hergün kendini yeni yeniden keşfediyor arkadaşım.. her gün yeni şeyler ögreniyor.. hayat!!

sema öztürk 
 16.04.2008 16:23
Cevap :
Dediğin gibi Sema . Ama nefesimiz nereye kadar yetecek bakalım:)) Sevgilerimle  18.04.2008 14:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 1899
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1083
Kayıt tarihi
: 05.02.07
 
 

Kimliksiz bir yazanım aslında... Bazen benim, bazen senim, bazen de herhangi biriyim. Belki d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster