Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
734
 

Neden biliyor musunuz başbakan?

Neden biliyor musunuz başbakan?
 

Çünkü! ... Bu vatan bize Ata' nın mirası.


http://blog.milliyet.com.tr/Hangi_millet__Hangi_halk_/Blog/?BlogNo=230343

Çünkü onlar bu güveni, bulgur, pirinç dağıtarak değil, sizin gibi halkın sağduyusuna ipotek koyarak değil, var gününde yanında olarak hiç değil, dar gününde yanında olarak aldı.

Şunu da yapmadı, söylemedi hiçbir zaman! Ve hiç kimse ama hiç kimse duymadı ağızlarından.

(Benim memurum işini bilir)!

İşte siz (!) böyle bir zihniyetin ürünü ve devamısınız Sn: Başbakan.

Yoksa açlık sınırının 820, yoksulluk sınırının ise 2 bin 300 TL olduğu bir ülkede, (üstelik % 20 sinin işsiz olduğu bir ülkede)! kalkıp da asgari ücreti 576,57 TL olarak belirler miydiniz?

Eğer siz gerçekten adaleti savunuyor olsaydınız seçim rüşveti dağıtmaktan ya da aracı olmaktan yargılanıp, ceza alan Valinizi, (hukuk yanlış yapmış olsa bile) ! … hemen görevden almaz mıydınız?

Dağıtan kadar, alandan da hesap sormaz mıydınız?

Geçin bu ayakları sayın başbakan. Geçin.

İşinize geldiğinde hukuk, gelmediğinde guguk!

Soruyorum şimdi?

Rüşvet almak da, vermek suç mudur, değil midir bu ülkede.

Suçtur!

E o zaman.

Yargı Sn: Vali’yi yargılayıp suçlu bulmasına rağmen ve bu suç bütün Türkiye’nin gözleri önünde işlenmesine rağmen Sn: Vali’nin cezasının ertelenmesini bize nasıl açıklayabilirsiniz Sn: Başbakan?

Diyeceksiniz ki; yine yargı erteledi. Elimizi kolumuzu bağlıyor şu kahrolasıca (!) yargı. Ya şu son olayda, “İlhan Cihaner’ in tutuklanması ile sonuçlanan olayda” tarafların 2007 den bu yana ihtilaflı olduğu, birbirin hakkında tazminat davası açtığı, yüksek yargının size konuyla ilgili dosyayı gönderdiği fakat sizden bir türlü izin çıkmadığı için hiçbir şey yapamadıklarını öğrendik ekranlardan. Biz salak değiliz Sn: Başbakan. İzliyoruz, öğreniyoruz, yorumluyoruz olayları. Keşke zamanında el atsaydınız da bu olay buralara kadar gelmese, yüksek yargı da görevini yapsaydı! …

Sorun ne biliyor musunuz Sn: Başbakan? Buralardan görünen ne biliyor musunuz? Müthiş bir hesaplaşma. Ve istediğinizde yargıya bal gibi de el atabildiğiniz, müdahale edebildiğiniz. Ve son olayda yine bir taşla üç kuş vurmak istiyorsunuz gibi geldi bana. Çıngar çıkararak zaten bağımsız olmayan (!) yargının, yarısını meclisten atayarak daha da siyasallaştırmak istediğiniz.

Siyasi erkin elinde oyuncak bir yargı yani…

Ha şunu diyebilirsiniz. Benim sadakam var onu dağıtıyorum.

İyi de sadaka her yıl verilmez mi Sn: Başbakan?

Ne hikmetse seçimden seçime yoğunlaşıyor bu sadaka olayı. Yoksa beş yılı birden biriktirip öyle mi veriyorsunuz? Ya faizi? Tefe’ den mi, tüfe’ den mi hesaplıyorsunuz?

Hay Allah! Siz de faizde haramdı değil mi? Gel şu işin ortasını bulalım. Kısaca kar payı diyelim şunun adına. Kar paylarının ne kadar olduğunu ortaklarınız da görebiliyor mu Sn: Başbakan?

Tüm bunların yanında, tek başına iktidar olduğunuz şu dönemde, jet hızıyla birçok kanun yasa çıkarabileceğinizi de görmüşken bir de, “iktidara gelir gelmez dokunulmazlıkları kaldıracağız” sözünüzü unutmuş olmanız bizi çok üzüyor, kırıyor, işkillendiriyor Sn: Başbakan.

Demek ki; hendeği geçene kadarmış başbakanımızın işi bizimle diye düşünüyor, bi daha üzülüyoruz. Fakat sanırım bir yanlışlık olmuş, dokunulmazlığı kaldıracağız derken, nerden buldunuz yasasını kaldırmışsınız. İnsan halidir. Olur. Fakat sekiz yıldır görülmez, farkedilmez mi bir yanlışlık Sn: Başbakan.

Hadi siz görmediniz diyelim; 548 Sn: Milletvekilinin olduğu o yüce mecliste hiç kimse mi görmedi, farkına varmadı bu yanlışlığın Sn: Başbakan.

Demek ki; herkes yan geliyor yatıyor orada. O yüce mecliste Sn: Başbakan.

Söyle şimdi!

Biz ağlamayalım da; kimler ağlasın Sn: Başbakan?

Yani gelip yatan 548 tosuncuk uğruna ağlayan yetmişbirbuçuk milyon!

cevodem1957 bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Adam söylemiş açık açık. Kırk yıldır onlar bizi fişledi şimdi biz onları fişliyoruz. Adamlar intikam alıyor. Aslında halktan o kadar nefret ediyorlar ki o nefret son zamanlarda yüzlerine vuruyor. Geri bol laf. Saygılar.

Ali İhsan UĞUZ 
 22.02.2010 23:21
Cevap :
Son zamanlarda değil, hep vardı da... Biz göremiyorduk belki... Geçen gün Erdoğan' ın ulusa sesleniş konuşmasının bir bölümünü izledim. Halk mutluymuş artık ve çocuklarının geleceğine güvenle bakıyormuş. Dalga mı geçiyor bu ya dedim kendi kendime. Evet. Dalga geçiyordu. Göz göre göre dalga geçiyordu. Ya da ben başka bir ülkede yaşıyordum. Şaşkındım. Salaklaşmıştım. Bir süre kendime gelemedim. Hala da gelebilmiş sayılmam. Erdoğan hep umutlu, huzurlu, tuzu kuru aileleri buldu demek ki... Sağlıcakla  23.02.2010 1:08
 

siyasi erk olmanın sorumluluğunu taşıyabilecek kapasitede olduklarını sanmıyorum.belki devletcilik oynuyolardır.bazen küsme,bazen kavga,bazen one minute moduna giriyolar...

blue_prince 
 22.02.2010 11:50
Cevap :
Freni bozuk kamyon gibiler. Nerede neye toslayacakları belli değil. İnsanlar açlığını, susuzluğunu bile unutmuş, bugün ne olacak acaba tedirginliği içindeler. Kaygı ile uyanıyorlar güne, günlere. Yazıktır, günahtır bu halka. Yaşarken cehennemi tattırdılar. Sağlıcakla  25.02.2010 12:42
 

bunların yaptıklarını artık sayfalar almıyor UYUMASINNN MİLLETTTT... okudum bütün yazdıklarını ....sesin sesimizdir ....ellerin dert görmesin .....saygılarımla sevgiler ....

Nil ALAZ 
 21.02.2010 22:06
Cevap :
Ses kattığın için sağ ol Nil. Saygılarımla  21.02.2010 23:52
 

Birbirini tamamlayan iki yazınızıda büyük bir keyifle okudum. Hüzünlendimde aynı zamanda. Hüzünlendim çünkü, ülkemizi böyle bir "başbakan" yönetiyor. Keyiflendim çünkü, ülkemiz insanları bu başbakanın istediği bir aptallar topluluğu değil. Ne güzel yazmışsınız, duygularımıza tercüman olmuşsunuz. Ama bunlarda arlanacak surat nerde?. Elinize sağlık çok sağ olun. İzninizle yazılarınızı herkese öneriyorum.Selamlar. Saygılar..

cevodem1957 
 21.02.2010 16:35
Cevap :
Sadece ve sadece vücut dilini okumak bile yeterli bunların. Türkiye gördü ama bunlar kadar çirkefini, bunlar kadar yüzsüzünü, bunlar kadar alı mor yapma becerisine sahip olanını görmedi, tanık olmadı. David Copperfield' e getirsen su dökemez bunların eline. O kadar ustalar ki; çalmada, çırpmada, yalanda, dedim ya... David Copperfield bile su dökemez ellerine. Ama bu ülke tanıdı anladı onları. Bir bir su yüzüne çıkacak sahtekarlıkları. Selam ve saygıyla...  21.02.2010 17:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 669
Toplam yorum
: 6100
Toplam mesaj
: 564
Ort. okunma sayısı
: 1462
Kayıt tarihi
: 19.01.07
 
 

Bir on dört mart sabahı güneş henüz arz-ı endam ederken üzeri yongalarla kaplı, küçük pencereli, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster