Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '07

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
3381
 

Neden bu kadar çabuk kopuyor dostluklar?

Neden bu kadar çabuk kopuyor dostluklar?
 

İki tane arkadaşım vardı. Hala arkadaşımlar. Biri 2 aylık kankam. Diğeri de bu arkadaşımın çok iyi bir arkadaşı. Birbirlerini çok sever, korurlardı. Çok bağlılardı birbirlerine.

Ama hiç benzemezlerdi. Tuttukları takım farklıydı en başta. İkisi de koyu taraftardı. Aslında başta ben olmak üzere kimse istemezdi arkadaşlıklarını. Çünkü zıt kutuplardı, Birbirine uymayan iki insandı. Aralarında yoktu aslında kimse ama vardı da. Biri bendim biri de benim adaşımdı.

Aslında ikisi de bizlerle iyi anlaşırlardı. Birbirimize toz kondurmazdık. Sonra bu büyük arkadaşlık bir telefon konuşmasıyla bitti. Neydi bu konuşma? Neden yapılmıştı? Sebepsiz. Onları barıştırmak için atak yaptım, olmadı. Hatta aralarını daha da açtım.

Peki... Neden bu kadar çabuk bitiyor dostluklar? Neden? Günümüz dostlukları... Ne kadar güvenilir? Bazen en yakın arkadaşın seni arkadan vurur. Onunla bir çok beraber iş yaparsın, herşeyini paylaşırsın, birşey olur, araları bozulur ve tehdit ile arkadaşların arası daha da açılır.

Fakat sebep? Neden ki bitsin arkadaşlıklar? Ben arkadaşlıklarımı sürdürmek, hiç bırakmamak için uğraştım ve savaşı ben kazandım. Arkadaşsızlık çektiğim anda tam delirmek üzereyken arkadaşlar yetişti. Bu anda bana yetişenler şimdi en iyi arkadaşlarım.

Ben mutlu değilim arkadaşlıkların, dostlukların kopmasından. Arkadaş kumbaran dolsun kötü mü? Tabii ki de iyi. Fakat herkes anlayamıyor bunu. Herkes anlasa keşke bunu.

Günümüz Dünyasında yanımızda güvenebileceğimiz, bize destek olabileceğimiz dostlara ihityaçlarımız var. Bu yüzden lütfen! Arkadaşları küçücük bir kıvılcımla kaybetmek yerine, küçücük bir atakla kazanabiliriz. Değil mi? Daha güzel.

Fakat! Doğru arkadaşlıklar kurmamız lazım. Mesela anlattığım arkadaşlarım tamamıylen birbiriyle zıt kutuplardı, kafa dengi değillerdi. Şu anda soruyorum o arkadaşlarıma iyi düşünüyor musunuz o arkadaşının hakkında diye? Cevapları hayır oluyor. Ve bende bundan hoşnut olmuyorum.

Ancak birbirinize doğru arkadaşlıklar kurmanız gerekli. Yoksa arkadan vurulursunuz. Sebepsizlikten küsersiniz. Bu küslüklerin ardından ikinizde birbirinize nefret beklersiniz ve bir daha barışmak istemezsiniz. Bazen de değişik olur. Ayrılık üzgünlüğünden günlerce yaslı şarkılar söylersiniz. En sonunda da barışmak için atak ve özür. Artı dürüstlük.

Tamam... Bu iş tamam. Barıştınız. Barışınız barışınız. Ama doğru kişiyle barışınız. Güvenin bana daha mutlu olacaksınız!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

doğru arkadaşlıkların ya da dostlukların kurulmasında her iki tarafın birbirlerinin yararına birşeyler yapmalarının etkili olduğunu düşünüyorum. Ama yararlar, doğru değerlerle bütünleşmeli tabi. Yararları sadece eğlenmede görmenin dostlukları oluşturması mümkün değil. Böylesi arkadaşlıklarda bitmeli bence. Ben de son yazımda arkadaşlarla ilişkiden söz ediyorum. okur ve yorumlarsan sevinirim. Yazı hakkındaki yorumunu merak ediyorum.Teşekkürler, sevgiler.

fatma dalay  
 01.06.2007 23:53
Cevap :
Yazınızı okuyacağım Fatma Hanım. Yorumunuz için teşekkürler. Sevgiler...  02.06.2007 9:01
 

Arkadaşlık konusunda haklı olabilirsiniz belki. Dostluk farklı bir şeydir. Beklentisizliktir. Karşılıksızlıktır. Arkadaşınızdan bir şeyler, karşılık bekleyebilirsiniz belki. Dostunuzdan asla beklemeyiniz. Yoksa dost olamassınız. Arkadaşınıza olsun, dostunuza olsun, sevgilinize olsun, kime olursa olsun, yaptıklarınızı siz istediğiniz için yapmışsınızdır. Sizi kimse zorlamadı. Demek istediğim sevgili Bensu, Beklentiler hep, mutsuzluk yaratır. Beklentisizlikler ise mutluluğa giden yoldur. Teşekkür ederim.

DurmuşGüler 
 19.05.2007 23:47
Cevap :
Doğru söylüyorsunuz alfacilin bey. Yorumunuz için teşekkür ederim. Sevgiler...  20.05.2007 10:59
 

Sevgili Bensu Bende böyle şeyleri çok yaşadım yakın zamanlarda...Çok sevdiğim arkadaslarımla Çook kavgalarımız oldu..Ama sonrasında hep barıştık...Onun için sende Güzel dostluklar kurmaya bak...Ve mutlaka doğru,sana yararlı olacak kisilerle arkadaslık kur...Birde kimseye hakkettğinden fazla değeri verme.Tamam mı?Çünkü hakedilenden fazla değer verince seni sırtından vuruyorlar benden söylemesi...Blog yazında çok güzel...Tebrik ederim... Sevgilerimle....

Beyza'ca Yazılar 
 17.05.2007 18:27
Cevap :
Sevgili Beyza Hanım; Ben de size olan duyguları fazlasıyla yaşadım. En yakın arkadaşımla bir ay içinde dört kere kavga ettik ama sonunda hemen barıştık. Hemde durupdururken... Sizin söylediğiniz gibi arkadan vuranlar da var. Oldu yani. Yorumunuz için teşekkürler. Sevgiler...  17.05.2007 21:02
 

buulamadım cevabı...umarım sen bulursun kızım...ben anlayamadım insanları dilerim sen anlarsın.

Deniz 
 17.05.2007 16:58
Cevap :
Sevgili Deniz Hanım; Doğrudur. Ben bu dostlukları bulacağıma inanıyorum. Sevgiler...  17.05.2007 21:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 313
Toplam yorum
: 292
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 1337
Kayıt tarihi
: 21.03.07
 
 

1996'nın ilkbaharının dünyaya getirdiği birçok çocuktan biriyim. Milliyet Blog'da yazmaya yaşım h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster