Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Ortodonti Uzmanı Yrd Doç Dr Fatih KAHRAMAN

http://blog.milliyet.com.tr/kahramanortodonti

12 Mart '20

   
  Kategori
  Sağlıklı Yaşam
  Okunma Sayısı
  20
   

  Neden Invisalign Çok Popüler?

  Invisalign şeffaf plak tedavisi nedir?

  İnvisalign,  bir dizi aligner ( görünmez damaklık ) ile yapılan dijital ortodontik yöntemidir. Dünya çapında en yaygın ismiyle invisalign tedavisi olarak anılan bu tedavi, diş çarpıklığı bulunan her yaştan bireye invisalign yetkinlik belgesine sahip ortodontistler tarafından güvenle uygulanıp, dişleri hizalamakta kullanılmaktadır.

  1997 yılından günümüzle yaklaşık 7.8 milyon çapraşık dişli bireyin tercih ettiği popüler bir şeffaf diş teli tedavisi yöntemidir. Dişlerin üzerini tamamen saran özel plak yapısı sayesinde hiçbir diş telli kullanmadan, modern ve yenilikçi ortodonti ile çapraşık dişler inci gibi yapılabilen gülüş tasarımı sisteminin adıdır.

   

  Invisalign Neden Çok Tercih Ediliyor?

  1-) Estetik tedavi tekniği olması:

  Diş tellerinin sürekli görünmesinden oluşan rahatsızlığı ortadan kaldırması, estetik tedavi tekniği sunması onu eşsiz kılmaktadır. Tamamen şeffaf yapısı sayesine gizliği yakalayan transparan düzeltici plaklar oldukça estetik bir görünüm oluşturmasından dolayı tercih edilmektedir. Bu sebeple invisalign, sizlere hem telsiz hem de görünmez ortodontik tedavi fırsatı sunmaktadır. Bu anlamda bulunduğu konum gereği sürekli göz önünde olan veya mesleği gereği sık sık konuşması gereken bireylerde görünmezliği yakalaması tercih edilmesinin ana nedeni olamaktadır.

  Ortodontik tedaviniz fark edilmeden  ilerlerken gülüşünüzdeki ışıltınız giderek artması tüm bakışların üzerinizde toplanmasını sağlacaktır.

  2-) Kullanımın kolay olması:

  Şeffaf plakların tek seferde takılıp çıkartılabilmesi ve geliştirilmiş esnek plastik yapısı sayesinde oldukça kolay bir kullanım sağladığı için tercihi edilmektedir. Çarpık dişli bireylerde diş teli tedavisinde braketlerin oluşturduğu ağız içi tahrişler ve yaralar, şeffaf düzeltici apareylerde oluşmayacağı için konforlu bir tedavi gerçekleştirirsiniz.

  3-) Yemek yeme özgürlüğü sunması:

  Geleneksel ortodonti tedavisinde ısırmaya bağlı diş telinizin kopma, yanağınıza veya dudağınıza batma endişesi taşıması pek çok hasta tarafından sorun  teşkil etmektedir. Invisalign, yemek yerken çıkartılabilme özgürlüğü sunduğu için besinleri dilediğiniz gibi ısırabilme – çiğneyebilme fırsatı vermesi, özgürlüğüne önem veren bireyler tarafından tercih nedeni olamktadır.

  4-) Hijyenik aparey olması:

  Temizliği kolaydır. Bir şeyler atıştırmadan önce rahatlıkla çıkarabileceğiniz için diş tellerinde olduğu gibi, her yemekte braketlerinizin arasına besin kaçmaz ve besinsiz kalan bakteriler çürüğe neden olamaz. Ayrıca diş eti problemi oluşturmadığı için hijyenik açıdan sıklıkla tercih görmektedir.  Şeffaf damaklıkların en fazla 2 hafta kullanılması, sürekli değişmesi ağız bakımına ciddi olumlu katkılar sunmaktadır.

  5-) Aylık kontrollerin rahatlığı:

  Diş teli batması veya kopması gibi acil durumlar gözlenmez. Ayrıca aylık ortodontik kontrollerde tel değişimine de gerek yoktur. Bu nedenlerle aylık kontrol seanslarınız diş teline göre, şeffaf damaklıklarla çok kısa sürede tamamlanmaktadır. Artan bu zamanı dışarıda değerlendirmek isteyen bireyler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle aylık kontrollere gelmekte sıkıntı yaşayan hastalarımız tarafından, daha uzun aralıklarla diş hekimi kontrolü sunması büyük kolaylık sağlamaktadır.

  6-) Geleceği görme:

  Henüz tedavinize başlamadan, tedavi sonunda oluşacak sonucu daha ilk seansta hastalarımıza sunabilme imkanı vermesi ve süreci birlikte tasarlamamızı sağlaması hastalar tarafından eşşiz bir deneyim olarak tanımlanmakta ve çok populer olmaktadır.

  Tüm bu tedavi hakkında ortodoni uzmanınızdan bilgi alabilirsiniz.

  Hayat boyu gülümsemeniz dileğiyle...

   

  Ortodonti Uzmanı, Yrd. Doç. Dr. Fatih KAHRAMAN

  İletişim: 0212 570 00 33

   

  Yazının devamı ve daha detaylı hali için:

  Web sitesi: https://www.kahramanortodonti.com.tr/seffaf-plak-invisalign-telsiz-ortodonti/

   

  Instagramdan takip etmek ve güncel gelişmelerden haberdar olmak için:  

  Instagram: https://www.instagram.com/ortodontist.fatih.kahraman/

   

  Twitter'dan takip etmek ve güncel gelişmelerden haberdar olmak için:

  Twitter: https://twitter.com/drfatihkahraman

   

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 20
  Kayıt tarihi
  : 11.03.20
   
   

    Balıkesir doğumlu olan Yrd. Doç. Dr. Fatih Kahraman,İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster