Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Haziran '15

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
52
 

Neden İŞİD

Neden İŞİD
 

İŞİD-İsrail İlişkisi


Nereden çıktı bu İŞİD diyenler için öncelikle orta doğuda olup bitenleri Türkiye merkezli olarak ana hatlarıyla ele alalım;

Türkiye yakaldığı hızlı ekonomik toparlanmayla beraber uniter yapısını diğer ulusları da içine alabilecek şekilde değiştirmeye başldığında İsrail ve bölgede hegomonya hayelleri kuran İran için alarm zilleri çalmaya başlamıştı. Özellikle yaptığı zülümlere dur diyecek güçlü bir Türkiyey tahammülü olmayan İsrailin suriyedeki gelişmeler karşısında İŞİD planını devreye sokmaktan başka çaresi kalmamıştı. Bölgedeki en büyük destekçisi de yine, Türkiyenin güçlenmesi çıkarlarıyla çelişen İran olmuştur. 

Hatırlanırsa Hillary Clinton un dış işlerinden sorumlu olduğu dönemde Esat için 3 aylık ömür biçiliyordu ve bu uğurda civardaki tüm islamcı güçler Esat a karşı süriyeye getirildi. Esat sonrasında suriyenin Türkiye ile beraber hareket edebileceği hatta topraklarına katılma ihtimalinden dolayı İsrail Esatın devrilmesinden vaz geçti  ve onu devirmek için getirilen güçleri İŞİD olarak organize etti. İsrailin en fazla yapabileceği de zaten buydu çünkü kendisinin Türkiyeye zarar vermek gibi bir gücü yoktur bunun yerine suriyenin kuzeyinde yeni bir yapılanma kurup Türkiyeyi kendi bölgesinden uzak tutmaya  çalışmaktadır. Bu amaç uğruna hayatları mahf olan yersiz yurtsuz kalmış milyonlar tabiki umrunda değil.

İşte oynanan oyunun perde arkası budur. Koalisyon güçleri vurur YPG işgal eder, arap ve türkler tecrit edilir ve kürtler yerleştirrilir ve en sonunda güneyimizde duvar gibi uzanan bir kürt devleti kurulur böylece İsraile dur diyebilecek olan tek güç olan Türkiye İsrailden uzaklaştırılmış ve İsrail devletinin varlığı bir süreliğine daha garanti altına alınmış olur.

Yani bölgemizde kanlar İsrail devletinin varlığını devam ettirebilmesi için akmaktadır. Bu yüzden insanlar yerlerinden yurtlarından olmuştur ve yüz binlercesi ölmüştür veya sakat kalmıştır. Oynanan oyun çok çirkindir ve hedefinde doğrudan ülkemiz  vardı. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 57
Kayıt tarihi
: 21.07.14
 
 

makine mühendisi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster