Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Haziran '19

 
Kategori
Kedi Psikolojisi
Okunma Sayısı
70
 

Neden Kedileri Severim?

Kedilerle dostluğum çocuk yaşlarımda başladı. Onları daha ilk tanımaya başladığım anda etkilenmştim. Çünkü duruşları ve hareketleri bizim algımızın çok çok ötesinde birşeyler anlatıyordu.

Büyük bir köşkün bahçesinde çocukluğumun geçtiği o mekanda bir sabah okula giderken bana doğru saldırmak üzere gelen yılanı bir kaç hamlede üzerine atlayıp, etkisiz hale getirmişti güzel kedim. O gün onların bizleri koruyabilecek güçte algıları olduğunu öğrenmiştim. Üzerine geçen onca zamanda bir çok benzer olaylarla karşılaştım. Özellikle kedilerin bir mekanda dinlendikleri noktaların nedenli güvenli noktalar olduğunu keşfetmem beni onlara karşı daha çok hayran kalmama neden oldu.

Bir kedinin gerçek bir dostu olduysanız o muazzam sevgiyi eğer hakettiyseniz onun nedenli güzel bir canlı olduğunu birkez daha anlıyorsunuz. Çünkü hiç bir hayvanın sevgisi şahsi fikrime göre bu kadar asil değildir. O mırıltıları insanı doğal bir terapiye sokuyor. Aklınızın dağılması ve bir canlının size koşulsuz şart sunduğu sevgi frekansı sizi içinde bulunduğunuz psikolojik çıkmazlardan alıp çıkartıyor.

Daha niceleri Özellikle Peygamber efendimizin kedisi olan Müezza ile olan dostluğunu okuduktan sonra bu hayranlığım maksimum düzeye ulaştı. Kediler temiz ağızlıdır sözü bu dünyalar tatlısı canlının ne kadar özel bir canlı olduğunun en açık kanıtlarından biridir.

Sözlerimi daha fazla uzatmadan bir kedi başı okşamadan bu hayattan geçip gitmekte olan yolculara sesleniyorum: kedileri sevin emin olun bir insanı sevmekten bile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Saygılarımla selamlıyorum. Kedileri sevin hayatınıza renk verin....

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 593
Kayıt tarihi
: 25.08.08
 
 

1980 İzmir doğumluyum. Özel bir bankada çalışıyorum. İşimi ve ailemi çok seviyorum. Seyahat etmek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster